Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tiagra sol fren vites kolu yardım lütfen

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Semiral Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    ön vitesi değiştirmek istediğim zaman kol tık yapmıyor kolu itiğim zamana kadar ön aktarıcı yerinde duruyor kolu bıraktığım zaman eski haline geliyor. bir müddet sonra farkettim ki koldaki gösterge devamlı solda duruyor. önde büyük dişliye geçmek için kolu ittiğimde göstergedeki ok dahada sola gitmek istedi. vites değiştirirken o tıklar gitti. istanbulda olmadığım için tamirciye götüremiyorum. sorun kolda gibi geliyor. devamlı küçük dişlide duruyor ön vites.

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    kimsenin bir fikri yok herhalde

3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ön vites telinin aktarıcıdaki ucunu kontrol edin.Bağlantısı gevşemişse teli geremez ve böylelikle zinciri de bir üst dişliye aktaramaz.Sol elinizin baş parmağında zaten bu gerilimin olup olmadığını hissedersiniz.
    Bir diğer sebep,vites kolunda,tel'in bağlantı piminin gevşemiş ya da çıkmış olması olasılığıdır.Yine vitesin gidon bağlantısını gevşetip hafifçe çevirerek,bu bağlantıyı görsel olarak kontrol edin.Kısacası,bir ucu aktarıcıda,diğer ucu vites kolunda olan tel iş görmüyorsa kontrol noktaları söylediğim yerlerdir.Bunun dışında ve bunlardan daha ciddi olanı ise,kol'un içindeki mekanizmanın dağılmış olma olasılığıdır.Bu mekanizma,her hareketi açısal olarak yaklaşık 45 derecede tutarak,telin ancak ait olduğu vites oranında germe hareketi yapmasını sağlar.Doğal olarak bu mekanizmanın dağılmış olması da mümkün.

Semiral Öztürk bunu beğendi.
  4. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    derya bey cevabınız için teşekkür ederim. bugün götürdüm ve sonuç sizin en son ihtimal dediğiniz olay olmuş. mekanizmada ki tırnak kırılmış. 1 sene bile olmadı takalı. kontrol eden çöpe at dedi. bu kadar kolay mı? pahalı bir ürün. tamiratı yokmuş. bir seti alacak gücümde yok. ne yapacağımı bilmiyorum