Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Termal - Haydariye Macera Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında oktays tarafından paylaşıldı.

1. oktays

oktays Üye

Seviye:
    25 Kasım pazar günü, hava raporları doğru çıkıp da yağmur yağmadığı takdirde, Velespit organizasyonuyla macera turu. Patika GoogleEarth'den çıkarıldı. Yalnız km taşları belli. GPS yok, pusula ve km saatine göre gidilecek. Gökçedere (Termal) Köyünden Haydariye'ye gidilip, başka bir yoldan 858 rakımlı tepenin kuzeyinden dönülerek, dağdan gölün kıyısına inilecek. 805 m'ye kadar çıkılacak (Hatırlatma: Çamlıca tepeleri 200 m civarında). Sert çıkış ve inişler gözüküyor (%15-20 eğimler olabilir).

Çamura bulanmayı, ormanda kaybolmayı göze alan; bacaklarına ve bisikletlerine güvenen arkadaşları bekliyoruz.

Ayrıntılar için Velespit'ten Alperen'i arayabilirsiniz.

2. oktays

oktays Üye

Seviye:
    Hadi! Yok mu kimse? En az yedi kişi olmazsa tur iptal edilecekmiş. Malum, Land Rover'in yakıtı, feribot... Masrafı düşürmek lazım. Şimdilik dört kişiyiz.

50 km'lik süper bir parkur, dağ bisikletinin hakkını vermek isteyenlere.

3. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    ben gelirimmm :)

oktays bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Yol bisikleti için organize edilmiş bir tur olsaydı gelirdim. N'apalım...şans.

5. oktays

oktays Üye

Seviye:
    Baharda onu da yapabiliriz. Yalova - Gökçedere, dağın eteğinden dolaşarak Çınarcık. İnişli, çıkışlı, virajlı asfalt yol. Yalova vapurları kaldırılmadan:boese157: önce, geçen yıllarda bir kaç kez yapmıştık. Harcanan zaman fazla (vapur), alınan mesafe az; ama yine de çok keyifli, manzaralı, çaylı-kahveli güzel bir tur:)

6. Alperen

Alperen Aktif Üye

Seviye:
    Bu tur gezi amacından çok keşife dayalı bir tur olacak daha önce keşfedilmemiş patika orman yollarından gidilecek.

7. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    beyler bayanlar yok mu performans turuna katılacak babayiğit :D

nerdesiniz nedir bu sessizlik :)

zühalcim sen de al bir mtb, asfalta yolla çıkarsın, böyle organizasyonları da kaçırmazsın canım :)

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Organizasyonu kaçırdığıma değil, mtb için olmasına üzüldüm. Mtb kullanmaya niyetim yok. Katılan arkadaşlara iyi eğlenceler dilerim. :in:

9. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    hayırdır niye niyetin yok :)

eğer daha çok param olsa kendime bir de yol bisikleti alır onun da tadını çıkarırdım.. ama şu an elimdeki dağ bisikletini çift amaçlı olarak kullanabiliyorum en azından..

arazide binmek ayrı bir keyif :) bu keyfi de ancak dağ bisikleti ile yaşıyor insan..

10. fastest

fastest Aktif Üye

Seviye:
    tamam bende geliyom ama nerde ve saat kacta bulusuyorz

11. Alperen

Alperen Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar pazar günü 07.30 da velespit in önünde buluşuyoryuz

12. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    süper güzeldi katılan arkadaşlara teşekkürler :)

hava, parkur, dostluk harikaydı...

ulaşım ve güzergah ile bilgilerin sizlerin de işine yarayacağını düşünüyorum,

sanırım parkuru çıkaran oktay abi bu konuda daha doğru bilgi verecektir :)

13. Bibendum

Bibendum Bisikletkolik

Seviye:
    Yaw Oktay ağabey , nerelerdesin ?
    Biz seni tura bekliyoruz , siz uzaklara gidiyorsunuz 25.11.2007 bu Pazar tam senin istediğin rampalara gittik.
    Her Cumartesi , Pazar saat 09:00 da topici'nin 130 ve 131. sayfalarına bakmadan bilgisayarını kapama be ağabey ....

14. oktays

oktays Üye

Seviye:
    Sevgili Cüneyt, bakmaz mıyım dediğin sayfalara. Dün eve gelince, bizimkiler ne yapmış diye onlara baktım. Hepiniz harika görünüyordunuz, kalabalık da muhteşemdi.

Ama, doğayı da özlemişim. Tepemize kadar çamura bulandık. Bisikletler çamurdan birer heykel oldu. Benim zincir kumlamadan çıkmış gibi, pırıl pırıl (ölçtüm, neyse uzamamış). Nezle grip gittim, sağ olsunlar gençler idare ettiler. Dönüşte ıslanmaktan dolayı tir tir titriyordum; fakat büyük keyif aldım.

Sözün kısası, "her ct/pz ..." antrenmanları esas da olsa, arada bir macera yaşamak iyi oluyor

15. oktays

oktays Üye

Seviye:

Parkuru çıkardık da neye yaradı, Elif? Resmen ormanda kaybolduk. Neyse, aramızda kalsın, krokide bir takım mesafe düzeltmeleriyle sorunu çözeceğiz ve uzun günlerde turun tamamını gerçekleştirebileceğiz. Aslında iyi ki kaybolduk, çok muhteşem manzaralar gördük. Şu fotoları yükleseler de herkes görse.

Ben de, tura katılan arkadaşlara, organizatör Velespit'e çok teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarımı sportmenliklerinden, doğaseverliklerinden, grup uyumlarından dolayı ayrıca kutluyorum.

16. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    niye kaybolalım.. şelaleyi bulduk :)

17. Alperen

Alperen Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle katılan arkadaşla çok teşekkür ederim. Bu bir keşif turuydu ve kaybolmak işin içindeydi.
    Yanlışlıkla yanlış vadiye inip nehir yatağını bulmamız bir tessadüf ve sonunda yanlış yollara sapıp keşfedilmemiş şelaleyi ve manzaraları yakalamakta mutlu son oldu :)
    Başlangıçtaki çamur denizi biraz korkutucu oldu ama ilerleyen zamanlarda çamura bulandıkça umursamaz olduk ve bir zevk oldu. Aslında Elif'in dediği gibi kaybolmak da zevkliydi sonuçta bilinmeze gittik ve güzel ve saklı bir manzara ve şelale keşfettik. Bizim çıktığımız son noktada yol olmayışı ve toprağın tamamen yeşil yosun benzeri bitki örtüsü ile kaplanmış olması sanırım oralara kimsenin gitmediğini gösteriyor...
    Not : Bisikletleri test etmek için iyi bir parkur oldu. Özellikle Elif ve Gökhan için :) yarış öncesi...

Benden bir kaç fotoğraf...

ExtremE, ikiz, elifm ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    gökhan fotolarımız nerdee :)

19. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    fotolar güzele benziyoo:)

20. ExtremE

ExtremE Aktif Üye

Seviye:
    Yakında fotoğrafları ekliyorum arkadaşlar. Şimdi izmitdeyim yarışa hazırlanıorm o yüzden yükleyemiorum. Kaçkar yarışından sonra upload edeceğim. Görüşmek üzre..