THY Bisikletimi getirmedi

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
Cümleten iyi akşamlar, 15 Temmuz'da Erasmus ile Portekiz'e gitmiştim giderken yanımda 2 bisikletimide götürdüm arkadaşımında binmesi için bisiklet başına 30€ gibi bi ücret ödedik sağlam şekilde aldık ancak 16 Eylül'de geri dönüşte gene aynı şekilde ücretini ödedikten sonra teslim ettik ama Ankara'ya döndüğümüzde bisikletlerden birisi gelmiş diğeri gelmemişti bunun için Esenboğa bagaj kayıp bürosuna bildirimde bulundum bisikletin İstanbul aktarmada kaldığını ve ertesi gün saat 5e kadar eve teslim edileceğini söylediler ertesi gün oldu gelen giden yok akşam aradım tekrar kontrol yaptırdım bu seferde bisikletin Porto'da kaldığını söylediler ve son üç gündür telefonla arıyorum açmıyorlar.Şuan bisikletimden geriye kalan sadece km sayacı ve kafa ışıklandırması nasıl bir yol izlemem gerek bunca zaman haber yok ve bisikletten ümidimi kesmiş durumdayım gelse bile kim bilir ne durumda gelecek nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgili abilerim ablalarım ve kardeşlerimden yardım bir fikir bekliyorum.

Scudo

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
Abi senin yerinde olsaydım. Gider bürolarını basardım. Biraz tartışma çıkarırdım. 1 hafta içinde getirmezler ise. Dava açardım.

• Beğen
Tepkiler: Yowamushi
Tepki
52
İsim
Emin Ö.
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun hocam @ogzhn06 bence THY dava açmalısın böle durumlar bu şekilde çözülür yada bürolarına gidip izzah edeceksin gelmesse dava açacaksın @Volg uun dediği gibi

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bence de büroya gitmek biraz daha pozitif sonuçlar verebilir, hakaret etmeden biraz sert davranırsanız sonuç alabilirsiniz. Telefon ve mail pek takmıyorlar...

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Volgbüro basmak biraz sert olabilir haklıyken haksız konumuna düşmek istemem @BikeEditör @taner07 Salı günü arkadaşımı hava alanına götürcem zaten büroya gitcem mutlaka sonuç alacağımı sanmıyorum ama galiba mahkemede sürüncek gibi bi his var içimde sağlam gelmezse nasıl yapıcam onu düşünüyorum

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Biletiniz var, getirmek zorundalar. Geciktirmeleri sadece firma prestijini düşürür.

Bir tavsiye, bisiklet geldiğinde çok iyi inceleyin. Hasarlı bir şekilde gelirse tek tek bütün hasarlar hakkında rapor tutun. Zararı ödemek zorundalar.

Tepki
52
İsim
Emin Ö.
Bisiklet
Cannondale
Mahkemede çözülür ve bisikletin sapasağlam gelir hocam bunu bil @ogzhn06

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@ogzhn06 Basmak derken; gidip dövüşmekten bahsetmiyorum. Gidin Taner abinin de dediği gibi sert davranın. Eğer bisikletiniz kısa süre içinde elinize ulaştırılmazsa dava açacağınızdan bahsedin. Böylece işlemleri olabildiğince kolaylaştırırlar. :krsn:

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Volg @BikeEditörTeşekkürler biraz uğraştırcaklar bakalım elime geçsinde başka bişey istemiyorum

• Beğen
Tepkiler: Volg

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@Gökhan Toros tek tek inceliycem mutlaka sonuçta beleşe hayırına taşımadılar ücretini verdim peşini bırakmam teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Volg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ogzhn06 Seninki yine iyiymiş getirmemişler :) Bi ay önce yakın bi arkadaşım İsveç'e gitti triathlona katılmak için adamın bisikleti kaybetmişler İstanbul'da :) Tabii adamın yarış falan yalan oldu ama bildiğim kadarıyla sağlam bi tazminat davası açtı...Bu arada facebook resmi sayfalarına da yaz mutlaka...

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@BF Okuru arkadaşınıza allah sabır versin gerçekten gidip eli boş dönmek çok kötü bir durum ve bide yarışa katılamamak daha kötü bi durum @Ulaş Çavuşoğlu inş tek istediğim o

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eşimle ikinci balayı yapmak zorunda kaldık diyodu en son :) Şaka bi yana hakikatten rezillik...Tamam THY milli gururumuz falan insan böyle şeyleri duydukça üzülüyor...Benim başıma bi olay geldi Thy de, evvelki sene Amsterdam a uçarken pilotların ikiside yabancıydı, bende normalde mak. müh. olduğum için ve uçuş korkum olduğu için uçakların teknik kısımları hakkında bilgim vardır az çok...Cam kenarındaydım inişe geçtik dışarı bakıyorum, uçak bu arada eski a321 idi, neyse flapları açtılar falan sağ kanattaki depolardan birinin sallandığını gördüm ama öyle böyle değil koptu kopacak...O arada teker koyduk zaten...Çıkarken kabin amirine anlattım uçakta sorun olabileceğini gülümseyerek kafa salladı, hanımefendi ben mühendisim bakın şaka yapmıyorum f/o ya da kaptanla görüşmek istiyorum dedim bu arada uçakta en sona ben kaldım, pilotların ikiside çıktı, ana ikiside yabancı Türk değil, neyse ingilizce bi güzel anlattım adamlar dinlediler...Ama dinlememişler aynı uçak dönüş yolunda teknik arıza sebebiyle Berlin e acil iniş yapmış :) Ertesi gün airport haberde okuyunca anladım :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Havaalanı içinde ki ortamı az çok biliyorum ve buna dayanarak söylemeliyim, telefon ile çözüm alman muhtemelen imkânsız. Yetkili bulabileceğin bi büroya gidip konuş. Alttan alma lakin hakaret etme. Biraz direttiğinde inisiyatifleri dahilinde herşeyi yaparlar. Özellikle bi üst merciye karşında ki insanı şikayet edeceğini ve savcılığa gideceğini dile getir. Ve internet ortamından başlatılacak karalama kampanyasını..

• Beğen
Tepkiler: Furkan Y.

ogzhn06

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Whistle
@lealtad havaalanındaki bisiklet vs alınan ortam tamamen rezillik zaten teslim alırken kimse ne bi belge gösteriyo nede başka birşey birisi bu benim diyerek alıp gidiyo berbat bi durum

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Size tavsiyem ne konu olursa olsun (link) da tc kimlik numaranız ile hesap oluşturun ve şikayeti ora üzerinden yapın o kadar hızlı çözülecekki inanamayacaksınız.

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
@ogzhn06 Ben kredi kartı yıllık aidatlarını 6 senedir bankayı hiç aramadan direkt şikayet yazarak 5 kartımdan da eksiksiz geri iade aldım. Evimdeki fırınla alakalı sorunu firmanın müşteri hizmetleri çözemedi üstüne lakayıt davrandı şikayet yazdım 2 gün sonra çözüldü. Ünlü bir forex firması ile işlem yaparken marjin seviyem düştüğü için hesaba para gönderdim iki kez ikisinide hesabıma eklemedikleri için marjin yüzünden işlem otomatik kapandı hatrı sayılır bir meblağ kaybettim müşteri hizmetleri bişey yapamayız dedi şikayet yazdım 1 hafta sonra aradılar şikayeti kaldırmam için kaybettiğim paramın tamamını artı hatrı sayılır bir meblağ önerdiler kabul ettim :D yani kısacası şikayet yazın ne olursa kim olursa olsun.