Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Telekinezi'ye inanır mısınız? Sizce gerçekte böyle bir şey olabilir mi? (video)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Salih Eroğlu tarafından paylaşıldı.

1. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Ben Şahsen Bu İşlerle Uğraştım Hatta Bu Dala Parapisikoloji deniyor denedim denedim olmadı ama kafayı kırmak delirmek istiyosanız uğraşabilirsiniz :D saçma bence olmuycak bişey bunlar

3. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef geç kaldınız :) Burada önceden açıldı. Konu

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sanırım arkadaş konuyu ele almak istemiş. Şakayı değil.

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gizli servisler tarafından profesyonelce kullanıldığını biliyoruz çok detaylı ve komplike bir olay ...

6. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynen öyle. isterseniz videoyu kaldırabilirim görsel içerikli olsun istedim.. Gerçekte telekinezi bilimsel bir şekilde kanıtlanmamış olsa da ilgi çekici ve gizemli bir konu olarak insanların dikkatini celbediyor.. Ben bu konu başlığını detay sunabilecek birşeyler paylaşabilecek arkadaşlar vardır belki diye açtım.

7. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bence Çok Saçma Abi Gözlerimle Görmeden İnanmam Çok Uğraştım Denedim Ama Olmadı Bide Sanal Alem Olunca İnanamadım

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hep İsrail'in oyunları bunlar diyerek konuyu cazip hale getireyim. ((:)

Berk Mercancı bunu beğendi.
  9. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    :D Telekinezi olayına ne kadar ilgililer bilemiyorum ancak cinler konusunda geçmişten bu güne ilgilerinin çok fazla olduğunu biliyorum ;) yani detay vereyim cinleri emri altına alıp bunu istihbarat, ticaret yada her türlü kötü emelleri doğrultusunda kullandıklarını.. (diyerek bir gizem kapısı da ben aralayayım) :D

10. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yine ahmet bey :) Ben sadece dikkat etmemişdir diye bilgilendirmek istedim.

Salih bey kaldırmanıza gerek yok. Ben sadece bilgilendirmek amaçlı gösterdim. Evet telekinize @ertunga abinin dediği gibi gizli servislerde kullanılıyor. Başta rusya, abd ve almanya böyle özel güçleri olan kişileri topluyorlar. Bu tür yetenekleri olan kişiler "şamanlar veya şamanizm" soyundan geldiği inanılıyor. Hatta "bioenerji" olarak adlandırılan hastalıkları kendine alıp iğileştirme tekniğini kullanan birini tanıyorum. İlk başlarda inanmayan kişiler olacaktır. Ama bu yeteneği olan kişiler yeteneği ve gücü göz önünde bulundurarak belirttiğim ülkelerin ajanları tarafından ya zorla alınıyorlar yada 10-15 yıl gibi süre ile para karşılığından aileleri ile görüşüp alınıyor.

Salih Eroğlu bunu beğendi.
  11. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    vuuu bu baya detay oldu teşkrler :)

12. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rica ederim. Bisijik güçlere baya merakım var. O yüzden.

Salih Eroğlu bunu beğendi.
  13. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu söylediğiniz bir şehir efsanesi. Komplo teorilerini seven biz insanlar içinse bol bol muhabbet konusu çıkıyor buradan :)

Ünlü astrofizikçi Carl Sagan'ın çok sevdiğim bir sözü vardır: "Extraordinary claims require extraordinary evidence." Yani "Olağandışı iddialar, olağandışı kanıtlar gerektirir" demiştir. Bugüne kadar hiçbir kontrollü deneyde, hiçkimse telekinetik güçleri olduğunu ispatlayamadı. Böyle iddiaları olanların, eşyaları mental kuvvetleriyle hareket ettirip kaşıkları eğip büktüklerini iddia edenlerin de şarlatan oldukları ispatlandı.

Bu tür şeylere inanıp inanmamak bir seçim meselesi. Eğer hayatta meydana gelen her şeyi ve her ilişkiyi komplo teorileriyle açıklamaya alışmışsanız (gizli servisler, doğaüstü güçler vs.), bu tür şeylerde rasyonel mantık ve ispatlı kanıt da aramaya gerek görmezsiniz.

