Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tern D8 Link kusurları

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında ykaya tarafından paylaşıldı.

1. ykaya

ykaya Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 10.09.2015'te aldığım katlanır bisikletimle ilgili bazı problemler yaşıyorum. Fotoğraflarla belirtmek istedim.
    1. Arka bagaj. Boyası nedenini anlamadığım şekilde döküldü. 2. Bagajın arka far bağlantı yeri çamurluğa temas ediyor. Bu yüzden çamurluk tam ortalanmıyor.
    3. Kablonun maşaya temas ettiği noktada kılcal çizikler oluşmaya başladı bile.
    4. Aynakol vidası paslandı.

Bisikletimde yaşadığım aksaklıklar şimdilik bunlar. Bisikletimi seviyorum her şeye rağmen. Bu segmentteki bir bisiklette olmaması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum yine de. Sizlerin fikirleri benim için değerli.
    Durumu en kısa sürede Tern Türkiye'ye de ileteceğim.
    20151220_120703.jpg
    20151220_121040.jpg 20151220_120820.jpg

Ekli Dosyalar:

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  2. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sn @mehmet yalçınkaya

Öncelikle; Bisikletiniz hayırlı olsun güzel günlerde keyifle sürün.
    Ürününüz garanti kapsamında. "Garanti" kurumunu işletmeyi düşünüyor musunuz?
    Esen kalın.

3. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mehmet yalçınkaya hayırlı olsun.
    1. madde dışındakiler normal şeyler bence çok kafaya takmaya gerek yok.

Bagaj demirinin boyası kendi kendine dökülmeye başladı ise garanti kapsamında işlem yaptırmanı tavsiye ederim.

4. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Garantiden gereken yapılır. ama DÜNYA markası, üst sınıf falan filan deyip Dünya nın parasını aldıkları ürünler bile çürük çarık çıkmaya başladı. YAZIK.

Ulaş Çavuşoğlu ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  5. osman öksüz

osman öksüz Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    boya atma problemi haricinde normal problemler bence de. paslanan yerleri gaz yağı veya mazotla trmizleyin bi sey kalmaz. bi de bisikleti kesinlikle yıkamamak veya islaninca da kurulamak önemli.

6. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Yaşadığınız yerin nemli olmasından kaynaklı paslanma problemi olabilir.Yine de Türkiye distrübütörü konuyla ilgilenecektir.Bununla alakalı bir konu başlığı açılmıştı.

Tern Link D8 Bisikletimde Pas Sorunsalı

Diğer küçük sorunlarda olmasaydı iyi olurdu ama her markanın ürünlerinde rastlanabilir cinsten.Aynı bisikletten bende kullanıyorum.Benzer sorunlar benim bisikletimde de var.

IMG_6144.JPG

Üzerindeki birçok donanım markasız ve aynı zamanda kalitesiz görünse de uzun vadede dahi işlerini gayet iyi yapıyorlar.

7. ykaya

ykaya Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sorunumu hallettim.
    Tern Türkiye'yi aradım önce. Aldığım yerle görüşmemi istediler. Ben de Erdoğanlar Bisiklet'i aradım. Lütfü Bey sağ olsun ilgilendi. Hemen kargoya verin yenisini gönderelim, dedi. Ankara'da işim olduğu için bizzat elden teslim ettim. Var olan bir bisikletin bagajını söküp hemen verdiler bana. Mağdur olmamam için böyle yaptılar tabi. Çünkü bagajı firmaya gönderip oradan alıp tekrar bana göndermeleri uzun sürecekti. Bu inceliklerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Benim bagaj zaten geldiğinde sorunluymuş. Yenisini verdiklerinde fark ettim. Eskisi eğriymiş.
    Herkese bol pedallar

8. ykaya

ykaya Aktif Üye

Seviye:
    @burhan çetin Dediğiniz gibi pek marka yok üzerinde, kendi üretimleri herhalde. Şimdilik diğer parçalarla ilgili sıkıntı yaşamadım.