The Humber 1950'lerin klasiğini bakımla kullanılır hale getirmek

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Boyamadan toplamasaydınız keşke tekrar sök tak iş olacak. Ben deneme için matkaba takılan dairesel tel fırçalardan almıştım yıllar önce genel amaçlı onu kullanarak bir bisikletin kadrosunda boya temizleme denemeleri yaptım. Aldığım dairesel tel fırçanın telleri yanlardan değil de öne bakıyor şekilde. Derinlemesine kadroda çizik yapmadan boyayı kaldırıyor. Girintili yerlerde de iş gördü. Öyle bir fırça ile tüm kadronun boyasını temizleyebilirsiniz. Sonrası artık size kalmış ister kendiniz ister boyacınıza boyatırsınız. Boyanıp çıkınca harika olur. Büyük ihtimal kullanmışsınızdır nikelajlı yada metalin kendi olan boyasız kısımlarda parlatıcı bir krem var onunla ister elle bir bez sürterek ister polisaj fırçasını matkaba takarak uygulama yaparsanız oldukça etkili sonuç alırsınız. Kolay gelsin.

Scudo

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
@SOZUAK
Ben boya olmadan çalışmasını gormek hemen kullanmak istedim.
Tel fircayi biliyorum fakat nikalaj parlatici kullanmadim adını yazarsaniz biraz araştırma yaparim

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her ne kadar artık yabancı firmanın eline geçtiyse de Çekomastik Metal parlatıcı yada Henkel firmasının metal parlatıcı diye satılan ürünlerine bir bakın.
(link)

Pası da mekanik temizleme gücü ile bayağı görünmez hale getirdiği gibi nikelajlı yada metal yüzeyleri, bakırları, gümüşleri çok güzel temizliyor. Biraz ilgili yüzeye sürüp bezle ovuşturarak temizlik yapın. Kirlere bağlı olarak birkaç dakika içinde yüzey harika hale geliyor. Tabi zımpara gibi çizikleri gidermiyor onu da söyleyeyim.

Bir dip not olarak bu ürünün aslında yeni birşey olmadığını belirteyim. Ortağımın deposunda %100 Türk Malı olarak tee telefonların 6 basamaklı olduğu zamanlardan kalma (üzerindeki telefon no öyle) hiç açılmamış tüpte bir tane çıktı. Tüpün mührünü yırtıp kullandım en az 30 yıllık olduğu halde Metylan gibi temizledi ki Metylan da elimde mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Eskici

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
Çok faydalı oldu. Pratik bir çözüm lazımdı nikalajli parçalar için

@SOZUAK

Teşekkürler

Arkadaslar dun Adana'da bir abinizde zincir kapagini buldum. :D

Arkadaslar orjinal zincir kapağı ni buldum.

20160522_094950.jpg 20160522_094917.jpg

Arkadaşlar sol pedal milden geniş ve oynama yapiyor. Çözümleri nizi bekliyorum