Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Temmuz sonu Uludağ Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sezerşan Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Bu Temmuz sonu Uludağ'a pedallamak istiyorum. Oteller bölgesine çıkacağım ve kamp atacağım. Biraz araştırma yaptım fakat istediğim net bilgileri bulamadım. Sizlerden sorularıma yardımcı olmanızı istiyorum.

Öncelikle aynı gün içerisinde sabahtan Yenikapı'dan Mudanya'ya geçeceğim sonrasında Çekirge'den Uludağ'a çıkmayı planlıyorum. Sizce Çekirge tarafı Uludağ'a çıkmak için mantıklı bir yol mu?

Bir veya iki gece kamp atacağım. Güvenli bir kamp alanı var mı? Varsa ücretli mi? Yoksa oteller bölgesi etrafında nerede bulursam orada mı kalacağım?

Gece çok soğuk olur mu? Dağ sonuç olarak :)

Son sorum ise yiyecek bulabilme imkanım var mı? Sezonluk market gibi bir şey? Ya da kendi yiyeceğimi kendim mi taşımalıyım yukarıya?

Şimdiden teşekkürler.

2. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sezer Bey çekirge tarafından çıkabilirsiniz zaten çekirge ve heykelden çıkan yollar jandarma kulübesinin olduğu yerde kesişiyor ordan sonra tek yol var.Uludağa çıkarken yol üstünde bakkal tarzı yerler var ama normalden fazla fiyat çekiyorlar.Oteller bölgesinde de vardır diye tahmin ediyorum.Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.Bende günübirlik çıkmayı düşünüyorum sizin söylediğiniz tarihlerde.Yaklaşık 30-35 km tırmanış var otellere kadar ama eğim çok aşırı değil ve ara ara düzlükler denk geliyor yani çok yoracağını sanmıyorum.En son milli parka kadar çıkmıştım ve belli bi tempo tutturup rahatça çıkabiliyorsunuz.Geceleri aşırı soğuk olmaz ama hava serin ve rüzgarlı olabiliyor.Yani tam kışlık bi hava olmuyor.

Sezerşan Ünal bunu beğendi.
  3. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Başka tavsiyesi olan var mı arkadaşlar?

4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Temmuz gibi çok sıcak bir ayda çok geç saatlere kalmadan sabahın çok erken saatlerinde tırmanmaya başlamanızı öneririm.

5. bulut çavuşoğlu

bulut çavuşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    19 mayıs günü iki arkadaş otelleri geçip bakacak bölgesine kadar çıktık gayet eğlenceliydi , mudanya dan bursa ya gelip oradan yukarı çıkman temmuz ayında problem yaratabilir öğlen sıcağında , kamp yeri bol milli park bölgesinde, girişlerde bisiklet ile ücretsiz araba ile 10 tl.