Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Telsiz alacağım.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Cüneyt Y. tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    Telsiz alacağım ve seçimim : Aselsan cobra mt 975 düm düz arazide 12 km çekiyor şehir içinde 3 km ye düşüyor suya dayanıklı vox özelliği var ve titreşimli.Daha çok grupla gezdiğim için çok lazım oluyor özellikle ben önden gidiyorum ve arkadaşımın bisikletinde sorun çıkıyor (birde benle dalga geçiyorlardı bisikletine dakika başı bir şey alıyorsun diye :D işte burda yararı oluyor bu yükseltmelerin ) ve onlar arkadayken sorun çıktığında birden duruyorlar ve benim haberim olmuyor teeee ilerde ışıklarda durunca arkama bakıyorum ve onları göremiyorum yarım saat bekliyorum gelmeyen olunca bir daha geri dönüyorum alet edevat bende olduğu için bir daha yanlarına geri dönüp sorunu hallediyoruz ve yola devam ediyoruz :) ama bir süre sonra çok zaman kaybı oluyor ve buda sıkıyor sırf o sinirden dolayı 12 km lik telsiz alıyorum.Sizce mantıklı bir çözümmü ? (arada sırada ayrılıp da gezebiliyoruz ve çok gerekli oluyor)

Fiyatı: *eknosa da 199 tl

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    12 km 'ye pek güvenmeyin..
    O verdikleri mesafe pil tam dolu olduğunda ve bomboş bir arazide olduğunuzda geçerli.

Ben 50tl'ye MidLand almıştım, işimi bayağı bayağı gördü. Ama pil konusunda sıkıntı yaşadım.
    2-3 saat içinde pili bitti. Bu yüzden pil süresi iyi bir şey almanızı öneririm. Ürünün kendi özelliklerinde yazan değil de, kullanan insanların yaptıkları yorumlardan yola çıkarak değerlendirmeniz önemli. Bu konuda en iyi ürünün "Midland GXT1000VP4" olduğunu okudum. Hatta bu ürüne şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
    Bir de kulaklık önemli. Bir yerden sonra bazı kulaklıklar çok rahatsız ediyor. Bu yüzden bu TV programlarında kullanılan yanağa yapışık mikrofonlu kulaklıklar çok rahat, onlardan öneririm..

Aselsan türk markası ama birebir aynı ürünü başka markalardan daha ucuza bulabilirsiniz. Çünkü bu tip ürünlerde fason üretimleri alıp üzerine kendi markalarını yapıştırıyorlar genelde.

3. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Edip Bey çok güzel açıklamış. pil konusu açılınca aklıma geldi güneş enerjisiyle çalışan modellerden bakabilirsin. Bir ara ben de araştırmıştım telsiz çeşitlerini, kamp vb olduğunda pil veya şarj sorunu yaşaya bilirsin. Söylediğim gibi güneş enerjisiyle çalışanlara da bir bakmanı öneririm.

4. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    cep telefonu??

Umut Kılınç bunu beğendi.
  5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de aynısını düşünmüştüm ama şöyle bir şey var,

Mesela bu yaz turda kız arkadaşımla kullandım ben bunu,
    Yolda yakınından geçilmemesi gereken veya hızla üstünüze gelen (bunlar hayvanlar olabilir),
    Veya çok kısa bir şey sormak/söylemek/uyarmak için bisikleti durdurmak istemediğiniz şeyler olduğunda telsiz, cep telefonundan çok daha yararlı oluyor.

6. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Günümüzde ki cep telefonuyla konuşma maliyetleri düşünüldüğünde , telsizden çok daha uygun olur bence(telsizin fiyatı , pil sarfiyatı vs.). Ama anında konuşma ve anında cevap lazım diyorsanız orası başka. Ben yine de gereksiz olduğunu düşünüyorum.

7. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    şarj sorun değil :) masa şarj cihazı ile ( iki telsizi de alıyor ) ennnnn geç 3 saatte şarj oluyor ve düzenli kullanılırsa en fazla 12 saat dayanıyor

8. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    bahsettiğiniz telsiz bizim ülkemize uygun değil yani uygunda amatör telsizcilik lisansı gerektiriyor ve 46 km çekiyor eğer yakalanırsak 2 yıl hapis cezasından başlıyor

Edip Dinçer bunu beğendi.
  9. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    ürünü aldım çok güzel ürün en yakın zamanda fotoğrafları yüklerim