Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

thailand turu

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehirlerarası turlar' kısmında evrimyigit tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili forum
    bu gezi bangokta baslayip kuzey taylanda oradan laosa oradanda kambocya uzerinden tekrar taylanda donecegim bir gezidir. simdilik gezi ile ilgili yabanci bir ulkede sehirler arasi kisimini tamamliyor oldugumdan laosa gecene karar forumun bu kisiminda kalmasi dogru olacaktir.

birinci gun ile ilgili olarak gondermis oldum maili asagiya ekliyorum.
    ayrica fotolar sadece bangkokta cekilmis olanlardir. asil fotolari vaktimin oldugu bir zamanda yukleyecegim.
    mailimde isimi gecen ahmet sayin Ahmet Mumcu dur. Kendisine yardimlarindan dolayi cok tesekkur ederim. onun guven verici izlenimleri sayesinde bu geziyi bisiklet ile tamamlamaya karar verdim. bu gezi ilk baslarda bisikletsiz olarak yapilacakti.
    mailde isimi gecen alper Alper Kabran dir. Kendisi beni bisiklete baslatan, kisidir. bisiklete binmeyi on dakikada o kadar keyifli anlatmisti ki 2 hafta icinde ikinci el bir bisiklet almistim.

mail. ilk gn ile ilgili izlenimler

1. gun bangkok- nakhon pathom. 65km

slm
    bisikletle bangkoktan yola cikip nakhonpathom a ulastim. bisiklet ile bankoktan cikmaya calismak biraz sacma oldu. arac trafigi felaketti. bir ara otobana girdigim icin polis durdurdu ama nafile yapacak birsey olmadigindan cikisa kadar devam ettim. yollarda sehir isimleri ingilizce olarakta yaziyor. bu yuzden hic yolumu kaybetmeden yol bulmak mumkun.

sevgili ahmet sizin sopa konusunda soyledikleriniz beni ikna etmesede kopekler bu konuda ikna edici davrandilar. 32km hiz ulasinca sorun olmuyor ama biraz daha yavas olunca olesiye kovaliyorlar. bir kactanesi havlamadigindan isiracagi izklenimine kapildim. yarin sabah ilk is iyi bir sopa bulmak.

yollarda sehir isimleri ile ilgili olarak gosterdikleri ozeni otel isimlerinde gostermiyorlar. yani otel isimleri tay dilinde o da bu ไดกเส่ดกเว yada boyle birsey ฟหดกเวสา วา สา ตค. iki kelime arasindaki farki analamak o kadar zor ki benim icin otele benzeyen ve reseosiyonu olan heryere girdim. burada heryerde resepsiyon oldugundan hic birinde otele denk gelemedim. en sonunda bir klinikteki doktor beni otele kadar goturdu, benim icin pazarlik etti.

para konusunda ihtiyaclarimi almak zorunda oldugumdan bayaa bir para harcadim. en cok butce bisiklete ikinci buyuk butcede hamamboceklerine ait.

kaldigim sehir bir gunde gezilebilecek biryer. fazla vakit harcamak istemiyorum burada. sehirin merkezinde sapkaya benzeyen cok buyuk bir tapinak var. yarin firsatim olursa burayi gezmek istiyorum. burada sehirler dumduz oldugundan tapinaklari gorunebilsinler diye hep yuksek yapmislar. hata bazi tapinaklarin altina tepe yada dag benzeri yukseltiler yapmislar.

yemek yeme isi baya kolay olacak gibi. sehirlerde cok buyuk pazar benzeri alanlar var. bu alanlarda herseyi bulmak mumkun. bugunku menude kalamar' karides' mideye' yumurta' soya fasulyesi sogan vb vardi.yemekler ucuz olugu icin bolbol siparis veriyorum.

bu izlenimler biraz yaniltici olacak gibi, simdilik banskoktan 60 km uzaklastim ve bangkok gibi buyuk bir sehiri dusunursek hala bangkokta sayilirim.

