Tellİ lastİk kargoda yamulmuŞ ne yapabİlİrİm ?

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Arkadaşlar yurtdışından bir lastik sipariş etmiştim.Ne yazıkkki gelirken bir miktar zarar görmüş.Chainreaction herhangi bir kutuya koymamış nedense ...

Tellerinde bir kırık yok gibi ancak özellikle bir tanesi belirgin şekilde yamuk.Hem halkasal olarak yamulmuş hemde bazı kısımlarında lastiğin yere temas eden kısmı bir miktar yana yatmış.Lastiği takıp şişirince düzelir mi dersiniz ?

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Takmadan önce firma ile iletişime geçseniz daha iyi olur düşüncesindeyim. Onlar onay verirse takıp şişirin. Sonra bunu kullanmışsınız, hata sizde demesinler.

Ama kişisel olarak fikrim; problem olmaz gibi geliyor. Yine de resmini görüp bakmak lazım.

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
@Serden Us

Firmaya mail attım.İngiltereden kutusuz ve ptt kargoyla gelirse normal bir durum aslında.Ücretsiz iade edilebiliyormuş 1 ay içerisinde fakat kargo parası girerse işin içine kullanırım artık.Zaten aşağı yukarı 1 ay bekledim gelene kadar.

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
valla şöyle söyleyeyim size,rubena lastik siparişi vermiştim lastiği öyle bi katlamışlarki yumruk kadar bi açtım lastiği teller dışa dönük eğri vs nasıl olsa ucuz lastik önemsemedim,taktım şişirdim düzeldi :D ama sizinkinin yanında bi kargo parası benim taktığım lastikler.. siz yineden bi mesaj atın derim..

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Cevap gelmedi aldığım yerden henüz ne yazıkki.Başka fikri olan var mı arkadaşlar.Takıp kullanmaya başlasam düzelir mi ?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Resim yükleyebilirsen daha net yorum yapabilirim. Belki de fazla abartı bir yamukluk yoktur, normaldir.
2 sene önce aldığım lastikler de kadro kutusuna yamultarak sokulmuştu ve taktım kullandım, hala da kullanıyorum.