Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teşekkür sorunu

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında SepticFlash tarafından paylaşıldı.

1. SepticFlash

SepticFlash Misafir

merhaba forumda gozume takılan bir konuyu paylasmak istedim belki sizde bu sorunla karsılasmıssınızdır.forumdaki bir arkadasın tum yazdıklarına aynı kisiler tarafından tesekkur ediliyor. ve 197 Mesajına 800 kez teşekkür edilmiş , sizce bu sorunun cozumu ne olabilir ?(isterseniz ismini de verebilirim ama polemik yaratmak istemiyorum ) anlayısınız icin tsk .

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Demekki arkadaşım forumda teşekkür ve puan toplama seklinde rant kavgası yapanlar olabiliyor yani kafaya takmıcaksın sen de benim gibi foruma girince dünyadan kopup aynı bisiklete biner gibi zevk alıyorsan ve yeri geldiginde ilgili kişiye teşekkür ediyorsan sorun yok!! ;)
    Böyle birşey yapanlar zaten zamanlarını boşa kaybediyorlar sanki en cok puanı olanı forumdan hediye göndericekler :)
    Evet bende bu sorunun çözümü varsa merak ediyorum :)..?

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu suistimalin önüne geçmenin pek bir yolu yok ne yazık ki. Gerçekten bu sistemi bir yarışa çevirip birbirine teşekkür eden arkadaşlar için, teşekkür butonunun bir rekabet değil nezaket aracı olduğunu anlatmak gerek belki de :).

Ancak bir de şu var, çok az mesajına çok fazla teşekkür alan insanların mesajlarını incelemeniz gerek. Bazen her hafta yaptıkları turları onlarca fotoğraf ve güzel yorumla sunduklarını ve arkasından yüzlerce teşekkür aldıklarını görebilirsiniz. Şahsen tek mesajıma 90+ teşekkür aldığımı hatırlıyorum. Sanırım Bisiklet Kolleksiyonu konumdu :).

4. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Olabilir, neden olmasın :rolleyes: .Belki forumda çok sevilen bir arkadaş.Güzel konular açıyor, faydalı bilgiler yazıyor, ne bilim.Eşi dostu akrabası çok forumda :D. Halil`inde dediği gibi incelemek lazım.Ama fazla da kafaya takmamak lazım be kim ne kadar teşekkür etmiş ne kadar almış diye.Fani şeyler bunlar :D

SepticFlash

SepticFlash Misafir

evt forumda hakkıyla cok az mesajla cok fazla tesekkur alanlar var .mesela siz :D
    ama bu hakkı suistimal edenler de var .....:mad:

neyse konuyu uzatmak istemiyorum..bende foruma giricem zevkini cıkarıcam :D
    anlayısınız icin tsk..

ZekiAlper bunu beğendi.
  6. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    çözüm aslında çok basit, bu sistemi tamamen kaldırmak...
    seni de tebrik ediyorum çok güzel incelemişsin :D
    ben bu tür uygulamalara her zaman karşı olduğum için hiç bir zaman kullanmadım kullanmam da, eğer bir yorumum ya da teşekkürüm olacaksa bunu mesajımla bildiririm zaten. forumun amacı da birilerine teşekkür,rep vb.. falan kullanarak üyelerin statüsünü belirlemek değil.

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence forumlarda statü olmalı neden mi? çünkü örnegin yeni üye olan birisinin bisiklet hakkında hiçbir bilgisi yokken kendinden bilgili kişilerle nasıl iletişim kuracak o kişileri forumdan nasıl sececek işte böyle sececek yani şahsen ben foruma yeni üye oldugumda yönetilerin bilgilerinden faydalanmıştım :)
    Yönetici ve Moderatörler başımızdan eksik olmasın .. ;) onlar sayesinde belki de bilgiler çarpıtılmadan yol aldık ...

HaliliOzturk bunu beğendi.
  8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    BMX_Rider07 eğer sana bir nebze katkımız olduysa, bizden bisiklete dair bir kelime öğrendiysen ne mutlu bizlere.

Asıl konuya dönecek olursak, arkadaşlar tekrar ediyorum; Bu teşekkürler, puanlar, yıldızlar (5 yıldız ve sonrası hariç :)) forumu renklendirmek, eğlence katmak için var. Bir paylaşım yaptığınızda, bir mesaj gönderdiğinizde size gelen teşekkür sayısını görüp motive olmanız, olumlu-olumsuz değerlendirmeler ile kendi hatalarımızı, doğrularımızı biraz olsun görmemiz için var.

Çok fazla takılmayın, keyfini çıkartın :)

ZekiAlper bunu beğendi.
  9. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Selam,
    Bölüm olarak uygun mu bilmiyorum, ancak benim forumda göremedigim (gözümden kacmis olabilir, kusura bakmayın) ve sormak istedigim birkac sey var:
    Üyelere yıldızlar (avatarın üstünde), Puanlama gücü, puan, ve derece kim tarafından ve neye göre veriliyor? Mantık yürüterek çözmeye çalıştım ama olmadı...
    Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

10. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

buraya yani kontrol panelinize tıklayarak bunları öğrenebilirsiniz

HaliliOzturk bunu beğendi.
  11. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yıldızlar: Mesaj sayısı ile otomatik olarak artıyor. Tam aralıkları ezberimde değil ancak "Forum Demirbaşı" "Yeni Üye" "Üye" ve benzeri kullanıcı başlıkları ile beraber değişiyorlar. Bezen aynı yıldız sayısı içinde farklı kullanıcı başlıkları olması da mümkün.

Puan: Diğer üyelerin teşekkürlerleri ve +repler ile artıyor, -repleri ile eksiliyor. Sol yukarıdaki "Kontrol Paneliniz" butonuna tıklayarak kimlerin size ne için artı veya eksi puan verdiğini, hangi mesajınızıa verdiğini görebilirsiniz. Yine teşekkürlerinizi buradan takip edebilirsiniz.

Puanlama Gücü: Üyenin aldığı puanlar ve teşekkürlerle orantılı olarak artıyor. Mesaj sayısının da çok düşük de olsa bir katkısı var.

Derece: Yine üyenin puanı ile birlikte artıyor. Başlangıçta her üye tek yeşil kutucuk +25 puana sahiptir. Arttıkça yeşil kutucuklar artar. Kırmızı kutucuklar negatif puan demektir.

Bulunmaz, lindemann ve Sinto bunu beğendi.
  12. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Administratörüm,
    bu bölümü biliyorum, ancak buradan sadece puanımı ve kimin bana tesekkür ettigini görebiliyorum.
    Ancak kullanıcıların puanı, puanlama gücü ve derecesi kim tarafından ve neye göre belirleniyor. Bununla ilgili bir açıklama bulamadım...

13. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    onlar otomatik olarak sistem tarafından belirleniyor

Admin bunu beğendi.
  14. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    İşte ögrenmek istedigim buydu, cok tesekkür ederim haliliozturk... sanirim mesajlari ayni anda yolladik :)

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım ben Murat Abi ile aynı anda yolladım mesajımı, 11. mesaj olduğu için 2. sayfaya geçti otomatik olarak, gözden kaçması doğaldır...