ters kullanılabilen hidrolik disk fren kolları

MUSTAFA AKTAŞ

Daimi Üye
Tepki
99
arkadaşlar hidrolik disk frene geçeceğim. shimano yada tektro düşünüyorum. fakat kablolarını sökmeden fren kollarını sağ ön, sol arka fren yapmak istiyorum. yani ters takmam gerekiyor. avid de fren kolları çift taraflı kullanılabiliyor. shimano ve tektro da ters kullanılabiliyormu. yıllardır. sol kol hep arka fren olarak alıştı. ayrıca motosiklettede bu şekilde. yani ters kullanmaya mecburum.

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Evet tektro da kullanabilirsin. Fakat shimano'nun bazı modelleri sanırım uygun değil model yazarsan daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA AKTAŞ

Kerem Gürgüt

Daimi Üye
Tepki
306
Bisiklet
Amoeba
Kabloları sökmeyip, kolları ters çevirmeniz ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Ama eğer yeni bir set alacaksanız sağ ön, sol arka şeklinde hazırlatabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA AKTAŞ

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Auriga Comp takılıydı bisikleti aldığımda,zımba gibi çok memunum. Belirtmek istedim ki, pro serisi daha da iyidir sanırsam

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Açıkcası ben Tektroyu tavsiye etmiyorum. Avid Elixir ve ultimate serisine bakınız,Yada Alligator. Alligatoru türkiyede nereden temın edilir bilemicem.Şuan dünya devi XX setde bile Sram hidrolik kullanılmıştır.Sram-Avid Ortak şirkettir.