Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

test ettim onayladım

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul'a yağan kar ile bisiklet sürmekte sabırsızlanıyordum ve tekerleklerimin kayıp kaymayacağını merak ediyordum, offroadcu olduğum için yağmur,çamur,üşümek beni mutlu eden şeylerdir,bende atladım bisikletime kısa bir sahil turu yaptım.buyrun resimler

tabi yollarda kar yoktu bende kar olan yerlere çıktım ve lastikleri denedim,kayma yok çok güzel yol tuttu tabi hızım düşüktü .10 kmnin üstüne çıkmadım,ben 20 km den aşağı düşmem diyen karda ya çivili lastik kullanmalı.fren pabuçlarım biraz eridi ve jantta siyahlık bıraktı,yağışlı ve karlı yolla fren yapmamaya özen gösterin ne kadar az fren yaparsanız o kadar risksiz olur yani fren yapmamak için hızımız yavaş olmalı.ıslak yolda dönüşte biraz kaydırayım dedim zor toparladım.lastikler raceking 2.2 .5-10 km ile düzgün kullanımda kayma yok ve yol tutuş güvenli.

2. BünyaminÇ.

BünyaminÇ. Üye

Seviye:
    geçen sene çiğnenmemiş karda 20-25 km/h'ye kadar düz yolda kayma eğilimi göstermedi ama çiğnenmiş karda 10 ile 15 km/hde bile gitmekte zorlandım ön teker bi o yana bi bu yana kayıyor

3. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çiğnenmiş ve buz olmuş karda da temkinli olunca kayma 0 oluyor ,karda hız yapmayı pek uygun görmüyorum

enes savaş bunu beğendi.
  4. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler

Kazasız belasız..

5. BünyaminÇ.

BünyaminÇ. Üye

Seviye:

karda hız yapılmaması gerekir gerçekten ama ben mesela buz tuttmuş geniş bir alan görünce dayanamıyorum 5-10 en fazla 15 km/h hızla başlıyorum kaydırmaya çok eğlenceli lastik erimesi gibi derdin olmuyor :D düşmemek için arka tekere çok fazla bir açı vermemek gerekiyor 25 derecelik bi açıdan sonra kontrol etmek çok zorlaşıyor sonucunda düşüyorsun :D

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet bende dayanamadım ,biraz zorlayayım dedim,arka taraf az daha bağımsızlığını ilan edicekti zor toparladım :)öyle hanım evladı gibi sürmem deli gibi su çukurlarına dalarım ,sahil kenarına birikmiş sulara gire çıka yol aldım,gören deli demiştir :Dçocukken tarlada bile sürmüşlüğüm var

7. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında doğru kullanım tekniklerini öğrenirseniz kayarak gidersiniz, hızınızı rahat 20- 25 km çıkarabilirsiniz.

8. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    amacım hiçbir zaman hızlı gitmek değil ,zevkini çıkararak sürmek :D

enes savaş bunu beğendi.
  9. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende bunu merak ederek akşam çıktım bir güzel kar yağıyorduki anlatmam yaktım reflektörümü gidiyorum 1 gıdım kayma sapma yoktu gayet güzeldi şayet continentalin telli lastiğinde yağmur yağdığı zaman kasislerde bile patinaj çekiyordu :D karda bisiklet sürmenin zevki bi ayrı :)

10. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Ben de bir hafta önce karda salcano astro 211'i denedim. Düz yolda 25'e kadar çıktım sonrasına korktum yavaş yavaş keyfini çıkardım. Tutuş gerçekten iyi ama karda ve soğukta maşa hiç çalışmıyor. 5 km sürdüm eve geldiğimde pabuçlar beter olmuşlardı.

11. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet benim pabuçlarda 5 kmde yarı ömrünü bitiri verdi,
    Tur sonunda da güzelce kurulayıp çalışan aksamları yağladım.

12. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bike Drift Style. Kısaca BDS Yeni bisiklet sürme sitili Made in Ertuğrul. :D

13. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bike Drift Style. Kısaca BDS Yeni bisiklet sürme sitili Made in Ertuğrul. :D

atta bunu beğendi.
  14. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    haha Eyvallah :) Yakında çeviri bir yazı paylaşacağım, orada karda kullanım teknikleri olacak, araya BDS den bir şeyler de katarız :) Güzelmiş bunu izninle kullanacağım :D

GLN bunu beğendi.
  15. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bugün kar bana az geldi o kadarda hazırlanmıştım. :D hız demişken su birikintileri olmasa kaptırıp gidecektim de, işte sonra çamur içinde kalmak da var :confused: sahil yolu ve caddeler de kar yoktu doğru dürüst, sadece su birikintileri erimiş karlar vs.. çamurlukta olsa üstümüzdekileri tam korumuyor...

16. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben hertürlü su birikintisine girdim ama resmen göl gibiydi hiç çamur yoktu :) su geçişlerinde ayaklarımı 2 yana açıyorum :D