Telefonumun Ekranı Kırıldı

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Arkadaşlar
Asus Zenfone 5 Telefonum Var
Ufak bir kaza sonucu epeyce kirildi.
Teknosadan almistim. Tekno Garantiden almistim simdi tekno garantiye girer mi ?
Yoksa ucret odemem gerekirmi ???

Scudo

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
Tekno Garanti dediğiniz şey bir nevi sigorta ise ve ekran kırılmalarına karşı da koruyorsa o zaman sorununuzu çözerler muhtemelen. Yaptırdığınız Tekno Garanti'nin sözleşmesi ya da poliçeci gibi bir şey elinizde varsa incelemekte fayda var.

Ama açıkcası bu tarz yapılan garantilerin çoğu lafta kalıyor. Maalesef müşteri lehine çok az madde yer alıyor.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigorta gibi ek ücretli bi şey yaptırmadıysanız garanti falan kabul etmez.Eski telefonumda cam kırıldığı zaman Kullanıcı hatası deyip geri çevirmişlerdi beni.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emre_s
O sigorta her şeyi kapsıyor diye biliyorum.Yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.Elbette en iyi bilgiyi onlardan alırsınız.

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Saat geç olduğundan yarın arayıp detaylı bilgi alacağım...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Bilirim o acıyı (note 2) tel yere düştüğünde onu yerden alıp ekranına bakmak zorunda olma acısını. Bırak orda dursun ama olmaz almak gerçeklerle yüzleşmek zorundasındır iki kere kırdım ilkinde sigorta yoktu el altından hallettim ucuza sonra yine kırıldı şimdi hiçç umursamıyorum görmüyorum bile çatlağı öyle göze batacak bişey değil ekran açıkken. Geçer bu günler üzülme ama telefon ilk yere düştüğünde gerilla glass ın patlama sesini duyduktan sonra telefonu elime alıp o anki çaresizliğimi tarif edemem yok böyle acı.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ekstra garanti yaptırdıysanız muhtemelen yararlanırsınız ancak halihazırdaki garantide ekran kırıldı mı pamuk eller cebe durumu sözkonusu

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
En yakın teknosaya uğrayın derim ve tekno garanti 1yıl veya 2 artık ne kadar yaptırdıysanız hersey dahil kasko yaptırmıs oluyorsunuz ve değişim yapıyorlar bildiğim kadarıyla geçmiş olsun kardeşim.

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
Bendede asus zenfone 5 var ekranım kırıldı çok kötü şekilde aradım konuştum asus ile ekran kırılması garanti kapsamına girmez dediler ücreti sordum 300 tl dedilker telefon zaten 700 tl bişey .Tekno garantiye gelicek olursak onun hakkında bi bilgim yok .

• Beğen
Tepkiler: emre_s

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Telefon alırken yanında bu sigortayı da yaptırmıştı kız arkadaşım. İstersen vur yere hemen yenisini vereyim diyordu satış elemanı. Pek inanmamakla birlikte yaptırdık şimdi süresi doldu ama telefona bir şey olmadığından cevabını öğrenemedik =)

• Beğen
Tepkiler: emre_s