Termos bardak tavsiyesi

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Hacim olarak 40-50 civarı , içi dışı çelik, sızdırmaz , uzun süre sıcak soğuk tutan termos bardak arıyorum sıgg markasını duydum başka kullandığınız tavsiye ettiğiniz neler var ?

Scudo

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Araştırmalarım sonucunda şunlara vardım. İlk olarak termosun içi ve dışı çelik olması lazım , içi çelik dışı plastik veya içi plastik dışı çelik olmaz komple iç dış çelik olmalı. İkinci olarak sızdırma olmaması lazım. Vidalı kapakları olan yani direk ağzını dayayıp içemeyeceğin termoslar daha uzun süre sıcak ve soğuk tutabiliyorlar ama günlük hayatta kullanışlı değiller. Termos markalarından sigg markası en iyisi 2. olarak stanley 3. olarak thermos markası bunlar tercih edilebilir. Günlük hayata daha uygun yani ofise işe okula gibi. Kulplu olanlar veya termosun ortasında lastikli olanlar var üst tarafında delik var onu açıp içiyorsun onlarda genelde 2-3-4 saat tutuyorlar.Mevcut şartlarda günlük hayata uygun olarak en kalitelisini ben starbucks ta buldum.Outdoor mağazalarına da baktım genelde yok bi yerde 2 saat tutan 0.40 lt 34 tl thermos markalı kulp bi model gösterdi ama 2 saat yeterli gelmedi sonra starbucksta 3 saat tutan 0.35 lt ve 45 tl'lik kendi ürünleri bi model buldm ve onu aldım.İnternette de zaten bu üründen memnun kaldıklarını söyleyen kişilerin yorumlarını okumuştum.

ademyener

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Whistle
Mahmutpaşayı gezmekte fayda var diyorum.Orda aradığının envaye çeşitleri var.

• Beğen
Tepkiler: yilmaz kaynak

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Mutlaka bulunur orada ama ilk deneyen olmak istemem :)

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Arkadaşlar bahsettiğiniz markaların hepsi maalesef vasat bileniniz var mı bilmiyorum ama EMSA diye bir marka var bildiğim kadarıyla bu konuda en iyilerinden biri ve ben Ankara'da tek nokta da bulabildim biraz pahalı diye hatırlıyorum yani SIGG'den felan pahalıydı ve bence SIGG çok gereksiz ve asla termos değil sadece görsel bir suluk olabilir ama EMSA'nın tam fiyatını bilemiycem şimdi geçen yaz kendime ve eşime almıştım ürün özelliklerinden bahsetmek gerekirse hatırladığım kadarıyla 5 saat sıcak 8 saat soğuk yada tam tersiydi (hatırlayamadım) bu değerler sanırım kalitesiyle ilgili bir fikir verebilir ayrıca içi çelik ve dışı plastik ve birsürü renk seçeneği var ama karbon suluk kafesi olanlara tevsiye etmem çünkü ele iyi otursun diye kaymaz silikon dış yüzeyi pütürlü ve sürtünme oranı fazla olduğu için çıkarıp-takarken kırabilirsiniz bu nedenle alüminyum kafesi olanlar daha şanslı zaten 500 cl su almasına karşın izalasyon kalitesinden sanırım oldukça ağır (423gr) sadece bu nedenle karbon kafes kullanan biri ağırlıktan kaçmak için hidro-pack kullanmak isteyebilir....aynı gramajda yaklaşık 1 litre su taşınabilir çünkü ..hafif olanların da izolasyonu yok bilesiniz bu tezatı sizin tercihleriniz aşabilir ben yaz sıcağında soğuk su içebilmenin keyfini hiçbirşeye değişmem internetten EMSA City Mug diye arattırırsaız görsellerine ulaşabilirsiniz ve bence özellikle outdoor ürünlerde içine hassas bişiy koyacaksanız içi yumuşak dışı sert dışını korumak istiyorsanız dışı yumuşak içi sert ürünler özellikle tercih edilmelidir tek yapılar daha kolay deforme olur....

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
bu resimdeki metal çelik ürünün aynısı bende var.adana amerikan pazarından aldım.starbucks. ürün sıfır 355 ml. bende envai çeşit mug var.koleksiyon yapıyorum. en popüleri COPCO dur. stanley iyidir ama o kadar popüler değil.

• Beğen
Tepkiler: yilmaz kaynak

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
emsa yı duymadım hiç. Termos olarak 8 saat sıcak tutan ömür boyu garanti veren modeller gördüm ama bardak tarzında termoslarda en fazla 3 saat tutan buldum oda aldığım.3 tane outdoor mağazası gezdim bir tane termos bardak bulabildim.Termos var genelde ,termos bardaklarda fazla seçenek yok malesef.
Hiçbir şekilde plastik önermiyorlar , katmanlar farklı olunca yalıtım düşüyor diye yorumlar okumuştum.

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
bendeki ürün termos bardak ve üzerindeki kullanma klavuzunda yazanın yalancısıyım eğer beğenir ve almak isterseniz (benim akrabam felan değil) Ankara'da tanıdığınız varsa Kentparkın alt katında otoparktan girişte soldaki 2.yada 3.dükkan eğer tanıdığınız yoksa ben sizin için gidip telefon numarasını alabilirim. ayrıca hiçbir bardağın içimi bundaki kadar rahat değil zira adamlar iki delikle bu işi çözmüşler belki benim tahmin edemediğim başka bir püf noktası da olabilir.

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
tesekkurler sizin ki de guzelmis , fakat ben resmini gosterdigimi aldim.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
bahsi geçen modeller uyduruk, bu ve benzer ürünlere bakınız.

(link)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
aynı termostan ben de kullanıyorum 2 tane aldım üstelik. şiddetle tavsiye ederim.

Tepki
105
Merhaba arkadaşım dağcılıkla uğraşıyorum ve aradığın şeyi biliyorum
(link) ben bundan kullanıyorum gayet kullanışlı hem dağda hem şehirde ısı yalıtımı gerçekten iyi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Kerem Mercan

Daimi Üye
Tepki
65
primus tavsiye edebilirim bir bakın isterseniz google dan kendisine :)

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Arkadaslar selam;
Biraz geç oldu ama gördüm Stanley Ve Aladdin Marka Ürünleri Göremedim.
1,9 LT, Ömür Boyu Garanti Diyorlar Nasıl Birşey Bilen Var Mı ?
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
bu termosu 6 yıl önce kullanıyorduk hala sapasağlam sadece deniz suyuyla temas ettiği için dış yüzeyindeki boyasında kopmalar oldu