Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tern D8 ile Büyükkarıştıran-Vakıflar-Ulaş-Marmaracık-Çorlu Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında M.Cevat Bayhan tarafından paylaşıldı.

1. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hafta sonu çok yağışlı geçeceği söylenen Trakya'da Pazar sabahı pencereden baktığımda sabaha karşı yağmurun yağdığını ve güneşin pırıl pırıl gülümsediğini gördüm.
    Yaklaşık 1-2 ay önce Çorlu İstanbul Bisiklet'ten aldığım Tern D8'in ilk bakımını yaptırmak ve ilk defa orta mesafe bir tura katılmak amacıyla hemen hazırlığımı yaparak yola çıktım.
    Uploaded with ImageShack.us
    Hazırlık tamam, yedek lastik, yedek kıyafet, atıştırmalıklar çantaya yerleştirildi ve su depoları dolduruldu...
    Kapıdaki güvenlikçilere sabahın ilk pozları veridi...
    Bir de bu taraftan poz verelim.
    Rüzgar arkadan ve şimdilik sıkıntı yok. Dönüşte ne yapacağız bakalım?
    Uzayan yollar ve Tern D8 poz vermeye devam ediyor. Fabrikayı geride bıraktık.
    İlk durak Vakıflar...
    Çorlu'ya çok yol kalmadı, bu arada Trakya'nın süsü ve bereketi ayçekirdeği tarlaları da gözden kaçmıyor.
    Ayçekirdeği tarlaları göz ziyafeti sunuyor. En yakın zamanda Nikon D 90'ımla gelip daha güzel fotolar çekeceğim.
    Çorlu Sağlık Mahallesi'ni geçtikten sonraki Tank Tugayı'nın girişi. Burada fotoğraf çekmek yasak ama telefonla konuşur gibi yapıp çaktırmadan tankın bir fotoğrafını alıveriyorum.
    İstanbul Bisiklet'e geliyorum ve soluklanmak için durduğumda ilk dikkatimi çeken sahibini baklayaen Fuji yol bisikleti oluyor. Satın alan kişi için tüm aksesuarları falan takılmış yollara çıkmaya hazır bekliyordu.
    Bu ilginç kadrolu bisiklette müstakbel sahibini bekliyordu.
    Bakım için görüştüğüm bisikletçi bana ustalarının bugün izinli olduğunu ve hafta içi bir gün getiririp bırakmam gerektiğini söyledi. İşi gördüremetince yüz halim bu şekle dönüverdi. Ne yapalım, sağlık olsun.:(
    Bir binanın ayna kaplı ön camında bir fotoğraf alıyorum.
    Çimenler üzerinde dinlenme molası.
    Bu fotoları çektirebilmek için ışıklarda bahşiş alabilmek için düğün arabası kollayan 9 yaşlarında bir çocuğa 1 TL bahşiş vermek zorunda kaldım.:)
    Omurtak Caddesi'ndeki Mülayimoğlu Dondurmacısında 2 top limonlu dondurma ve kısa bir dinlenme...
    Ufaktan dönüşe geçiyorum. Çorlu geride kalırken sabah arkamda destek olan rüzgar daha da şiddetli olarak bağrıma vurmaya başlıyor.
    Sağlık Mahallesi'nden çıkış.
    Uzayan yollar ve bulutlar.
    Bulutlar ve ayçekirdeği tarlaları.
    Marmaracık'a varıyorum. Burada hem rampa, hem de rüzgar gücümün yarısını alıyor neredeyse. 20 inç lastikler de cabası...
    Ulaş çıkışı kısa bir dinlenme, neredeyse yarım saatte bir litre su tüketmeye başladım.
    Gücüm iyiden iyiye tükendi.
    Bulutlar...
    Çift sodalı kısa bir dinlenme, artık 5km kadar bir yolum var ama rüzgar çok acımasız. Düz yolda 1 inci 2 inci viteslere düşüyorum neredeyse...
    Fotoları petroldeki pompacılara bahşiş vermeden çektiriyorum. "Abi, biz zaten hergün buradan geçen bisikletçilere resim çekiyoruz" diyorlar.
    Bu arada Petrol istasyonlarında alkollü içecek satışı yasaklandığı için ellerinde son kalan 6 kutu Bomonti birayı pazarlıkla tanesi 4 lira'dan alıp çantaya yerleştiriyorum. Tabii ki yükü de artırıyorum bu arada...
    Tarlalar ve bulutlar, bu arada fabrika da görünüyor.
    Evin önünde son poz...
    Ertesi gün bakıma götürmek için bisikleti katlayıp bizim Nissan Micra'nın bagajına yerleştiriyorum.
    Bu da son fotomuz.
    Gezme tozma ve bu arada da bakım yaptırma amaçlı çıktığım turda km saati olmadığı için kesin veriler elde edemedim. Daha önce bir kaç kez aynı yerleri büyük bisikletimle yaptığım için mesafenin 65 km olduğunu tahmin ediyorum. Sabah 10:00'da başlayan tur 16:00'da evin önünde sona erdi. 20 inç jantlarla büyük jantlara göre daha çok yorulduğumu ama bu yorgunluğun da büyük oranda dönüşte boğuştuğum rüzgardan kaynaklandığını itiraf etmeliyim. Yine de bu çapta bir bisikletle 50 km'nin üzerinde her zaman zorlanabileceğimi gördüm.
    En güzeli ise yolda üzerime dönen bakışlardı. Özellikle çocuklar hayret verici bakışlarla baktılar hep...:)

ayilmaz20391185 bunu beğendi.
  2. TaylanEr

TaylanEr Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Katlanabilirlerle gezmek çok zevkli olmalı :) Ayaklarınıza sağlık :)

M.Cevat Bayhan bunu beğendi.