Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Thule 968 Freeway araç arkası bisiklet taşıyıcısı, Opel Astra uygulaması

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emre Kalyoncuoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili arkadaşlar, benim arabanın veya benzer arabaların ( Ford Fiesta gibi ) arka üst tarafında bulunan rüzgarlık veya kanatçık tabir edilen yer ( spoiler ) nedeni ile arka tarafa bisiklet taşıyıcısı konulamayacağı, rüzgarlığın kırılacağı gibi şeyler internet aleminde dönüp dolaşmakta. İnsanların araştırmaları neticesi ile sadece Peruzzo markasına ait Peruzzo Portaciclo Asolo Spoiler 383 ve Peruzzo Portaciclo Venezia P388 isimli modeller bu tür arabalara uyduğu söylenmekte.
    Fakat ne Türkiye'ye getiren firmada ne de üretici firmada 383 modeli bulunmamakta.
    Türkiye'de en bol bulunan Thule firmasına mail yolladığınızda da kendi ürünlerinin hiçbirinin bu tür arabalara uymadığını söylemekteler.
    Bu garip ikilem içerisinde ben de sırf merakımı gidermek için, arkadaşın Ford Fiesta modeli için denemek amacı ile sipariş ettiği ve sonradan birkaç yerle görüşmesi neticesinde görüştükleri yerlerin uymayacağını söylediklerinden iptal ettiği ve piyasada bolca bulunan Thule 968 model taşıyıcıyı alıp denemeye karar verdim. Umarım konu nette bu araçlara taşıyıcı arayan arkadaşlara yol gösterir.
    Bir İsveç firması, kolisi gayet şık.
    Yaklaşık biner lira verdiğim Kron ve Sedona markalarının bisikletlerinin kolilerinden çıkmayan küçük bir alyan anahtarı İsveç firmasının kolisinden çıkıyor. Çok hoş. Şeytan ayrıntıda gizlidir, her zaman söylerim.
    Kancalar silikon gibi bir maddeyle kaplı.
    Çeşitli varyasyonlar deneyerek aracın tam arkasına oturtmayı başardım.
    4 adet daha kancası var, onları şimdilik takmadım.
    Bunlar da dökümanlardan çıkan ve fabrikanın araçlara önerdiği varyasyonlar. 1,2,3, B ve A sayfaların üzerindeki monte edilecek delik yerlerini gösteriyor. Yukarı ve aşağı yönü bisikletin koyulduğu çubuğun aracın arkasına temas eden eğrinin yönünü gösteriyor.

2. Ugur Cakmak

Ugur Cakmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yük binince araç boyasında sorun oluyormu ?

3. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdilik bir sorun yok.

4. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de bu modeli düşünüyor gibiyim. Aracım Seat Ibiza 2012..

5. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hocam peruzzo marka aldim ben de yalniz, alet takildiginda bagaj acilmiyor ust taraftaki kancalarin kalinligindan dolayi. Sizde boyle bir problem var mi? Aracim seat ibiza 2012 hatchback

6. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Thule olsun Peruzzo olsun araca takılı ve kemerleri gerginken hiç bir bagaj açılmaz tehlikeli olur .....

7. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Bende de 2010 Astra Turbo var. Her şeye rağmen. Arabadan çok memnunum. Benim taşıyıcım Filli Menabo Mistral modeli. Taşıyıcıdan da memnunum ama daha 3 kere kullandım.

Bende Filli Menabo Mistral modeli var. Ben taşıyıcı takılırken bagajı açabiliyorum. Sıkıntı olmuyor.