Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Temmuz sonu Ağustos başı Ankara - İstanbul !

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Tamer Özdemir tarafından paylaşıldı.

1. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Temmuz sonu Ağustos başı gibi Ankara, Eskişehir, Bursa, Yalova üzerinden İstanbul'a pedallamayı düşünmekteyim. Pro. birşey değil, ilk tecrübem olacak. Öyle uzun süredir süren biri değilim. Sadece bu aralar beslenmeme dikkat ediyorum, günlük belli etapları koşuyorum, bir de şehir içinde gidebildiğim kadar gitmeye çalışıyorum. Bi deli cesareti yaparım gibi geldi işte :)
    Bu şehirlerde kalacak yerim olmadığından çadırla konaklamayı planlıyorum. Ve gideceğim şehirler hakkında pek bir bilgim yok. Bu nedenle ki; bu rota üzerinde ikamet edenler bana şehirlerindeki güzel yolları, çadır kurulabilecek alanları, yemek / içmek için önerebilecekleri mekanları söyleseler şahane olur.
    Hatta bu yolculuğu daha önce denemiş, tecrübelerini paylaşmak isteyen ya da kısmen / rotanın tümünde yol arkadaşlığı yapmak isteyen olursa haberleşelim.

Forumu yeni keşfettim, buradan öğreneceğim çok şey var gibi. Ve ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

2. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Bu arada 50 mesajım olmadan özel mesajlara cevap veremediğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Eğer burdan yazarsanız yanıt vermem daha kolay olur.

3. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Peki :)
    ramazan öncesi tur olursa katılma niyetindeyim. Tabi rotada önemli. msn adresimi pm ile gönderdim size. eger msn kullanıyorsanız görüşmek isterim.

Tamer Özdemir bunu beğendi.
  4. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Ekledim. Eğer gelmediyse sende ekleyebilirsin. tamer_ozdemir83@hotmail.com. Teşekkürler.

5. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Tamer kardeş selam, 1 Ağustos'ta Ramazan ayı giriyor. Bu da, ayın 1'inden itibaren sportif aktivitelerin bıçak gibi kesilmesi demek. O yüzden Ağustos girmeden tamamlayacak şekilde programlayabilirsen, daha çok katılımcı bulma şansın var. İyi pedallar :)

6. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Selam !

Tarihi bu yüzden kesin olarak yazmadım biraz da. Katılımcı olursa birlikte planlayabiliriz. Mesela Temmuz 26 - 27 gibi çıkarsak yola, Ağustos ayına girmeden 5-6 günümüz var. Tur için yeterli olur sanırım.

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ankara-Eskişehir-Bursa güzergahı oldukça uygun,konaklama açısından da elverişlidir ancak uzun yol tecrübeniz yok.Etapları nasıl bölmeyi planlıyorsunuz.Sadece çok isteyerek yaklaşık 700 km bisikletle düşündürücü.50 ye merdiven dayamış bir "Amca" yı dinlemek istersen önce bir Ankara-Temelli/ Ankara polatlı ve sivrihisar yap.ki bunlar sırasıyla 45-90-ve 135 km dir.Atlatırsan ve hala istekli de olursan öyle giriş.98 de Sivrihisar-Eskişehir-Bilecik konaklamalı Bursa yapmıştım.88 de ise ,bursadan karamürsel üzerinden gölcük izmit güzergahını kullanarak İstanbul.İşte bu yol bisiklet için tam bir kabustur.Hatırlıyorum bursa gemlik orhangazi güzergahındaki kamyon ve diğer ağır araç trafiği bugün 20 kat arttı.Sonuç:Bursa -İst u tavsiye etmem,ayrıca sorun olursa yanıtlarım.

8. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Tavsiyelerin için çok teşekkürler 50'ye merdiven dayamış 'Amca' :) Tecrübelerin benim için çok önemli ! Evet çok istiyorum, ama az önce forumdan başka bir arkadaşın ve sizin de söylediğiniz gibi, antreman ve kendimi görmem açısından günübirlik yollara süreceğim. Kızılcahamam, Beypazarı gibi. Ben o belirttiğiniz kabus yolunu, Yalova - Pendik arası deniz otobüsü ile geçmeyi planladım. Çünkü alternatif bir yol bulamadım. Ankara-Eskişehir-Bursa güzergahı oldukça uygun,konaklama açısından da elverişlidir demişsiniz, bildiğiniz kamp alanlarını yada alternatifleri yazabilirmisiniz acaba ?

9. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    birlikte antremanlara çıkacağız tamer ile. ramazan bayramına kadar bu arkadaş ben oluyorum galiba :)
    antreman yapacağız. sonra hazırlıkları yapıp yola koyulacağız. yalovadan topculardan eski hisara gececegiz yada adalara gidip adalardan istanbula gececegiz feribotla. eger rotamız eskişehir-bursa-yalova-istanbul olursa. eger iyi antreman yaparsak rotayı biraz daha uzatıp dönüşü trenle yapabiliriz. benim isteğim çanakkale ama bakalım hayırlısı. şartlar neyi gösterir nasıl zamanlanır.

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tamer kardeşim.Bu yol turistik bir SİT alanı değil ki kamp alanları olsun.Meskun mahal dışındaki her yerde,ekili dikili tarla saban yoksa aç çadırını vur kafayı yat.Kalacak yer,düşünmen gereken en son konu.İlk mesajımda bahsetmiştim,açayım.Sivrihisar-İzmir kavşağının hemen sağında,şimdilerde kapanmış olan çok güzel ağaçlık bir alan var.Daha 15 gün önce Kaş a giderken durup kahvaltı ettik.İlk kalacak yer olur.Eskişehirde Eski GSGM spor salonunun arkasında mütevazı bir otelde kaldım.Malum vücudunuzu dinlendirir,duşunuzu alır,biraz masajla kendinize gelip sabah erkenden dosdoğru bozüyük.98 de inanılmaz güzel yerler vardı orada yıllardır geçmedim ama güvenliğinizi de düşünüp bir benzin istasyonunun bitişiğine demir atın.Yok biz 200 km yi aşarız diyorsanız Bursa ya hoşgeldiniz.Yazmıştım Bursa -İstanbul'u.Bursada kamp yapabileceğiniz bir yer yok.Hayır var diyen Bursalı arkadaşlar varsa yazsınlar.Devam edin Gemliğe kadar sürün (30 km) Kumla istikametine sapıp Armutlu yolundan ve tam ters istikametten yalovaya ulaşın.Doğası bol,trafiği az yüzlerce kamp yapılabilecek yer.Armutlu ya da Narlı da gecelerseniz,sabah erken çıkarak 14.00 gibi topçular'a kadar ulaşırsınız.

11. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli. Teşekkür ederim paylaştığınız için. Sağlıcakla kalın.

12. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba, Ankara civarına (Beypazarı, Polatlı, Kızılcahamam vb.) antreman amaçlı yapacağınız günübirlik turlarınız olursa, katılmak isterim...

13. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Polatlı Kızılcahamam neyse de Şu Beypazarı yolunda uğradığım köpek saldırıları,bani güzergahtan soğuttu.İki kez Ayaş çıkışında olmak üzere-ki saldırganlardan biri Akbaş'tı (Akbaşı bilen bilir) tehlikeler atlattım.Aynı sorun Haymanada da var ve forumda özellikle Haymana yolundaki köpek tehlikesi başkaları tarafından da paylaşılmış.Özellikle büyük hızlarla ilerlerken aniden ve görmediğiniz bir alandan çıkmaları büyük tehlike.Tek yakalarlarsa affetmezler ancak kalabalık bisiklet grubuna saldırmazlar,dikkatli olun.

14. Tamer Özdemir

Tamer Özdemir Yeni Üye

Önümüzdeki pazar günü 100 km civarı bir sürüş düşünüyoruz, İrşad ile, kesinleşince yine haber ederim.