Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekrardan fikirleniz ihtiyaç duyuyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında rancid tarafından paylaşıldı.

1. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    Daha önce fikir almak için benzer bir konu açmıştım. Orada ki yardımcı olan arkadaşlara buradan tekrar teşekkür etmek isterim onların yardımıyla da amatörce detaylı araştırdım. Bisiklet konusunda ki bütçem kısıtlı maalesef. Bahsedeceğim konu için lütfen "-madem paran yok neden bu kadar kapsamlı bir tura çıkmak istiyorsun" gibi düşüncelere kapılmanızı istemem herşeyi az da olsa kendimce planladım.
    Salcano ASTRO 30
    Salcano ASTRO 210 V
    Bu iki bisikletten birini alacağım.Aralarında çok büyük fark yok.Bana göre ilk göze çarpan fiyat farkı ve vites sayısı.Benim sorum şu olacak;
    Bu iki bisikletten herhangi biri ile ortalama 2500 km yol gider miydiniz veya gidilir mi?
    Her şeyden önce ben amatörüm ona göre yargılarsanız sevinirim :)

ali tekintüre bunu beğendi.
  2. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet bir sınıra kadar farketmez,onu 2500 veya 25000km. götürecek olan biziz.Fakat böyle uzun turlara devamlı çıkacaksan city yani şehir bisikleti al derim ve şahsen ben Mtb ile sayısız tura çıkmış binlerce km devirmiş biri olarak şu an çıkarsam city tercih ederim,sıkı pedallar...

rancid bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

ismail bey
    bacak uzunluğunu ölçermisiniz,
    kaç cm ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmeyin içerden ölçün iki bacak arasından ölçüm yapın ..ayağınızın topuğundan bacağınızın gövde ile birleştiği nokta bazdır..bisiklet almadan önce bacak uzunluğu önemli bir püf noktasıdır..

rancid bunu beğendi.
  4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşım ben cebimde 10 tl ile üsküdardan;izmite gittim ve döndüm millet dedi arkadaş sen delimisin.sırt çantama gerekli malzememi aldım düşdüm yola o yüzden kimsenin haddine değil rahat ol hem kimene çıkarsın çıkmazsın senin bileceğin bir şey.

rancid bunu beğendi.
  5. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    96-97 yanlış ölçmediysem...Kadro boyuna mı bakmak mı lazım dıcem ama onun için forumda boy ölçsünden baz alınmış ?

6. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    yanlış ölçmüşüm...82 cm bacak var :)

7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    rancid bunu beğendi.
  8. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer arazi turlarına çıkmayacaksanız MTB almanızı doğru görmüyorum ben, anlaşılan uzun yollara da çıkmayı planlıyorsunuz bence şehir/tur bisikletleri sizin kullanım amacınıza göre daha uygun olacaktır.

Şahsen ben de uzun yola çıkmayı her ne kadar sevsem de mtb aldığıma hiç pişman olmadım çünkü arazi turlarına çıkmayı da bir o kadar çok seviyorum hatta benim bisikletten en zevk aldığım zamanlar hep arazide olmuştur.

Kafanızı daha çok karıştırmak gibi olmasın ama bence önce kullanış tarzınıza en uygun bisiklet kategorisini seçin sonra model seçmeye başlayın. Sadece düz yolda ve şehirde kullanılacaksa dağ bisikleti bakmak anlamsız ve yanlış bir tercih olur

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Serdar Bey'e katılıyorum. Tur için uygun bisiklet türüne öncelik verin. Sonra modellere ulaşmak kolay.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  10. rancid

rancid Yeni Üye

Seviye:
    Önerileriniz için teşekkür ederim ama bahsettiğiniz şartların hepsini düşünürek bunlara karar verdim...Uzun yol giderken gerektiğinde köylerin içine de gireceğim.Güzergahımı sadece şehirlerarası yollara bağlamak istemiyorum.Oyüzden seçtiğim bisiklet uygun diye düşündüm.

11. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bende mtb kullanıyorum. Marathon schwalbe 1.75'lik lastik aldım hemen hemen tamamen asfaltta kullanıyorum. Zorlamadan kullanabiliyorum. Hiç dağa bayıra çıkmak pek nasip olmadı. Yarın birgün doğa gezileri yapacak olursam o zaman keşke mtb alsaydım demem en azından. mtb'ye ince lastik takıp kullanmakla, normal şehir bisikletinde aynı lastiklerin kullanılması durumunda arada ne farkı olabilir bunu deneme şansım olmadığından bilmiyorum bazen düşünüyorum bende şehir bisikletimi alsam diye ancak sonra vazgeçiyorum.