Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ Şarköy rotası için yardım

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Devrim Uyanık tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tekirdağ Şarköy arası sahilden giden yol (Kumbağ, Gaziköy, Hoşköy, Mürefte üzerinden), asfalt mıdır, yol bisikleti için uygun mudur?
    Buralardan geçen bir İzmir İstanbul rotası çizmeyi düşünüyoruz da...
    Teşekkürler

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kumbağ üzerinden gidecekseniz Kumbağ-Yeniköy arasında 10-12 km kadar toprak ve taşlı bir yol sizi karşılayacaktır. Ayrıca bol rampalı diyebilirim. Biraz içeriden de gidebilirsiniz Naipköy üzerinden o yol asfalt ama yine de bozuk kısımlar var Kumbağ'a göre daha iyice. Yeniköy-Uçmakdere arası yarı iniş-yarı çıkış denilebilecek süper bir asfalt yoldan deniz manzarasını izleyerek seyir edeceksiniz aman manzaranın havasına fazla kaptırmayın kendinizi yoksa 600 mt lik bir uçurumun dibinde bulabilirsiniz bir anda kendinizi :) Uçmakdere-Şarköy arası 30 km kadar asfalt yoldur.Yol bisikleti veya tur bisikleti ile geçilebilir ama geniş lastikli ve amortisörlü bir mtb nin rahatlığını kesinlikle bulamazsınız.Nasıl desem bazı yerler köy yolu gibi bazı yerler kaymak asfalt.Yine de karar sizin.

Devrim Uyanık bunu beğendi.
  3. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler
    O zaman Yeniköy Naipköy Barbaros Tekirdağ şeklinde gidersek, yol bisikleti için daha uygun olacak değil mi?

4. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Takipteyim.

5. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet yazdığınız gibi Yeniköy-Naip-Barbaros rotası daha uygun yol kalitesi olarak.

Devrim Uyanık bunu beğendi.
  6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Devrim Bey merhaba,
    Marmara turu sırasında amortisörlü tur bisikletimle geçtim Tekirdağ-Şarköy arasını. Kumbağ'dan Naipköy ayrımına kadar 15 KM'lik bir kısım hem yokuşlu hem de toprak (stabiize bile demiyorum). Benim bisikletim sorun çıkarmadı ama yol bisikleti için pek uygun değil. Geri kalan kısım ise, hele inişteki kaymak asfalt :) , muhteşem. Yolum geri kalanında da yol bisikleti için uygun olmayacak bir kısım yok. Naipköy yolunu tercih etmeniz daha uygun olur sanırım.
    Tek başına Marmara turumun ilk gününn fotoğraflar yardımcı olur sanırım
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=92355&highlight=
    Kazasız ve keyifli turlar.
    five

İslam Gölge ve Devrim Uyanık bunu beğendi.
  7. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Anladığım kadarı ile siz İzmirden gelip İstanbula gideceksiniz. Arkadaşlar size yol tarifini Tekirdağ tarafından yapmışlar. Şarköyden Uçmakdereye kadar İslam'ın dediği gibi denize paralel asfalt bir yolda gideceksiniz. Bu yolda bisiklet sürmek bir keyif. Özellikle yol bisikleti için biçilmiş kaftan. Uçmakdereden hemen sonra tırmanmaya başlayacaksınız ama İslam'ın dediği gibi çıkarken manzaraya kapılıp yoldan çıkmanız mümkün değil. Arada bir yol kenarında durup soluklanırken manzarayı doyasıya seyretmenizi ve fotoğraf çekmenizi tavsiye ederim. Bu yokuş Yeniköye kadar devam edecek. Yeniköyden sonra toprak ve çok seyrekte olsa araçların geçtiği toprak yolda kısa bir tırmanıştan sonra Kumbağa kadar sürekli ineceksiniz. Yani yokuşun zor olan kısmını asfalt yolda çıkmış olacaksınız. Bu yoldan 2 kez yüklü bisiklet ile Kumbağdan Şarköye doğru Trek FX 7.2 amortisörsüz şehir bisikletim ile geçtim, üstelik o zaman Yeniköy Uçmak dere arası da topraktı. 1 kezde boş olarak Trek 3700 dağ bisikletim ile Kumbağdan Uçmakdereye gidiş bu rotadan, dönüş Naip üzerinden olmak üzere geçtim. Ben olsam Karşıdaki Tekirdağ manzarasını seyrederek Yeniköyden Kumbağa gitmeyi tercih ederdim. Kontrollü giderseniz yol bisikleti ile de geçebilirsiniz. Özellikle de yaz aylarında.

8. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fotoğraflar çok şıkmış. İmkan olsa şimdi çıkıp gidecem, ekstra motivasyon oldu :)
    Bizim turumuz şu anda 22 Nisan'da hanımın izin alıp alamamasına bağlandı. İzin alamazsa hatunu burda bırakıp 4 günlük tatili İzmir İstanbul rotası için kullanacağım.
    İzin alırsa aile tatili yapıp turu bir başka vakte ertelemek durumunda kalacağız ya hayırlısı bakalım.

İslam Bey, Sayın Five, değerli bilgiler için çok teşekkürler.

five ve İslam Gölge bunu beğendi.
  9. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Orhan abinin verdiğib ilgiler doğrudur.Biz arkadaşlarla sürekli olarak bu yolu ve Naip üzerinde devam eden yolu kullanıyoruz.Yol bisikleti için Şarköyden itibaren sıkıntı yok Uçmakdere sonrası 2 km çıkış 2 km iniş ve 4 km kadar da çıkış yapacaksınız asfalt yolda Kumbağ istikametinde sağ yoldan giderseniz az çıkışlı çok inişli yol sizi 12 km sonra KUmbağ'a ulaştıracaktır.Ama bu yolda stabilize,toprak ve taşlı kaplama var ve yağmur ve kış sonrası mtb ile bile inişte tehlikeli hale gelebiliyor bazı kısımları manzarası harikadır bu arada.Yeniköyden sonra sol yolu Naip istikametini takip ederseniz yine 12-13 km sonra Naipköy'e ulaşırsınız asfalt yoldan ama bir kısmı yeni baraj inşaatı nedeniyle kaplaması kötüdür.Bu yolda da güzel manzaralı ve köylerden geçeceksiniz.

Bilal Demir bunu beğendi.
  10. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İslam verdiğin bilgiler birçok kişi için çok faydalı olacaktır, teşekkürler.

Devrim şimdiden iyi turlar..