Teknolojik bisiklet

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3414774.jpg

Denizli'de elektrikçi 19 yaşındaki Hüseyin Güllübaş, bisikletini teknolojiyle donattı.

Yıllar önce İstanbul'da bir motosiklette elektronik cihazlar gören Hüseyin Güllübaş, hayalini gerçekleştirmek için yine İstanbul'da bir firmaya özel bir bisiklet modeli çizdirdi. Özel üretim bisikletini lambalarla donatıp DVD oynatıcı ve CD çalar yerleştiren Güllübaş, sepetine de televizyon izleyebilmek için çanak anten monte etti. Kulaklığı olmasına rağmen, dışarıya ses verebilmek için bisikletine ekolayzer ile 4 hoparlör takan genç, donanımlarına enerji sağlamak için akü monte etmeyi de unutmadı.

Ortaokul mezunu Güllübaş, bisikletiyle gezerken müzik dinleyebildiğini, televizyon izleyebildiğini söyledi. 5 bin YTL harcadığı bisikletinin manevi değeri olduğunu söyleyen Güllübaş, “İstanbul'da buna benzer bir motosiklet gördüm. Bisikletimde bu hayalimi gerçekleştirmeye karar verdim, ancak ilk bisikletimde bunu başaramadım. Özel dizayn bir bisiklet gerekiyordu. İstanbul'da özel bir bisiklet modeli çizdirdim. Bisikletimi yaptırır yaptırmaz da, üzerine teknolojik ürünleri yerleştirdim. Şimdi en çok sevdiğim şey, bisikletimle gezmek. Bazen DVD oynatıcımda klip veya film izliyorum. Ancak, trafiğe dikkat ediyorum. İnsanlar bisikletimi görünce şaşırıyor” dedi.

• Beğen
Tepkiler: iso.54
Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
insan istedimi herşeyi başarıyor demekki hayellerin peşinden koşma lazım azmin elinden birşey kurtulmuyormuş hüseyin arkadaşımız kutluyorum :)

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Biz Türkler çok akıllı ve çılgın insanlarız.İsteyipte düşündüğümüz zaman bizim yapamayacağımız şey yok.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Ebleh diyorum, başka da birşey demiyorum.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
yani olmuş mu ? onları koymak mesele değil .mesele kullanışlı olması görenlerin dalga geçmeside olayın başka bir yönü. hakkatten deli emin misali ama bisiklet sevgisinden ötürü saygı duyarım.

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim bildiğim bu tür VIP aksesuarlar özel şöförü olan kişilerin arabasında olur. Çünkü şöför trafiğe bakar, yolcu da dvd izler....

O kadar yük yığacağına motorla aynakolu çeviren, rubleyi çeviren aygıt yapsaydı eyvallah. Ama b u hafif görmemişliğe kaçıyor. Yine de iyi niyetten yapıldığı belli.

Ek olarak da trafiği son derece tehlikeye sokacaktır eminim ki. Kamyonlarda damperin arkasına yazı yazmak, trafikte sürücünün kontrolünü bozacak cisimler yasaktır ve bu arkadaş trafikte bisikleti mi sürecek, film mi izleyecek. ......

Ondan sonra Allah korusun kaza olacak bütün emekler yerde. Oldu mu şimdi? İki kere düşünmek gerek.

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
bencede cok sacma olmus o 5 mılyara gıder neler alırdım ransom lımıted alırdım daha neler neler ve kısmen ayrıca muthıs apt*llık ve sal*klık ısteyen bır alet olmus bu seye benzemıs mıkrodalganın ustune radyo koyup bakın muzık calan mıkrodalga ıcat ettım gıbı olmus
boyle seyelre para harcanmasına sonra bakın ben ne yaptım dıyıp ortaya cıkılmasına cok kızıyorum ve kınıyorum...

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
acaba hiç dumemişmi bu bisikleti surerken eer bi duserse hersey paramparca olur ve 5 bindende kurus geri donmez ayrıca ozel garajı felan var heralde bunu saklamak için

kıvanç kaynak

Forum Demirbaşı
Tepki
98
çok değişik bir şey bizim bisikletlerimizde olduğunu düşünsenize çok komik.Yolda giderken herkezin gözü sizde:D bence süper olur.Ama gerçekten çok para harcamış 5 bin ytl ne demek bir kron 4000 fiyatına ne diyelim güle güle kullansın ihşallah bir gün beraber pedallarız:D

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
@bora_jb

pek çoğunuz biliyorsunuz ki bir bisiklete milyarlar harcadığımız için pek çok kişinin bizlere yakıştırdığı sıfatlardandır "salak, aptal vs." yani bizlerin yaptığı harcamalar da başkalarına saçma gelebiliyor, bu arkadaşın tercihi de bisikletini bu hale getirmekmiş bence yorumlarımız da biraz daha saygılı ve dikkatli olmalıyız arkadaşlar, gençliğinize bağlıyorum bu heyecanı, ama sizin gibi ne kızıyorum ne kınıyorum :)