Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ-Yazır Barajı 19.10.2014

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serhan E. tarafından paylaşıldı.

1. Serhan E.

Serhan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba herkese. Bugün, belirlediğim rotayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Buraya en son 4 sene önce gelmiştim. Keyifliydi ancak yokuş bitmek bilmedi. Gezdiğim başka yerler dahil 27 km tuttu yol.

Bayır burada başlıyor ve bitmek bilmiyor. Yol çalışması olduğu için sapacağım yolu bulmak kolay olmadı.

Artık anayoldan köy yoluna giden asfalta dönüş yaptım. Baraja gidebilmeniz için Yazır Köyü'nden geçmek şart. Anayoldan köye mesafe 3 km. Köye gelmeden birkaç tane ev var. Evlerin önünden hızla geçerken köpek kovalamaya başladı. Aniden çıktığı için hızla manevra yaptım. Bundan kurtulmuş olsamda köye girdiğinizde daha fazlası var. Köyü neredeyse yürüyerek geçtim. Köyden çıktıktan sonra koyun sürüsü vardı ve yine beni bekleyen köpekler. :)

Ardından baraja inen patikadan ilerledim.

Baraja çok az kaldı. Aslında baraja gitmek için iki yol var diğeri biraz köy dışında kalıyor ve gittiğim yola göre biraz daha fazla mesafe var fakat daha iyi.

Balık tutmaya gelen çok insan vardı. Gördüğüm kadarıyla da hiçbirinin kovası boş değildi. :D

Arazide giderken dengemi kaybetmemek için yanda bulunan çalılıklara girdim. Ayağımda ve kolumda birkaç çizikle yoluma devam ettim.

Göletin aşağı tarafında daha çok piknik yapmak için alanlar var. Yukarıda ise biraz eğim olduğu için piknik yapmak zor olsa da yine yapılıyor ve daha açık alan olduğu için balık tutanlar burayı daha çok tercih ediyor.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Okuduğunuz için teşekkürler. :)

Murtega, z. usta, girmasek ve 2 kişi daha bunu beğendi.