Tercih ne olmalı? Kron ya da B'twin mi?

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
Sevgili Bisiklet Sporuna Gönül Veren Arkadaşlarım,

Foruma biraz evvel üye oldum elbette buna benzer konu başlıklarınız var ama aradığımda tam olarak sorumu bulamadığımdan ötürü başlık açma ihtiyacı hissettim. Öncelikle bir kusurum olduysa/olursa affola!

Seneler önce saatlerce bisiklet kullanan biri olarak uzun süredir saatlerimi bisiklet sporuna veremediğimi söylersem yalan olmayacaktır. Maalesef biraz maddiyatında etkisi olduğunu söylemeden edemeyeceğim ama market bisikleti dediğimiz bir bisikleti eski günlerimi yad ederek aldım fakat ne kadar büyük bir hata yaptığımı kısa sürede anlayarak bisikleti hemen bir kaç gün içerisinde elden çıkardım. Şimdi koşullarımı biraz daha zorlayarak 500- 700 TL civarlarında bir bisiklet alacağım ve birkaç bisiklet arasındayım siz değerli profesyonellerin ise yardımına ihtiyacım var. Aralarında kaldığım modeller şunlar: B'twin Original 500, B'twin Original 300 ve Kron XC250 Lady.

Biliyorum ki soracaksınız ne kadar süre ve ne kadar yol yapmayı düşünüyorsun diye onu da hemen cevaplayayım: Kozyatağında oturuyorum her hafta sonu Pendik Marina (ortalama gisiş dönüş 55 km) hafta içi akşamları ise Caddebostan sahil yapmayı düşünüyorum. Bütçemi de göz önünde bulundurarak bana önerileriniz neler olur? Sizce hangi modeli almalıyım? Ben bu sporu çok seviyorum ve keyif almak istiyorum sizlerin değerli önerilerini rica ederim.

Vakit ayırıp okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkür ederim. Daha önce de dediğim gibi arama yaptım ama konuyu bulamadım eğer bu konu var ve ben tekrar açtıysam kusuruma bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron xc250 ile Xc250 Lady modeli arasında fark var mı açıkçası bilmiyorum ancak şunu söyleyebilirim, Xc500 modelini kullandım ve Xc250 ile arasında fark yok diye biliyorum.Xc250 gayet iyi bir bisiklet bence.Lady modeli normal Xc250 aynıysa tamamen (kadro geometrisi elbette farklı) sizi pişman etmez :) Ben bisikletimle günde 70 km yapıyordum rahat ayrıca.Btwin için bir fikrim yok ne yazık ki :(

• Beğen
Tepkiler: kilkates

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Sadece şehiriçinde kullanacaksanız btwin 500 ü önerebilirim kadrosu alüminyum. Ancak Kron daha konforlu gibi duruyor birde geometrisi sizi daha memnun edecektir tahminim. Normalde dağ bisikleti olmasına rağmen ikisi arasında bence de kron daha iyi gözüküyor.

• Beğen

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
Sayın S.Koca cevabınız için çok teşekkür ederim

Sayın Uptown Cyclist değerli cevabınız için teşekkür ederim maalesef benim de b'twin ile ilgili bilgim yok bunda decathlon mağazasının anadolu yakasında daha önce olmaması olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
btwin gibi kronun kadroları da alüminyumdur.

şehirde sahilde vs. kullanacaksanız dağ bisikleti almanız yanlış olacak. btwin originaller şehir bisikletidir ama kronun xc serisi yerine tx serisine, carraronun sportive 120 serisine vb. bakmalısınız.

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Kız arkadasım da 1 hafta once btwin original500 aldı. Salcano kron ve mosso nun lady sehir bisikleti modelleri ısrarla göstermeme ragmen hepsini görüp deneyerek btwini begendigini soyledi. (neyi kriter aldigini bilmiyorum. sanırım sadece görünüşü) Sonucta binecegi bisikleti sevmekte lazim dedik ve avrupa yakasinda M boy kalmadigi icin ta atasehir decathlona gtti. Aldik. bi kac gun parka sokakta sürdükten sonra bu sabah yagmur soguk demeden Merter bakirkoysahil yenikapi. Git gel 30 km tur yaptik. Ilk Uzun mesafesiydi. ben dag bisikletiyle surekli pedal cevirerek surerken. o yanimda 2 3 pedal cevirdikten sonra salip kendini gidiyordu ki bu sehir bisikleti akiciligindan dolayi. Kisacasi btwin original500 Akıcı. çok Rahat ki sırf jel selesi harika. Original300 modeli ise bildigim kadariyla celik kadrolu ve gecen haftaya kadar 399 tl satilirken. bu hafta fiyati 599 tl oldu. Neden boyle zamlandi anlamadim.

• Beğen
Tepkiler: Burcuu ve kilkates

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
@obezkirpi mesajınız için teşekkür ederim bahsettiğiniz modelleri inceleyeceğim.