bisikletim icin cok guzel cantalar aldim. one takilan canta fotograf cantasina benziyor, diledigin zaman yaninda tasiyabiliyorsun. cok iyi tasarlanmis. sirtcantami biryerlerde birakabilirim. biraz fazla agir olabilir.

sevgili alper yagmurlugun bende yani bangkokta, fakat o da geri gelmeye bilir. biraz fazla agir ve fazla yer kapliyor. buradaki yagmurlar insani korkutacak cisten. ben yillardir boyle gok girultusu duymamistim.

sevgili deniz para saklamak icin yapilmis ic ceb (lafuma olan) bangkokta kaldi. yer olmadigindan yanima alamadim. uzgunum. umarim manevi degeri yoltur.

simdilik aktaracaklarim bunlar. fotograf yok malesef . var ama daha sonra.

yarin yolculuk kanchanaburi ye. bol bol selalesi olan bir yer. filmi olan kwai koprusude orada. filmde bocek falan hatirlamiyorum. umarim orasi guvenlidir.

sevgiler
    --
    evrimyigit

By evrimyigit, shot with Canon DIGITAL IXUS 80 IS at 2009-05-19

By evrimyigit at 2009-05-19

Hakan Kayisligil ve Gürsel A. bunu beğendi.
  2. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ne mutlu İLK YORUM benim.. :)

Evrim müthişsin...
    Fotolar ve lokasyonun yeterince heyecan verici hele seninle pedallama fırsatı bulmuş, frekans empatisi kurabildiğim bir adamın DÜŞ'üne ortak olmak, izlemek..
    Cidden coşkulu bir şey...

Lütfen devam... ;)

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ordaki kertenkelenin üzerinden bunny çekme fırsatını umarım değerlenmişsinizdir :D Trafik sorunu olmayan bir şehir izlenimi veriyor(Sürüngenlerin bu kadar rahat gezebildiği bir yer daha önce görmedim eğer varsa böyle başka enterasan fotograflarınız paylaşmanızda yarar var):eek: Sayenizde değişik ülkeleri tanıma fırsatı bulduk. Kazasız belasız bol pedallar

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  4. alper kabran

alper kabran Yeni Üye

Seviye:
    ilk fotolar istahimi kabartti. yagmurlugu dert etme. bana parasal mevsimsel bilgileri gonderebilirsen sevinirim bisiklette dahil buna. umarim gelebilirim kendine dikkat et.

5. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Evrim
    Sawadee kap.
    En sonunda ayrilabildin Bangkok'dan, inanki orayi ozlemeyeceksin bisiklet uzerinde oldugun surece. Duz yollardan sikayet etme daglar bir hafta on gun sonra amansiz bir sekilde geliyor. Benim de oralara ikinci kez gitmemin sebebi 20-22 km uzunlugunda bitmek tukenmeyen yokuslariydi. Iyiki yemeklerini sevdin, birkac yemek ismini ve otel kelimesini Thai dilinde ogrenmeye bak veya yazili olarak yaninda bulundur ufak yerlerde sorun cekebilirsin. Gezini heyecanla izliyoruz. Keske bende oralarda olabilseydim simdi, beraberce pedallardik.

Yolun acik olsun.....

Bisiklette biraz alcak oturuyorsun gibi geldi bana, aman sele boyunu iyi ayarla yoksa diz agrilari baslar. (Bacak arasi uzunluguX0.88) orta gobegin ortasindan selenin en ust noktasi, bir iki santim filan dusuk ayarlayabilirsin. Sopa icinde yol kenarlarinda bir suru hafif seker kamislarindan filan birseyler yapabilirsin.
    Yagmurluk isinide 7/eleven'dan 100 Baht'a basit hafif yagmurlukla halledebilirsin.Kopekler icin biraz sabret Laos'a girince genlerinin degistiklerini ve uysallastiklarini goreceksin. Inanmasi zor ama gercek.

