Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teşekkürler BO-CE, Yılbaşı partisi ve 2. Maçka Parkı Gece Yarışı.

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Hakan Yazman tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:

Geçtiğimiz hafta sonu yarışçılar için çok özeldi, Öncelikle Levent Aktif Pedal'da sporcu arkadaşların bir araya gelmesi, teknik toplantı ve akabinde yapılan yılbaşı partisi harikaydı, hepimiz bir süredir görmediğimiz arkadaşlarımızı gördük, videolar slaytlar seyrettik, danslar ettik, Redbull cipinin ortalığı inleten müzik sistemiyle coştuk .

Geçtiğimiz sene bir ilke imza atan BO-CE (BoraTirki -Cemal Dilben) organizasyon ekibi, İstanbulun göbeğinde, gece karanlığında müthiş bir yarış düzenlemişti, hepimiz için unutulmaz bir deneyim olan bu yarış, hem süper bir eğlence, hem de gece karanlığında hızlı reflekslerimizi zorlayan bir mücadele olmuştu.

Yarış
    Bu sene de yeniliklerle geri dönen organizasyon, özellikle sporcular için ücretsiz sunulan masaj servisiyle ülkemizde yine bir ilke imza attı, ayrıca Bora Tirki nin müthiş sunumu, yarış sırasında her sporcuya tek tek destek olması kesinlikle unutulmazdı ve çok hoşumuza giden her yarışta görmeye alışık olmadığımız güzel bir uygulamaydı, Redbull cipi de tempolu müzikleri ile sporculara destek oldu, aslında her yönüyle çok konuşulacak ve anlatılacak bir geceydi.

Normalde basit gibi görünen parkur önceki gece yağan yağmurdan dolayı oldukça teknik bir hal almıştı, normalde bisikletlerimizle tın tın turladığımız park, gecenin karanlığı, topraktan çıkan her taşın potansiyel bir kayma ve düşme tehlikesi oluşturması nedeniyle büyük bir mücadele olmasına neden oldu. Yine parkur kısa olduğundan veya belkide sağlam seyirci desteğinden olsa gerek tempo son derece yüksekti. Ben de ilk turda S virajların başlangıcında su ve yosundan kayganlaşan ilk viraja biraz hızlı girince ön tekerin kaymasıyla sinek gibi yere yapıştım :) hemen toplanıp devam ederken hemen arkamdan gelen sporcuda aynı şekilde düştü, neden sonra virajları özellikle ilk U virajı nerdeyse durma hızında almaya başladım :D, ikinci turda da S virajların bitimindeki büyük virajda (egzersiz aletlerinin olduğu yerde) çok süratli giderken biraz içten alayım derken yine ön tekerin border taşına takılıp kaymasıyla yine düştüm ve bayaa sürüklendim öyleki yerde sürüklenirken bana doğru gelen şeyleri elimle vurarak uzaklaştırmaya çalışıyordum :) diz ve sol bacak ve ufak dirsek hasarları dışında hemen tekrar devam ettim, bisikletimin hasar görmemesinden dolayı memnundum, demekki neymiş parkurda fazla kurcalamadan normal yoldan gidilecekmiş :D diğer turlarda da tempomu koruyarak yarışın sonuna kadar bitirdim, ve son derece güzel ve eğlenceli bir yarış gecesi geçirdim.

Bu arada özellikle ilk bir kaç turda merdiven inişlerinde yol veremeyen arkadaşlara (biraz da adrenalinden dolayı) haykırdığım için kendilerinden özür dilerim :) ancak merdiveni inemeyecek kişilerin arkalarını kontrol ederek öyle devam etmeleri gerekiyor elbette, bu da onlar için bir tecrübe olmuştur tabii ki.
    Bunun dışında neden bilmiyorum gece yarışına bir çok arkadaş yemek yemeden gelmiş, tabii bu yarış dinamiklerini değiştirmiyor, gece veya gündüz olsun yarışa bir kaç saat kala yarış yiyeceklerinin yenerek gelinmesi gerekiyor, zira bir çok yarışçı açlıktan yarışı bırakmak zorunda kaldı, yine geçen sene yemek yemeden gelen Muam baygınlık geçirmişti, bu sefer makarnasını güzelce yiyip geldiği için 1. liği kimseye bırakmadı :)

Sonuç
    Destek veren, yarışan, sponsor olan, yılbaşı partisi ve teknik toplantıya ev sahipliği yapan Aktif Pedal'a ve özellikle de çok çalışıp fedakarlık ederek en çok saygıyı hakeden BO-CE ye çok teşekkür ediyoruz, bir dahaki organizasyonunuzu sabırsızlıkla bekliyoruz
    Hakan Yazman

2. Salih Çoban

Salih Çoban Aktif Üye

Seviye:
    Orada Olamasakta , Havasını Bize Yaşattın :) Teşekkürler ..

Hakan Yazman bunu beğendi.
  3. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel anlatımınız için teşekkürler. Bu benim ikinci yarışımdı ilk yarışıma göre parkur daha kolay ve daha zevkliydi. Ben de yarışı açlıktan bırakanlardanım 9 tur tamamlayarak son 3 turda bırakmak zorunda kaldım. Yiyecek konusunun önemini bilmeme rağmen böyle bir hataya düştüm yarışa girerkende sonunu tahmin edebiliyordum. Bu iki yarışımından önce hiç böyle teknik arazilerde binmediğim için ilk yarışımda bayağı zorlandım bu yarışım tabi parkurda ona göre kolaydı ama çok daha rahat geçti. Bunun gibi yerlerde antreman yapmak gerek tabiki. Kürsüye yarışanları gördükçe geçtikleri yerlere çok şaşırdım. Çok keyifli bir pazar gecesi geçirdim. Organizasyonu düzenleyen Bora Tirki ve Cemal Dilben'e sonsuz teşekkürler.

Salih Çoban ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  4. Kadir KAMACI

Kadir KAMACI Audio Engineer

Adı:
    Kadir KAMACI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hakan Abi Seninlede Tanışma imkanımız orda oldu inşallah kaçkar yarışındada görüşürüz..

5. yasinymn

yasinymn Bisikletkolik

Seviye:
    Gece yarışını izlemek çok zevkliydi : )

6. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel bir organizasyondu yazın içinde teşekkürler hakan abi bu arada ankaradan gece sabah bindim geldim kahvaltı etme imkanım olmadı bi gün önce akşam yediğim yemekle geldim.muam abiye ve mertede ayrıca teşekkür ederim tekrar

7. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tıklaya tıklaya teşekkür ediyorum.. bari bir teşekkür yazısı da benden gelsin.. çünkü harcanan bunca emek yazılı teşekkürü gercekten hak ediyor.

Hakan; seni de, yarış detayları hakkında yorumların ve dogru tespitlerin icin ayrıca tebrik etmek istiyorum.

Bora ve Cemal sizlere ne kadar teşekkür etsem az.. siz olmasaydınız gece gece nasıl yarısacaktik. bambaska bir atmosferi tattık sizler sayesinde. ve emin olun, iki kişi olarak yaptığınız bu organizasyon emsal, hatta daha yüksek seviyede gösterilen ya da düsünülenlerden cok daha zevkli ve güzeldi...

son zamanlarda tenkiti cok kolay yapabiliyoruz.. ancak bu düsüncelerden arınıp güzel şeylerin hakkını vermemiz ve övgüsünü yapabilmemiz gerekiyor...

organizasyonda görev alan, yarışan, izleyeci olan tüm arkadaslarima da buradan teşekkür etmek istiyorum..