Termos seçimi

Scudo

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Onur Çakmak

Turkan hanımla görüştük. (link) çok ilgiliydi. görüşme36 dk sürmüştü. Ben uzatmadım yalnız, kendisi ilgilenmek istedi. Tercih yaptık, kılıf aradık.

Kılıfla kafese olmazsa pek bir anlamı yok.

Çizilmesin diye üzerindeki orijinal ghost un metal kafesini fİber glass la değiştiriyorum. Gene mi çizer?

@erphan

Sizin dediğinize göre 24.5 cm benim alacağım 29cm.

@tanchu

Teşekkür ediyorum. Bir de mümkün olursa kafesin iç hacim boyunu öğrenebilirim. Belki ona göre daha uzun bir kafes düşünürüm oluyorsa farklı boylar.

@Ahmet Onur Çakmak

Yani bu veya başka bir çelik termos fark etmez birimi beğenip alacağım. Ancak plastik ve türevi kafesler de çizer mi gerçekten.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
kafesin çapı 7 cm yüksekliği 14,5 cm yaklaşık en üstteki ufak çıkıntı zaten termosu sıkıştıracağı için 29cm'lik termostada sorun olmaz.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@tanchu

Teşekkür ederim kardeşim.

Verdiğin bilgileri dikkate alacağım

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Plastik surekli sok tak yapacaginiz icin ve matara genis oldugundan, mataranin boyasini cizer. Hele hele kilifla zaten sigmaz kafese.

Evet türkan hanim ve red bilisim, kibar oldugu kadar musterisiyle de ilgili bir bayimizdir :)

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Onur Çakmak

Sürekli sök taK yapmayacağım. Dedim ya hafta da bir iki defa en fazla. Gittiğim yerde zaten çıkarırım kamp boyunca. Neyse ya büyük bir kafes varsa, ya kendim ince bir kılıf yaparım ya da farklı termos.

Teşekkürler.

Turkan hanıma müteşekkirim. Daha işimiz bitmedi. Onlardan alacağım bir iki termos. Bir de çay termosû istiyorlar evden. Sitelerinde tek bir model gördüm. Thermos marka yanılmıyorsam. Başka çay için deniz kenarına oturup (200 m. eve) bi kaç saat aralarında sohbet esnasında çay için kullanabilecekleri bir çay termosu öneriniz olursa açığım.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Evde bulabilirsem kendi mataram uzerinde ne demek istedigimi fotografla anlatirim. Boyalar mat boya ve purussuz yuzey degil. O yuzden ciziliyor. Yani kaliteli boya kullanildigi icin :) zaten jannu .75 modelinin ciplak haliyle matara kafesine girmesi cok zor. Pisman olup iade etmek isterseniz de urun cizikli olacagindan iade olmaz. Benim icin bir matara fazla satilmasi elbette daha iyi fakat bence size uygun bir urun degil. Daha dogrusu ciziklere kafanizi takmayacaksaniz olabilir acikcasi :) bir de istediginiz kilif mevcut degil hem de kilifla matara kafesine zaten sigmayacak.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Onur Çakmak

Tamam o termostan vazgeçtim o halde.

aradığım özellikler

Estetik, uzun süre soğuk tutması, yani 24 saat ve fazlası, kalite, en az 0.75 yada 1 litre daha uygun aslında.

Sadece bisiklet üzerinde günü birlik turlarda kullanacağım. Onun dışında esas 1 ya da 2 gece kamp yaptığım yerlerde çadırda kullanacağım.

Önerilere açığım iki adet alacağım 100 civarı olur tane fiyatı. Bu kafes değil de başka bir kafes de olabilir aynı kalite.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kafes esneyebiliyor termısu çizeceğini sanmıyorum ki termosunda boyası o kadar köyü değildir hemem soyulsun.