Saygılar

levent koç ve Ömer Ş. bunu beğendi.
  14. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sizin görüşünüz saygı duyarım :cool: Ama Teletabi ler bir gerçek:)

Salih Kü bunu beğendi.
  15. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İşte bunlar hep jöle.

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yok hocam İngilizler.

levent koç bunu beğendi.
  17. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    James Randi'yi duyanlar vardır.Doğaüstü gücü olduğunu kanıtlayana 1 milyon dolar ödül vereceğini söylüyor kendisi.Ödülü kazanan olmamış henüz.Bu konuyla ilgili şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Salih Eroğlu ve Emrah ONAN bunu beğendi.
  18. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    yok yok kesinlikle jöle

alp değer tanrıverdi bunu beğendi.
  19. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Bir arkadaşla videodaki gibi bir düzenek kurup iki kişi üzerinde odaklandık, 1-2 tur attığında çok şaşırmıştım. İnsan bedeni zaten dışarıya enerji yayıyor (aura). Bunun gibi göremediğimiz bir çok frekans mevcut en basitinden wireless sinyalleri, uydu yayınları, radyo frekansları, mikro dalga vs. Bir zamanlar bende bu tip işlere merak sarmıştım, gece çalışmalarımın sonucunda haberi olmayan 2 arkadaşımın rüyasına girmeyi başarmıştım. Konuyu biraz daha saptırarak değişik bir örnek daha vermek istiyorum, örneğin canınızı sıkan bir olay olduğunda tüm işleriniz birden ters gitmeye başlar yada duygu ve düşüncelerinizi kontrol altına alarak enerjinizi yüksek tutarsanız hayatınıza istediğiniz bir çok şeyi çekmek mümkün. Çoğu insan bundan habersiz yaşar kader der geçer, dua ederken bile bazen 2 kere 2 dört etmez der ve umutsuzluk karamsarlık duyguları eşliğinde istediğini alır :). Yaratıcının insana kendinden bir parça vermesi olayıda bu konuyla ilgilidir.

20. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şimdi bu yazıyı okuyunca aklıma daha önce okuduğum hatta okuma talihsizliği yaşadığım The Secret kitabı geldi de :D paylaşayım dedim.. şimdi insanlardaki belli başlı enerjilerin dış dünyaya olan etkileri konusunda yada senin gibi bazı arkadaşlarla yaşadığım herhangi bir tecrübem bir deneyimim yok herkes anlatıyor bu ve benzeri bir takım şeyler ancak şu var ki açık fikirliyim ama bu tarz şeylere doğrudan inanmam için kendim deneyimlemem gerek. mesela secret kitabındaki saçmalıklar beni çok güldürmüştü çok sıkıldım okurken ancak dedim ki yazar bu saçmalığın boyutunu nereye kadar götürecek bir bakayım bu sebeple sonuna kadar okumuştum. Bu saçma kitabı yazarken iskelet olarak inanç tabanlı bir felsefeyi benimsemiş ve bütün saçma uydurma hikayelerini üzerine kondurmuş.. Ben bir milyon dolar istiyor isem hayatımın her anında onu düşünmem gerek ve atmosfere doğaya bu fikrimi sürekli dile getirmem gerekmiş ve ben bir gün olup o bir milyona sahip olabilir mişim.. :D vs.

Konuya dönelim telekinezi sahibi insanlar olabilir mi? bilemiyorum bu insanları ne gördüm ne de çıplak gözle neler yapabildiklerini gördüm.. Peki görmediğim şeye inanmam mı demek istiyorum haşa elbette hayır. Bu dini olarak da değil bilimsel açıdan da böyle mesela duygularımızı göremiyoruz ama varlar yada havadaki moleküller maddeler vs. ancak bunlar kanıtlanmış gerçeklerdir.. Fakat şu var ki bu tarz konular bir türlü bilimsel olarak kanıtlanamıyorlar ama gerçek oldukları iddia ediliyor.. ;)