Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknosa'dan tablet/telefon alacak arkadaşlar okuyun

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sedat Türkmn tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Yeni telefon veya tablet alacak arkadaşlara bir kaç tavsiyede bulunacağım... 2009 dan beri cep telefon tamir ve yazılım işiyle ilgileniyorum çevremdeki birçok arkadaşımın mağduriyeti üzerine sizleride bilgilendirmek isterim... Teknosadan alacağınız telefon ve tablet ürünlerinde ilk dikkat etmeniz gereken kutu etiketleri sonrasında kutu sağlamsa açtırıyoruz ekran koruyucu jelatine ve arka bantlara dikkatli bakın sökülüp tekrar yapıştırılmış olabiliyor özellikle ürünün çerçevesine ve en önemli olan kısımda ekran kapalı halde yakından dikkatlice bakın ekranın altında toz olabiliyor bir başka telefonunuzdan flaşı açıp ekrana tutun ürünün ekranı kapalı olsun birde öyle gözlemleyin tozu son olarakta kasayı iyice kontrol edin acele etmeyin eğer kurulumdan önce birşey çıkarsa firmaya göndermeden iade değişim imkanı o an orada var ve gelelim en önemli hususa tableti veya telefonu aldık açtık başladık kurulumunu yapmaya bu sefer kendini uyanık sanan teknosa çalışanları tabiki sizleri uyarmıyor kurulum yapıldıktan sonra birşey çıkarsa yani ayıplı ürün olursa firmaya gönderiyorlar o an orada değişmiyorlar asla hat takmayın wifi açmayın ve kurulumu yapmayın kurulumdan kastım bu menü
    Sadece açıp ekranı kontrol edebiliyorsunuz o an bir çok teknosada noktasıda zorluk çıkartıyor kaba kuvvet uygulamak zorunda bırakacak derecede kıl çalışanları var tabi en iyi yöntem yinede şikayet etmek eğer takıldığınız sorun varsa yada elimden geldiği kadar sizleri bilgilendirmek isterim...

2. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Rutin kontroller değil mi bu? Yoksa Teknosa refurbished ürün filan mı satıyor?
    Bir de kurulum yapıldıktan sonra hard formatla kurulum yapılmamış haline dönemez miyiz?

3. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eğer durum gerçekten bu kadar vahimse, Teknosa'dan alışveriş yapmamak daha sağlıklı bir yol değil mi? Bir ürünü illa ki Teknosa'dan almalıyım diye bir kaide yok sonuçta.

4. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Ben en son telefonumu teknosadan aldım, böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. Böyle bir durum herhangi bir yerde herhangi bir mağzada başınıza gelebilir bence. Dediğiniz gibi dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca, teknosadaki satış danışmanlarının bahsettiğiniz tavırları konusunda da size katılıyorum. Zorla duruyorlarmış gibi orada.

5. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Hard formatları sayan telefonlar var bildiğim kadarıyla, yani kaç defa hard formatlandığı falan anlaşılabiliniyor

6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Sedat bey size konu dışı bir sorum olucak. Telefonumu çaldırmıştım .Imei numarası ile polise basvurmustum.Calınan yerdeki kamera goruntulerinden kımın caldıgı bellı oldugu halde savcılık yetersız bulmustu.Internetten de kapattırmıstım.Acaba bu telefonu nasıl bulabılırım.IMEI sorgulamadan maalesef cıkmıyor .Şimdiden teşekkür ederim :)

7. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Evet rutin kontroller fakat değişen politikasıyla artık bilindiği gibi değil kurulum menüsüne kadar açıp kontrol edebiliyorsunuz kurulumu tamamladıktan sonra sorun çıkarsa ayıplı bir ürünse kurcaladığınız için firmaya göndermemiz gerekli diyorlar tabi bunu bütün teknosa mağazası uygulamıyor birçok mağzası zorluk çıkartıyor daha önce çok karşılaştım elbette hard reset ile temiz hale dönebilirsiniz ama hat takmamak şartı ile çünkü direk btkdan imei aktif oluyor ve teknosa bunu sorguladığında hat takıldığı belli oluyor ancak firma kararı ile değişim ve iaede yapılıyor onuda 20 iş gününe yakın bir süre bekletiyorlar yani demem o ki daha ürünü kullanmadan canı sıkılıyor insanın ve soğuyor aldığına pişman oluyor

8. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Sadece teknosa değil aslında diğer firmalardada durum hemen hemen aynı alırken dikkat etmek lazım

9. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Aynen kardeşim zaten bütün mallar sorunlu çıkacak değil tedbir yinede daha detaylı kontrol etmek gerekiyor

10. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben teknosa'nın geri gelen ürünleri başka müşterilere sattığını duymuştum... kendim de bi kere ciddi bi sorun yaşadım--ayrıntılara gerek yok -- ama işte annem teknosa'daki bi bilgisayarı beğenince, başka yerde de bulamayınca, elimiz mahkum, ordan aldık... işte teşhir ürünü duruyo zaten orda, tabi onu alıcak diiliz... depodan gelicek yeni kutu... "isterseniz burda beklemeyin, 20 dakika sürer gelmesi" diyince... ben de ampul yandı.... valla sanırım bi 40 dakika falan bekledim ben orda, hani ayıp olmasın diye başka ürünlerle ilgileniyorum, tabletlerle ilgili soru soruyorum.. arada gidiyorum, laptopların arasında dolanıyorum, teşhir ürünü gözümün önünde... gözler zaten panter gibi, giren çıkan personelin ve bilgisayarın üstünde, n'olur n'olmaz... teşhir ürününü kakalasalar nerden anlıycaz... -- valla günahlarını almıyım ama, ciddi bi güvensizlik hissettim ve sanki o kadar beklemeseydim, o kadar dikkat etmeseydim... bana teşhir ürününü kakalıycaklardı gibi bi izlenim de oluştu ben de...

11. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben teknosadan o fiyata güzel donanımlı mağazada tek acer kalmıştı şarj cihazı kayıptı abim 2.el olmasından şüphelendi bi açtıkki twitter adresleri var sonra şarj kayıp olduğu için bi şarj verdiler 1 ayda bataryayı yedi 3 aydır serviste ilgilencez sizi arayıcaz takipteyiz felan dediler halen gelmedi :D

12. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun hocam elbet birgün acısı çıkar o çalandan ve malesef ülkemiz kanunları yeterli değil hırsızları dahada teşvik ediyor bu durum
    Senin soruna gelirsek çalınan telefonların hepsi ya hemen elden çıkarılıyor yada yeni imei numarası yazdırıp kullanıyorlar imei değişmişse bulunma imkanı yoktur şahsen benim eski iş yerimde günde en az 10 tane imei değişmek için üst düzey telefon getirilirdi sıfır ithalat dışında yapmazdım ama gel gör ki her iş yeri böyle değil adi insanlar geçimini bunlarla sağlıyorlar s4 htc one lg g2 gibi ne üst düzey mallar getiriliyor sadece 3-4 dk da imei değişip vitrine koyuyorlar.

13. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Gerçeğide o zaten firma bunu yapıyor binlerce insan aldığı üründen bir ton şikayet ediyor ee sorun olmasa edermi mal ayıplı ki satıyorlar o halde örneğin almış beğenmemiş ve malı teknosa.com internet üzerinden aldığı için kurcalayıp geri gönderiyorlar sonrada o mal tekrar paketlenip teknik servis etiketleri yapıştırılıp teknosa stoğuna giriyor kime denk gelirse artık

14. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tüm firmalarda olan durumlar, teknosada da olabilir. Her mağazası aynı olmayabilir çünkü her mağaza müdürünün insafı farklı farklıdır.

15. Sedat Türkmn

Sedat Türkmn Yeni Üye

Seviye:
    Teşhir ürünü ancak yerinizde olsam 1 gün beklemem fatura kimin adınaysa valilik ve kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurun detaylı bir şekilde orada sizi yönlendiriler şu şu tarihinde teknosadan bu marka model dizüstü bilgisayar aldım ürünün şu arızasından dolayı bu tarihte servise verdim aradan 3 ay geçmesine halen ürünüm onarılmadı satıcı firma ve teknik servis sürekli oyalamaya çalışıyor ürünün onarımı için firmaya verilen yasal süreç bitmiştir almış olduğum ürünün değişimi yada ücret iaedesini istiyorum diye belirtin

16. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çoğu firmada ve internet alışverişlerinde bu riskler var. başkasının iade ettiği ürünü satın almış olabiliyoruz bazen belki çoğu zaman.

17. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yine diyorum... günahlarını almıyım ama... kurulumunu bile benim arkadaşım yaptı, "orda hiçbi şey yaptırma, kutuyu kap gel" dedi... o derece : ))) -- sorunsuz kullanıyoruz... markasından ve özelliklerinden gayet memnunuz, ilk sahibesi de annem oldu, içimiz rahat... annemin tek şikayeti var, "ya bu bana fazla iyi oldu, ben bu bilgisayarın hakkını veremiyorum... bi sürü şey var bilmediğim, kullanamıyorum" diyo : )))) -- bi de onun bilgisayar şimdi benimkinden iyi oldu ya, anne yüreği, değiştirmeye çalıştı bi ara benimkiyle : ))) -- "önemli olan bilgisayarın senin istediklerini yapması... istediğin bi'şeyi yapmazsa haber ver, dövelim... " diyorum, konuyu kapatıyorum : )))

18. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    çifte mesaj...

19. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cok on yargılı bir mesaj olmus :( nokia e 6, ,galaxy young,120-102 ekran 2 adet led full hd televizyon,1 adette laptop dell hicbir sorun cikmadi en iyi teknoloji marketi teknosa hem fiyat hem hizmet olarak :) bence bu tur buyuk firmalari kotulemekle ugrasmayin sabanci sonucta ;) siz almassaniz baska biri alir onlarim 10-15 musteri kaybi olup olmamasi pek umurlarinda olmaz :)

20. Recep Yüce

Recep Yüce Yeni Üye

Seviye:
    Teknosayı sevmem ama ilk mesajdaki riskler de Teknosa'ya has değil. Teknoloji marketlerde çalışanların çoğu ürünler hakkında bilgiye sahip değil ve ilgisizler. Aynı ürünün tekrar satışı da maalesef diğer teknoloji marketlerde de başa gelebiliyor.