Selamlar

6. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    heyecan verici bir gezi oluyor umarım hersey istedigin gibi gider.

7. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    2.gun

kaptanin seyir defteri gibi olacak ama gunluk raporlarimi burada toplama daha mantikli gibi. bisikletimi 150gr daha hafifletmis oluyorum az defter kullanarak.
    simdilik kanchaburadayim. bugunluk 79km yol yaptim. 50.kmden sonra yagmur basladi. inanilmaz keyifliydi. serin.

kanchanaburi kwai nehri etrafinda kurulmus bir kasaba. buranin bir kismi menemen' mavagat' gibi sevimsiz sehirlerimizi andirsada bir kismi olimposu andiriyor. aslinda cok turistik ve bungalowlu falan olan bu bolum biraz daha sevimsiz kaliyor. burasi kwai nehrine kurulmus bungalowlardan barlardan ibaret olmasina ragmen sezon disi oldugundan son derece sevimli.

yarin bisikletsiz olmayi planliyorum - e tabi yine 2 teker. motor kiralayip kwai boyunca bir tur yapmak iyi olacak. 65km 70km gibi bir mesafeyi bisikletle gidip gelmek istemedigimden motor kiralamak bana mantilkli gorunuyor.

yolculuktan bahsetmek gerekirse;
    klasik gec kalkiyorum gec ayiliyorum ve yola gec basliyorum. sabah hava ne kadar iyi derken bir anda yagmura yakalaniyorum. henuz vucut saatim kendinde olmadigindan bir sure daha gunesi az gorecegim. yolun 50 km cok keyifliydi. gunes bir yandan cok terletiyor' her gordugum yerde kelimi yuzumu yikiyorken aciktigimi hissetmeye basladim. tam yemek aktindede yagmur bastirdi. yagmurun fazla olmamasina guvenip yola devam ettim. iyikide etmisim yolculuk cok daha keyifli bir hal aldi. bir yandan islanmak bir yandan sicak terlemek' bunlarin hepsi yagmurda denize girmek gibiydi. bangkokun sevimsiz trafiyindende kurtuldukca etrafta yabani muz agaclari princ tarlalari isi daha keyifli hale getirdi. en sonundada taaylandda gordugum ilk daglarla birlikte kanchhanaburideyim.

simdilik anlatacaklarim bu kadar. aslinda bunlar birer not gibi benim icin. daha ziyede kndime anlatiyorum

unutmadan
    bugunku harcama

426 B +30 internet = 456B

sevgiler.

8. Berker Kartel

Berker Kartel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ooooooooooooo Evrim Abi nerelerdesiin sen ööylee :eek:
    Harikasıın yavvv :in:

Allah yardımcın olsun..Yolun açık olsun

ugur4 bunu beğendi.
  9. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Evrim kardeşim, sessiz sedasız nerelere gitmişsin. Seni kutluyor, kazasız, belasız yolculuklar diliyorum. Kendine dikkat et.

ugur4 bunu beğendi.
  10. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evrim hocam Sencer le yaptığın turdan sonra bizde katılalım tekrarlayalım dedik turunuzu ama Sencer'den haber gelince asya yollarına gittiğini üzülmüştük açıkçası gezemiyecez diye. Ama bakıyorum sen özğürlüğün en üst seviyesini bulmuşssun ne mutlu sana dilerim her pedalının tadını bol bol çıkarırsın. İyi pedallamalar sana rüzgar daima arkandan, yokuş çıkışlarında inişlerin kadar kolay olsun. :)

ugur4 bunu beğendi.
  11. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    chang mai- bangkong arası ucaktayken manzarayı gormustum tek kelime ile harika idi su an siz direk bisikletten goruyorsunuz tek kelime ile muhtesem . Changmai a gidecekmisiniz bilmiyorum amma giderseniz ucaktan manzara bir harika gozukuyordu .

12. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    Chiang Mai e tabki gidicegim fakat hangi tarihlerde orada olurum bilemiyorum. kuzeyin gercektende cok iyi oldugunu soyluyorlar

ibrahim Kızılkaya ve sado bunu beğendi.
  13. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    slmlar
    kanchanaburide biraz kalmaya karar verdim. aslinda birazda zorunluluktan. bisiklet cantamda bir sorun cikti. bir ayakkabi tamircisine verdim fakat 2 gun sonra gelmemi istedi.bu durumdada cantami yarin alabilirim. ertesi gun de yola cikabilirim.

22 05 2009
    bir motor kiralayip ormanda biraz gezindim. 150km kadar yok gitmisim.erawan selalesine gelmisken benden giris icin 200baht para istediler. bende geri dondum. ertesi gune erawan a bir tur ayarladim. 1090 baht tur fiyati olmasina rahgmen icerisinde yemek ulasim fil gezisi ve rafting olunca bana cazip geldi. zaten tur esnasinda da gercek bir turist gibi hissettim kendimi.

burada kaldigim yere cok yakin tavuk doner yapan kubilay isimli bir arkadas var. konusmayi seven birisi. aksam biraz sohbet ettik. burada evlenmis iki cokcugu olmus.

tur 1090 baht ve 150 baht bungalow parasi haric harcamam 350 baht civarinda oldu.

14. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    23 05 2009

bugun sabahtan gezimizi yatik. turda bol cocuklu bir aile ve ben dahil 4 kisiydik. file binmek' yilan sevmek raftig keyifliydi. ama en guzeli erwan selaleriydi. bir nehir uzerindeki 7 selaleden olusuyor. 7 selalede ayri havada. biz en son iki kisi 5. selaleye kadar gittik. yuzmek cok keyifliydi. hava yagmurlu gibiydi. ama tarif etmek zor. incecik sprey gibi bir yagis. fakat islanmadan kuruyorsun. ve tabi son olarakta kwai tren yolunda bir ren yolculugu.

aksam ise biraz sehiri kesfettim. aslinda cok az turistin gittigi yerel halkin gosteriler falan yaptigi bir sokak var. bir kenarina sahne yapmislar. oradaki insanlarin soylediklerine gore sokak 2 aydir trafie kapatilmis ve bir merkez haline gelmis. ayrica sehirdeki en eski binalarin burada olmasi benim icin onemliydi.

bugunku harcama bayaa az. 150 baht dunden konaklama parasini vermistim.

15. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    24 05 2009
    bugun kanchanaburi yakinlarinda bir sehire gittim. ban tai. nakhon pathom dan gelirken yol uzerinde ugramak istediyim bir tapinak vardi. fakat yagmur yuzuden bu geziyi gerceklestirememistim. ban tai de yeralan bu tapinaklar tepeye kurukmus oldugundan ilgimi cekmisti. burasi hep duzluk oldugundan zirvedeki bir tapinak ilginc olmali. ban tai kanchanaburiye 12km uzaklikta. tapinaklar icin 22km yol katetmek gerekiyor. gittigim vakit 4 otobus ogrenci gurubu bangkoktan ziyarete gelmisti. tapinagin ziyaret edilebilecegi en kalabalik zamani yakalamistim yani. donus yolunda ise fakli bir rota belirleyip haritada olmayan bir yoldan' nehir kenarindan geldim. bu yolda cok ilginc cin mezarlari ve bir cin tapinagi vardi. dondugumde cantalarimi alip ( fena olmamislar bu arada) dus almaya otele gittim. sicaktan bunalmis ve gunesten yanmis durumda dusun=mu alsim. birazdaha gezinsem mi derken saganak yagisa yakalandim. artik yagmurun ne zaman yagmasi gerektigini tahmin edebiliyorum. hava bulutsuz ve sicaksa kesin yagmur yagiyor. bende bir bira icip yagmurda nehir manzarasini seyrettim. alaman bir kizla tanistim. ( babasi urdunlu annesi romonyali bir alman kiz ama italyana benziyor ) kambocyadaki boceklerle ilgili olumlu seyler anlatti. bu mutluluk verici. soyledigine gore ilk hamambocegini ABD de bir resturant wc sinde gormus. kambocyada degil.

