Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termal matara mı, normal matara mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer ÇARPAN tarafından paylaşıldı.

1. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletime 2 tane matara takmak istiyorum. Yalnız termal mi alayım yoksa normal mi alayım karar veremedim.
    Polisport'un 500ml termal matarası 25 tl civarı. Termal olmayan mataraların 600ml-700ml olanları çok daha uygun.
    Bu termal mataralar gerçekten işe yarıyor mu? 2 matarının birine su dışında içecek koyacağım.Termal mataraya su dışında (kola, m.suyu...) içecek doldurursam nasıl olur merek ediyorum.Termalin çok çok bir avantajı yoksa almayayım diyorum:D

Bir de bu mataralara ve kadroma uygun kafesleri nasıl seçebilirim? Sizden tavsiye ürünler bekliyorum arkadaşlar.

Ve son olarak bu ekipmanları alacağım en uygun güvenilir siteyi yazarmısınız?

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yaz için termal olması lazım, kış için termal olmasına gerek yok.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kola mı? Denemeyin bile. Sarsıntıdan köpürüp kadrodan aşağı başlar akmaya.

Meyva suyu gibi içecekler konusunda da plastik matara iyi olmuyor koku bakımından.

Termal kullanmadım ama elbet vardır faydası. Yazın suyun ısınmasını geciktirir. Kışın da donmasını...

4. yavuzhan

yavuzhan Yeni Üye

Seviye:
    http://bisikletcim.com/kategori/suluk.aspx
    BEN DAHA YENİ SİPARİŞ ETTİM.Bİ ABİM TAVSİYE ETMİŞTİ HEM TEMAL OLMASINDAN HEMDE AĞIZLIĞI KAPATAN Bİ KAPAĞI VAR TOZ OLMASINI ENGELLİYO HEMDE O YÖNDE.
    BEN BURADAN SİPARİŞ ETTİM GÜVENİLİRDİR.

Ömer ÇARPAN bunu beğendi.
  5. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisiklet sürerken su dan başka birşey içmemeniz tavsiye edilir tabi powerade duruncada maden suyu içilebilir meyve suyu hakkında fikrim yok kışın normal kullanın zaten yaza kadar atarsınız termal alın yazın

6. serhat177

serhat177 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Metal suluk almanı tavsiye ederim,çünkü plastik suluklarda gerçekten koku oluyor...

7. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Metal suluk ağırlık yapmaz mı?

8. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Hangi ürünü sipariş ettiniz?

9. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sıcak su hasta etmez ama soğuk su insanı paralar.Bence kış için termal suluk şart.Suluğu bisiklete takacaksanız kışın su buz gibi oluyor.Bir de terli terli içerseniz direk hasta eder.

10. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
  11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    nerede ise tüm çeşit sulukları denedim. öncelikle termal olmayanları kışın nasıl kullanmayı öneriyosunuz bunu anlamadım. su 3 de 1 kaldıgı zaman 0 derecenin altında buz kütlesine dönüşüyor. dönüşmese bile buz gibi oluyor içilmiyor. bunun neresi gerek yok ? termal olmayan suluklar cok kısa sürede koku yapıyor hele sıcak havalarda. kapaklı sulukları ise sürüş esnasında açıp icmek tam bir işkence. ben yapamıyorum. muhteşem zaman kaybı kaza sebebi. yaz kış zefal artnica suluk kullanıyorum. soguk havalarda suyum sılık kalıyor sıcak havalarda gayet yeterli soguk kalıyor. metal sulukların boş hali 300 gram civarında. 400 ml den az sıvı alıyor. bu arada sulugun içine sakın farklı içecek koymayın 1 ay kadar kokusu esans niteliğinde devam ediyor. cok rahatsız edici. ve kesinlikle 4 numaralı şişe olmalı en az. 5 numaralı bulabilirseniz kaynar suda bile cözünmeyip insan sağlıgına zarar vermiyor. 1-2 numaralı şişelerden uzak durun.

12. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Yazın kullanacağım için Zefalin veya polisportun termal mataralarına yöneleyim. Yalnız termal mataraların 500 ml den yüksekleri yok. Gerçi 500 lük de yeter.
    Bp free olan normal suluklardan önerebileceklerinizi yazarmısınız?

13. Semih_ÇELİK

Seviye:
    nasıl yok. zefal arctica 700 ml çok memnunum. polishport cok ciziliyor. kapaklı olusu dediğim problemleri olusduruyor. artnica sıkılarak da içilebiliyor buda cok kısa sürede su ihtiyacınızı karsılamanızı saglıyor. 700 ml cok büyük derseniz 500 ml lik kapaksız polishport modelleri var polisportlarda koku yönünden cok iyi oldukcada sıcak ve soguk tutuyor. ama boyu problem değil ise kesnlikle arctica öneririm. 30 derecede içine 10 parça buz koydum aralıksız güneşin sürerek tam 2 saat sonrasında dahi buz gibi su içtim.

14. Semih_ÇELİK

Seviye:
    normal suluklarında içi gözüken şeffaflar harici bir çogu aynı 4 numaralı olsun hepsi iş görüyor normal havalarda fakat içi gözükenlerin hepsi koku yapıyor.

15. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
  16. Semih_ÇELİK

Seviye:
    evt ben arctika nın mavisini kullanıorum çok çok memnunum. olur olmaz yerde su bitmiyor. cok uzun süre idare ediyor. diğeride şıkmış bu serisini kullanmadım. ama buna cok benziyor kullandıgım. sinirlenip kapagını kırdım. yolda içilmiyor. zaten 10 20 dakikada bi agzına götürüyosun en geç ne kadar tozlanabilir agzı. emin ol o kadar toz yediğin içdiğin herseyde var :)

17. Ömer ÇARPAN

Ömer ÇARPAN Yeni Üye

Seviye:
    Biraz tuzlu olacak ama alacağım. Peki bu mataralara uygun kafesi nasıl seçebilirim? Her aldığım kafes ayarlanabiliyor mu?

18. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Arkadaşın yazın kullanacağını varsaymıştım ki zaten kendisi de bunu yazdı. Sıfırın altında bir ısıda bisiklet kullanıyorsanız donanımlarınız zaten çok farklı olmalıdır.

19. Semih_ÇELİK

Seviye:
    bende aynısını dusundum tuzlu geldi ama emin ol kullandıkdan sonra iyki almısım dedim. zefal in tüm suluk kafesleri hepsine uyumlu plastik olan 2 çeşitinden birini al spring ve wiiz serileri cok güzel ben 1 yıldır kullanıyorum. kırılmadı lackalaşmadı 700 lük sulukda oluyor 400 500 lükde hepsi oluyor.

20. Semih_ÇELİK

Seviye:
    size özel olarak demedim. de şuan hava 10 derece ve muslukdan koydugum su termal sulukda bile tatlı bi serinlik kazandı 2 saatde ya termal olmayaydı hasta olurduk :)