termal giyim hakkında

aykutseker

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Termal İçlikler Yaz Kış giyinilebilirmi formanın içine performansa ve terin atılmasında bi katkısı olurmu ?

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Kışın giyin ama yazın denemeyin bile :)

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Yazın bisiklet formaları da terin atılmasını sağlar. Termal içliklerin asıl amacı kışın ıslak kalmanızı engellemek ve ısı yalıtımına katkıda bulunmaktır. Yazın giyerseniz gerçekten çok bunalırsınız. Çok fazla terleyip su kaybettiğiniz için de performansınız düşer.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Envayi çeşit termal içlik kullanmış biri olarak cevap veriyorum: hayır.

Zaten yazın içlik giyip bisiklet sürmek için ya Norveç Nordkapp'da falan olmak lazım, yada deli olmak lazım.Ben mümkün olsa çıplak falan binerim, ama toplum henüz buna hazır değil :D

Kışın da atmıyor, atamıyor (teri). Çünkü bastırınca oluk oluk terleniyor, en ince termal içlik bile ıslanıyor.En sonunda çareyi yedek bir tişört taşımakta buldum.Katlayıp cebime koyuyorum veya bir yerlere tıkıştırıyorum.Terlemenin bittiği bir hıza düştüğümde, sonrasında da terlemeye niyetim yoksa durup değiştiriyorum.Tişörtün uçlarını da donuma sokuyorum son derece seksi oluyor.

Tabi kışın termal içlik iyidir, hatta çok soğuklarda faydası bol.Ancak damlacık olarak terleme başlayınca çuvallıyor.

btatlidil

Üye
Tepki
57
Bisiklet
Scott
Sadece kışın termal alt-üst içlik yeterli olup uzun süre mola verecek iseniz yedek üst içlik de iyi olabilir. Yazınsa Gandi gibi fit görünmek isterseniz uygulayın aynı metodu. :D

aykutseker

Üye
Tepki
2
Bisiklet Forması Giyerken Aklet Giymek Gerekir mi Yoksa Tek Başına Yeterlimidir

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Atlet bisiklet formasının mantığına tamamen ters çalışır. Kısaca özetleyecek olursam:

Atlet: Tüm teri ıslaklığı emsin. Islandığında değiştiririz.

Forma: Teri ıslaklığı yaysın. Forma ıslansa bile vücut kuru kalsın. Çabucak kurusun. Değiştirmeye gerek kalmasın.

Formanın içine atlet giyerseniz forma ya da takım elbise giymenizin hiç bir farkı kalmaz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link) burada çok güzel termal içlikler ve diğer termal malzemelr mevcut.Termal iç çamaşır bile...gruba bekleriz