simdilik durumum bu.
    yarin hava fena olmayacak gibi. ayuthaya ya yarin gitmeyi planliyorum. sabah erken kalkarsam ve hava iyi olursa 145km yol yapacagim diger turlu 90.kmde bir yerlesim yeri var orada konaklayabilirim. bugun bisikletle turlarken ayuthaya yolunu gordum. gayet agaclik az arabali bir yoldu. umarim keyifli olur.

150 oda
    160 canta kaziklandim galiba
    24 su
    30 meyve
    60 yemek
    20 misir 3 kocan
    30 internet top;am 474baht
    sevgiler

16. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    bankok nakhom pathom arasi fotolar

http://rapidshare.com/files/236691215/bangkok_nakhonpathom.zip
    bu linkte mevcut. yollar pek sevimli olmadigindan yol fotosu cok cekmedim. transit bir yolculuktu benim icin
    iste bazi fotolari

bana otel bulmamda yardimci olan doktor ve kizi.
    By evrimyigit, shot with Canon DIGITAL IXUS 80 IS at 2009-05-24

boyle kalabalik bir yerde mutlaka yemek bulunuyor.
    keyifli bir kahve molasi

17. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    25 05 09

toplam harvama 570 baht bunun 200 u otel icin verildi. tonys place ayutthada.
    20 baht 1tl ediyor. yani 570 baht ortalama 28tl yapar.

bugun sabah 7 gibi yola cikip 17 30 da ayutthaya vardim. toplam mesafe 171km. bir daha bu kadar uzun mesafe gitmek istegecegimi sanmiyorum. bu gune kadar en fazla 120km yapmistim.

ayuttha nefis bir kent. 4 tarafi nehirle cevrili bir ada ve sehire ulasim sandallar ve koprulerle oluyor,. bu adanin icindede 10 kadar onemli tapinak var.
    bugun sabahtan bunlardan ikisini gezdim. simdi kalanlari bitirip yola devam ederim.

sevgiler.

toplam mesafe ODO: 420km.

18. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    evrim,zevkle gezini izliyoruz.ilk fırsatta resimleride gormek isteriz.
    iyi geziler.

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  19. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    http://rapidshare.com/files/236706443/nakhompathom_kanchanaburi.zip.html
    http://rapidshare.com/files/236712535/bangkok.zip.html
    http://rapidshare.com/files/236703875/erawan.zip.html
    http://rapidshare.com/files/236691215/bangkok_nakhonpathom.zip
    burada bazi fotolar var. hepsi bisiklet turu ile ilgili degiller.
    son fotolarida ilk firsatta yollamaya calisacagim.

26 05 09
    26 05 2009

slm
    bugun ayutthaya geziisi yaptim. bisiklete binmek icin cok keyifli bir yer. yollar hep kanallarin etrafindan devam ediyor. gorulecek cok fazla tapinak var.
    yarin trenle phitsanulok a gidiyorum. 171 km yol uzerine kendii fazla yormak istemiyorum.
    200 baht otel
    245 baht yolcu 90 baht bisiklet 335 baht tren.
    toplam 880baht
    yeni fotolari iki gun icerisinde yollamayi dusunuyorum.
    sevgiler

20. alper kabran

alper kabran Yeni Üye

Seviye:
    evrim dikkat et bu aralar bangladesh taraflarinda tayfun falan varmis.Oranin mevsimi nasil oluyomus? tayfun, fırtına, muson yagmurları cokmuymus? bi sorsana bilen birilerine.kendine iyi bak bye bye...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.