• Beğen

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.032
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ali Bey; yama seti kuru yemiş ve de su yeterli olur :harika::harika:

Erhan Bey merhabalar. Bisikletinizin ön mili kırmızı bir tanesi,dikkatimi çekti..Orjinali öyle mi yoksa siz mi modifiye ettiniz? ;) çok beğendim çok şık duruyor..:harika::harika:

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
o metal dediğiniz mataralardan kullanıyorum zefalin bisiklet forma arkasına koyuyorum terlemeyıde onluyor uzun surede soğuk kalıyor su suluk kafesıde metal orayada yıne zefalın plastık mataralarından koyuyorum ses çıkarmıyor bana da yetıyor 4 saatte zaten çoktan o matralardakı su bıtmış oluyor o yuzden daha uzun soğuk sıcak tutması bence gereksız. tabi performans yaparken su içmiyorum diyorsanız orası başka ben 2.5 3 litre su içiyorum 3 4 saatte. linkteki çeliş termoslardan 4 matara 400 lira eder kafesleri ile 2 de kafesı 440 lira. benım adlıklarım 4 matara 2 si 40 lira 2 si 80 lira kafeslerde 40 lira 6 aydır sorunsuz kullanıyorum. koku vs de yapmıyor limonla yıkayınca ilk günkü gibi oluyor :D

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Ahmet Onur Çakmak
teşekkür ederim. bu matara, Bestard marka trekking botlarımı alırken yanına hediye olarak verilmişti (karabinası dahil). az biraz kullandım ve oldukça da memnun kaldım. neden bisiklet suluğu olarak da kullanmayayımki dedim ve bisikletimin rengine uysun diye boyamayı düşünüyordum ki bugün vazgeçtim :)

@ebayusuff
siz, aynı suluk kafesinden alacağınızı yazdığınız için foto koydum. karşılaştırma yapabilesiniz diye. bu arada bendeki matara, kapaklı 24 cm uzunluğunda. ağırlığı ise 130 gr.

@air28-3
sanırım jant tellerinden birinin kırmızı olduğunu söylemek istediniz. evet orjinali öyle, üzerinde de mavic kysrium yazıyor. yok eğer göbekleri sorduysanız; arka göbek komple kırmızı, ön ise, mil karbon, kenarları kırmızı renkte. tabii onlarda orijinal mavic :)

• Beğen

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Laken marka su an piyasadaki en iyi matara ve termos markasi. Aslinda dört marka var contigo, stanley, sigg ve laken. Contigo ve stanley uretim cin oldugu icin eleniyor. Avrupa uretimliler ise laken ve sigg. Laken ispanyol, sigg isvicreli. Isvicrede uretim epey maliyetli oldugundan sigg markasi su an maddi sikintida. Ya fiyatlari yukseltecekler ya fabrikayi kapatacaklar. Laken'in dezavantaji ise modellerinin cesitliligi kisitli. Hatta 3-4 aya tritan (en saglikli plastik) modelleri gelecek laken'in. Piyasada genc bir marka.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Onur Çakmak

Güzrl açıklama.

Ya o sitede gözüme ilişen ve termosun termos diye anılmasına sebep olan Thermos ve Aladdin markaları?

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Aladdin ve stanley ayni marka :) pmi group diye geciyor. Thermos da uzak dogu uretim. Iyileri iyi tabiki ama matara tarzi urunu pek yok. Genelde termos ve mug var thermos markada

• Beğen

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.032
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
jant teli dediğimiz mil oluyor işte Erhan Bey.tamam teşekkürler aydınlattğnz için

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@ebayusuff@Ahmet Onur Çakmak

Ahmet bey bu termos ve kılıf birbirine uyumlu mudur? Anladığıma göre uygun.

Peki bunu tavsiye eder misiniz ikişer adet alsam. Kılıfla kafese olmaz diyorsunuz. Kafesi kullanan arkadaş, kafes esnek uyar diyor, tabii kılıfsız hali için söylüyor. Kılıfla kesin kafese oturmaz mı? Oturmaz ise uygun bir kafes var mıdır acaba?

Fikriniz nedir bu hususta.

http://i.imgur.com/9xkvIX0.jpg
http://i.imgur.com/hBsYzKx.jpg

• Beğen
Tepkiler: erphan

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet