Teknoloji marketlerinde part-time çalışmak?

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
Merhaba arkadaşlar. Üniversşte öğrencisiyim. Ev kirası, fatura, yeme-içme derken para yetiştiremiyoruz haliyle. Durum böyle olunca geçenlerde bir ihtimal diyerek kariyer.net' deki Vatan bilgisayar part-time iş ilanına başvurdum. Arayacaklarına ihtimal vermiyordum fakat aradılar.:) Pazartesi 11.00' de görüşmek için çağırdılar.

Kafamda bir sürü soru işareti var. Bu tür teknoloji marketlerin çalışma imkanları nasıldır? Ne kadar maaş verirler? İş görüşmesinde nasıl bir tutum izlemeliyim? İş görüşmesinde ne gibi sorular sorarlar?

Gibi sorular... Eğer daha önceden veya şu anda bu tarz kurumlarda part-time olarak çalışanlar varsa tecrübelerini aktarabilirler mi? Her türlü tavsiyeyi dinlerim. İsteyen olursa özelden de benimle irtibata geçebilir.

Scudo

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Açıkçası fazla bir maaş vereceklerini zannetmiyorum fakat öğrencinin işini görecek parayı vereceklerdir 400-500 civarı. Özel sektör olduğu için haliyle biraz zor olacak ama biraz dişini sıkarsan başarabilirsin. Öncelikle deneyimlerini soracaklardır büyük ihtimalle ama inşallah olumlu sonuç çıkar :)

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@nazmi bilmez

Yani öyle büyük para beklemiyorum zaten. 500 gibi rakamlar tatmin edici olacaktır. Birde part-time çalışana sigorta yapıyorlar mı? Eğer sigorta yaparlarsa kyk' dan aldığım para kesilebilir.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Sigorta yapacaklarını pek zannetmiyorum ama sen yine de bir sor istersen

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
hayırlısı olsun. bu yerlerde part time ücreti asgari ücretin 30 güne bölünüp 1 günlüğü ve o bir günlüğünde saat başına düşen miktar senin maaşını belirler. öerneğin 800tl/30 =26,66tl 26,66tl/8=3,33tl.

giriş çıkışlarını imza atarsın ve aylık kaç saat çalıştıysan paranı alırsın. artık bütün işyerleri ilk günden itibaren sgk girişini yaparlar. yapmazlarsa sosyal güvenlik bakanlığını arayın, hiç üşenmeyip gelip denetliyorlar :D

hiçleri genelde 4-5 saat çalışırsın, ctesi pazar 10 ar saat çalıştırırlar. hafta sonlarını unut ;)

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
Bakalım iş görüşmesinde hepsi belli olacak. Ama daha önceden bu şekilde çalışan birisi varsa tecrübelerini duymak isterim.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Vatan gibi firmalar sigortasız işçi çalıştırmazlar. Yarı zamanlı sigortalı gösterileceksiniz ve sigorta priminiz ona göre yatacak.

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Hamit E.

İş ilanında sadece haftasonu çalışacağım yazıyor.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@ali katlamaz

İşte 10'ar saatten 20 saat. Haftalık çalışma süresi 40 saat olduğuna göre tam yarı zamanlı olmuş oluyor :).
Sigortanın başlaması KYK'dan gelen paradan daha iyi.. O KYK kredisi mezun olduktan sonra çok rahatsız edici oluyor ;).

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Edip Dinçer

Kyk' nın sitesinde bursun veya kredinin kesilebilmesi için asgari ücret tutarında düzenli gelir olması maddesi içimi rahatlattı. Sonuçta alacağım en fazla 500-550 tl. Evet ödemesi biraz sıkıntılı olacak gibi ama şimdilik iyiyiz bakalım. Yeri gelmişken Edip Bey geri ödeme olayı okul bittikten kaç yıl sonra ve nasıl oluyor?

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Günlük 40 lira cebine kalıyorsa öğrenci için güzel para. Tabi çalışma şartları zor değilse...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
10+10 saat çalışma ile toplamda 20 saat çalışmış sayılmazsınız. Bu 10 saatin içinde mutlaka yemek ve dinlenme molası verilmesi gerekir ki bu süre de asgari 30 dakika yemek ve 15 dakika dinlenme şeklinde olmak üzere 45 dakikadır. Haftasonu çalıştığınız 1 gün en fazla 9 saat 15 dakika çalışmış görünebilirsiniz. Kısacası yemek ve diğer molalar çalışma saatinden sayılmaz. Bunu size anlatırlar zaten...