Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

telefon devrimi : phoneblocks

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmet ertuğrul duyan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    kendi telefonunuzu kendiniz tasarlayın 1 yıl içinde piyasaya çıkarmayı düşündükleri bu telefon'un özelliklerini kendi istediğiniz şekilde düzenleyebilme imkanı var eğer 1 özelliği size düşük gelirse 1 yüksek modelini sipariş edip kendi çapınızda montajını yapabilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güzel güzel de kendimce merak ettiğim,diyelim ki işlemcimiz yavaş değiştirmek istiyoruz. O sokete uygun işlemciyi nasıl bulacağız? anakarta uygun olacak mı..

Ya da ben mi hiç anlamadım.

3. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    o soketler satılık olacak hepsi birbiriylen uyumlu olacak eğer yavaş olursa siz hızlısını sipariş edip yavaşını çıkarıp hızlısını yerine takacaksınız bu kadar basit :) zaten o parçaların hepsi tek bir yerde satılacak telefon tek bir marka olacak yani toplama kasa gibi bir parçasını bir yerden diğer parçasını bir yerden almıyacaksınız

4. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O iş o kadar basit değil :) yeni işlemci demek yeni soket yapısı diyebiliriz. İntel gibi dakika başı değiştirmek anlamına da gelmiyor ama değişen bir şey. ki şu var üreticiler buna izin de vermez. Tekel firmalar var büyük kar eden firmalar var.. Ben sevdim bana uyar da onlar ne der...

5. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    adamlar yapmış nasıl yapmış onuda bilmiyorum işlemci ve diğer parçalar değiştiğinde soketleri değişmeyecek özellikleri değişecek hayırlısıyla bakalım seneye piyasaya süreceklermiş merakla bekliyoruz :)

6. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben bağış toplanacak sanıyordum.. :D iyiymiş umarım teknoloji sitelerinde görürüz.

7. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1 yıl sonra falan çıkmayacak hatta alakası bile yok. sadece destekçi toplamak için ortaya atılmış milyonlarca projeden bitanesi. thunderclap ta destekçi topluyorlar daha proje 400 bin barajında 1 ay daha sürecek destekçi toplamaları. daha sadece basit fikir aşamasında olan bi projenin bırak 1 yılda bitmesini 10 yılda belki lansmanı yapılır. koca koca dev şirketlerin bile yeni telefon argeleri 1 yıl sürüyor sadece.

8. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ki böyle bişeyin çıkması imkansız. hiçbir teknoloji firması sürdürülebilir teknolojiyi desteklemedi, desteklemez.

9. Gökhan ÇİÇEK

Gökhan ÇİÇEK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Asla böyle bir şey olmayacak tamamen düşünülmeden hatta bana bu işi düşünenlerin bu konuda uzman olmadığını düşündüren bir proje. Diğer arkadaşların dediği gibi olay onu tak bunu çıkar değildir. İşin elektronik tasarım boyutu var yazılımlar bile gerektiğinde kullandığı donanım özelliklerine göre derleniyor ki devre elemanlarının hep aynı düzende gitmesi imkansız. Ben telefonu aldığımda o telefonun işlemcisi 3V yiyordu artık yavaş geliyor gelinen günün teknolojisine göre ve üst seviye takacağım hem soket yapısı değişir hemde aldığı voltaj, peki o zaman nasıl olacak bu seferde donanımın yerleştirildiği board değişecek e onu değiştirdim, artık o board benim eski wifi modelim için uygun tasarlanmamış eski olduğundan onu da değiştirdim onu da onu da derken gider yeni telefon alırım :). Ayrıca yine arkadaşların belirttiği gibi olay sadece elektronik gelişmeler değil firmaların ticari stratejisidir. Bugün ios 7 işletim sistemi veya 4.2.3 android eski telefonlara uygulanabilir olsaydı kimse telefonunu değiştirmezdi. O zaman da firmalar yeni ürünlerini satamazdı. Yani önce ledli televizyon satarsın sonrada aa bakın yeni bulduk powerledli televizyon der onu satarsın. Aslında bugün kullanılan teknoloji ürünleri en az 4-5 yıl önce bulunan teknolojiler. Yani gözlüksüz 3d tv izlemek yeni bulunmadı sadece öyle gösterilir.

10. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    1yıl sonra gelen edit google projeyi satın aldı ve şuan çalışmaları ilerletti çıkması az bir zaman alacak http://www.youtube.com/watch?v=PQqudiUdGuo

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İlginç olacak.. :)

12. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    böyle bi cihaz yapılacağını sanmıyorum. ki zaten bu video baya bi eski. neredeyse 3 yıl oldu yada olacak. ( en azından ben 3 yıl önce gördüm takriben ) :D yapılacak olsaydı bu zamana kadar bununla ilgili başka bi haber daha çıkardı forumlarda.
    onun için böyle bişey şuan hayal. tabi bu olmayacağı anlamına gelmez. cep telefonları içinde hayal deniyordu ama yapıldı. belki buda yapılır. yapılırsa cep telefonu üreticileri neyin rekabetine girecek onu bilemiyorum artık. :)

13. enessamet26

enessamet26 Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir forumda, bu projede sona yaklasildigi yaziyordu. Daha dun okudum. Cok ilginc olacak bakalim :)

Yazim hatalari icin k.bakmayin telefondan yazinca sikinti oluyor.

14. ouzoo

ouzoo Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Muhteşemm yaa bayıldım.

15. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sanırım motorola bu işe başlamış.
    uzun zamandır telefon sektörüne pek bakmıyordum.

16. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    konuyu güncellediğim mesajımda belirttim google bu projeyyi satın alması üzerine çalışmalara hemen başladı bayabi ilerletti çok yakında 50 $dan piyasaya sürülmesi bekleniyor

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015