@kare2emre süper bilgilendirici mesaj için çok teşekkür ederim çok kısa süre içerisinde benimde aklımdan geçen bişeyi söylemeniz süper. Öncelikli olarak hayırlı olsun kazasız belasız kullansın inşallah bu salak istanbul trafiğinde. Öneriniz benim için çok değerli idi gerçekten teşekkürler

@obezkirpi bahsettiğiniz modellere baktım fakat maalesef şu an için benim bütçemi aşıyorlar, e bu sporu seven dikenine katlanır derseniz elbette haklısınız ama malumunuz bütçede önemli belki ileriki dönemlerde maddi olarak dediğiniz modellerin yanında geçebilirim ama sınırım olan maks 700'ü krın web sitesinde gördüğüm fiyatlar geçiyor :( ama farklı bir bakış açısı verdiğiniz için teşekkür ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şöyle bir şey düşünmez misiniz
(link)
ayrıca salcano markasının da çok sayıda ve her bütçeye uygun çok sayıda modeli var, şehir bisikletlerinde bir sürü bayan modeli mevcut, incelersiniz salcanonun sitesini, direkt link koyamıyorum salcano modelleri için

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Dün arkadaşıma bundan aldık: (link) memnun şuanda... tartma fırsatım olmadı fakat beklediğimden çok daha hafifti. Düz yolda kullanacağı için maşasının sabit olmasını istedim.
Aslında ilk hoşumuza giden 12 kilo ağırlığıyla Salcano CITY LIFE 30 V'ydi fakat 18'' olanın bile arkadaşıma yüksek gelmesi nedeniyle bianchiye yöneldik. Arkadaşım kız.
Lady modelleri hoşumuza gitmediği için bu modellere yöneldik :)

• Beğen

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
boyunuz ile doğru orantılı 28 yada 26 bir şehir(trekking)bisikleti alın.dediğiniz fiyat aralığında zaten hepsi hemen hemen aynı.hangisi bütçenize uygun yada rengini begendiyseniz gönül rahatlığı ile alın bence.şuanda hepsiburada da kampanya var bonus karta bonus veriyor bir bakın derim

• Beğen

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
oyumu kesinlikle kron'dan yana kullanıyorum. .

• Beğen

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
@obezkirpi neden bilmiyorum ama bianchi düşünmüyorum eskiden kullandığım bir marka idi ve çok ciddi bir kaza yapmıştım sanırım ondan olsa gerek pek bianchi modellerine bakmıyorum ama gene de teşekkürler

@Ender şeker teşekkür ederim

Arkadaşlar sizce bu bisikletler nasıl?
(link)
(link)
biliyorum biri erkek model ama fiyatı bütçeme göre bir de salcano iyi diye biliyorum yanlış biliyor olabilirim tabi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kilkates paylaştığınız linkler açılmıyor, ama biri ng650 diğeri de carraro force serisi bisiklet, niye inatla dağ bisikleti arıyorsunuz :) salcanonun sitesinde çok güzel bayan şehir bisikleti modelleri var

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Bayan bisikleti almak önceliğiniz olsun. Anatomik fark var arada. Gerçi kronun lady modellerinin açısı ölçüsü hiç bir şeyi yok ama yine de lady öncelik olmalı. Marka olarak takılmayın zaten üç aşağı 5 yukarı aynı şeyler.

• Beğen

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Salcano ng650 bilindik bir model. Dün bu forumda okumuştum ng650 için bisikletin tofaşı diyorlar :) ama ideal bir bisiklet fiyatına göre.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@kilkates Lady modelleriin çoğu kadro geometrisi hemen hemen erkek modellerle aynı fakat sadece hanımlar narin olduğu düşünülerek üst borusu düşük yapılan modeller.Bence bütçenize uyan,doğru kadro boyu olan bir erkek modeli(sabit maşalı,v frenli) seçmenizde fayda var.

• Beğen

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
@Barış TURAN çok teşekkür ederim neden bilmiyorum ama gönlüm B'twin original 5 den yana yarın decathlona gidip bakacağım

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Btwin Original 500 benim de almayı düşündüğüm model ama malesef demin baktım internet sitesinden kaldırılmış !! Ben alana kadar bitti mi ne oldu ? :bsmagryr:

• Beğen

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
@Burcuu şimdi aldım brandium mağazasından. Yarın teslim edilecek stoklarda azaldığından internet satışını kaldırmışlar

Sevgili arkadaşlar, Şimdi Brandium mağazasından gönlümü kaptırdığım B'twin Original 500 modelini aldım. Hepinize tarafıma değer vererek sorumu içtenlikle yanıtlayarak bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. İyi ki bu foruma üye oldum birlikte pedallamak dileği ile :)

• Beğen
Tepkiler: Türko