Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tiagra ön aktarıcım fabrikasyon hatası mı? İade veya değişim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cihanom tarafından paylaşıldı.

1. cihanom

cihanom Yeni Üye

Adı:
    Cihan Yantır
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar geçen perşembe Mosso 735TCA Tiagra satın alıp cumarteside montaj ettirdim aynı gün yolda giderken ön aktarıcım tepki vermemeye başladı servise götürdüğümde elledinmi burayı sen gibisinden bir tepki aldım tel vidası zor dönüyordu . Bisikletçi hafif bi ayar (teller aktarıcıya sürtüyor) yapıp yolladı .. Evde kendim ayarlama yaparken bende vidayı çeviremedim .

Vidayı çıkardığımda hatalı olduğunu gördüm ;[​IMG]

Ayıplı mal kapsamına giriyor mu çünkü vida vida değil . Hiçbir işlem yapılamıyor .

2. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    vida sanki penseyle bastirilmis da bozulmus gibi. sanmiyorum hatali olacagini. sonradan olmus bence

3. cihanom

cihanom Yeni Üye

Adı:
    Cihan Yantır
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Alizee Hocam vida adım aralığı lehimli gibi . Yani vidanın çevresinde problem yok sadece aralıkları dolu

4. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sanırım yalama olmuş. Şanslıysanız yuvası yalama olmamıştır. Takmaya zorlamayın. Yenisini bulmaya bakın. Servis size yardımcı olmaz.

5. cihanom

cihanom Yeni Üye

Adı:
    Cihan Yantır
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @çağrı can Hocam iç tarafıda yalama olmuş . Nasıl halledicem bilemiyorum kaldım böylece .

6. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O vida nereye giriyor? Kadroya ise yapabileceğin tek şey klavuz ile yeni diş açmak. Yok artırıcı ise artırıcıyı değiştir. İkiside ucuz şeyler.

7. ahmetaldag

ahmetaldag Aktif Üye

Seviye:
    Diş kaptirilmis arkadaşın dedigi gibi eğer karsiligida bozulduysa klavuz çekmek gerekir.sanayide yaptirip yeni bir civata atabilirsiniz.

8. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Civata üzerine sıvanmış durumdaki o parlak malzeme alüminyum ve aktarıcıdaki bağlantı noktasına ait. Özetle bu civatanın geçtiği yer yalama olmuş.

Gerçek anlamda bir çözüm için deliğin büyütülüp helicoil ile tamir edilmesi gerekir. Şu haliyle kılavuz salınsa bile diş kuvvetli olmayacağı için zorlamada sıyrılabilir. Helicoil takabilecek yer nereden bulunur orası bir soru işareti. Istanbul anadolu yakası Pendik civarındaysanız ben yardımcı olabilirim.

Daha maliyetli ve kolay çözüm ise aktarıcıyı yenilemek.

9. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    @cihanom Benim anlamadığım bir haftalık bile olmayan ürün için tamir niye tavsiye ediliyor? bunun muhatabı üretici firmadır ve gereği neyse sapmakla mükelleftir.
    @cihanom sen müşteri hizmetlerini ara v ene gerekiyorsa yapmaları söyle. Adam yeni aldığı bisikleti bozarmıya???

hogutmen bunu beğendi.
  10. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O vida serviste sökülseydi bu iş garanti için kokay olurdu ama evde sökülünce iş değişiyır. Firma bunu sen bozmuşsun, sen kurcalamışsın derse ne cevap vereceksin?
    Ya hiç elini sürmeyeceksin, yada sürüyorsan problemi kendin çözeceksin.
    Garanti için zorlamak lazım ama mosso ümit vs den bir şey çıkacağını sanmam. Sinilenmek yanına kar kalır.

Bir de müşteri hizmetleri diye cevap verirse bi zahmet sorabilirmisiniz, ben iki yıl önce iki defa eposta ile ankara servislerini sordum adamlar tenezzül edip cevap bile vermedi. :)

11. Gökhan Hotlu

Gökhan Hotlu Underground HipHop

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1 hafta önce Mosso 735TCA Tiagra Aldım bende sizin gibi küçük bir sorunla bende karşılaşmıştım. Bisikletimi geldiği gün toplattırdım servisinde amma velakin ön aktarıcı 2 ye geçiş yapmıyordu ne denediysek hiç birşey olmadı. son çare dedik kolda sıkıntı var takılıyo bi yerde diye kol değiştirecekken bahsettiğiniz vidayı söktük yerine başka vida taktık şimdi tıkır tıkır sorun yok. Tiagra sette bu vida sorunlu sanırım :kötü:

cihanom bunu beğendi.
  12. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yahu arkadas bu servisler ne is yapar, bunlari nasil ayarlar, anlamak cok guc.
    Eger kendiniz yapmaya calistiysaniz elinizde patladi. En guzeli yeni attirici almak. Baska cözüm yok..

13. cihanom

cihanom Yeni Üye

Adı:
    Cihan Yantır
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet hocam sanırım servis ayarlarken baya sıkmıştı bende gevşetirken elimde kaldı işte.Yeni aktarıcı alacağım. Zeytinburnu öztürk bisikletten uzak durmanızı tavsiye eder iyi forumlar dilerim

@Sadettin Z. Hocam bisiklette sıfır hata istediğimden dolayı aktarıcıyı değiştireceğim sanırım yardımınız için çok teşekkür ederim

@Gökhan Hotlu Evet hocam vida teli tam tutmuyor 4700lerin sorunu sanırım

14. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu ozturk bisiklet ne anlar tiagradan, vitesten.
    Ne is yapiyorsunuz, bisikletciyiz iste, o kadar...

Hamit.Ç ve cihanom bunu beğendi.
  15. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Bende zeytinburnunda oturuyorum.ön aktarıcıyı kendin alma.bu parçayı sen yalama yapmadiysan bunu telefonka bildir,mail olarak yaz, facebook sayfalarinda hem açıktan, hemde özelden taz.bence onların aptalliklarının ceremesini sen çekme.ben olsam bikuyorum neler yaparım ama başkası olduğunda ancak yol gösterebiliyoru. Sağlıkla pedalla.bu arada bisikletin hatirli olsun.( tork anahtarı ustalar kullanmazmış, tabiki kullanmaz, sonra tamir işi nasıl çikar? )
    Öztürk bisiklet yapamadığı vites için "at birşey deyip beni soğutan bisikletçidir"

cihanom ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  16. cihanom

cihanom Yeni Üye

Adı:
    Cihan Yantır
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün ar
    Bugün arayıp sorunumu dile getireceğim umarım birşeyler yaparlar ; yapamazlarsa ise bu bisikletçiyi heryere şikayet edeceğim . Geçen senede aynı sorunları yaşadım bu bisikletçide çünkü