Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekirdağ performans turu...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    geçen sene de yaptığımız tekirdağ turunun bu seneki tekrarına aramıza yeni katılan ve yaşı küçük olmasına rağmen 200 km'yi yemeyi başaran arkadaşlar damgasını vurdu.hiç beklemediğimiz çaba ve gayret göstererek turu bitirdiler..10 kişi ile sınırlandırdığımız kontenjanımıza sabah 6 gibi yağmur yağması sebebi ile sanırım,iki arkadaşımız katılmadı.engini aradık ama cebi kapalıydı.anadolu yakasından volkan arkadaşımız öncevazgeçip sonra aniden çıkmaya karar verince 5-10 dakika fark ile yakalayamadı bizi.ama yine de tek başına çıkıp geldi tekirdağa.biz yemeklerimizi bitirmiştik ki volkan çıkageldi :D sabah saatlerinde yolların boş olması daha rahat gitmemize sebep oldu.sonrasında dönerken rüzgarın arkamızdan eseceği sevinci ile yola çıktığımızda rüzgar sağdan sağdan çakıyordu yüzümüze...her ne kadar bekleme olmayacak desekde aramızda genç bir arkadaşımız var.gurbet ellerde :D yalnız bırakmak olmaz...zaman zaman durup arayı kapatmaları için bekledik elbette..tabi bu arada 12 gibi tekirdağ da olma planlarımızda tutmadı.yinede herşey çok güzel geçti.kazasız belasız lastik patlamasız güzel bir tur oldu.tekirdağ grubundan islam arkadaşımızda bize doğru pedal basarak yoldan karşıladı bizi ve köeftesi ile meşhur ibrahim usta köftecisine götürdü bizleri.gerçekten de köftesi süperdi..gidişde delta ve ferrari önü çekti.dönüşte ferrari ,delta ve connandale üçlüsü zirveyi kaptırmadı kimseye.atilla geride kaldı.ama elbette gerideki arkadaşları toplama derdinde idi...fakat o yollar geceleri kamyonlar ve otobüsler yüzünden çok tehlikeli.karanlığa kalmamak gerekiyor...tamam tamam '' artık kes de şu resimleri ekle'' dediğinizi duyar gibi oldum...alın işte resimler... :D ;)

Uploaded with ImageShack.us

<script src='http://img193.imageshack.us/shareable/?i=131zw.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

2. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Süper bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.

enver avcı bunu beğendi.
  3. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Enver dost turu kazasız,belasız sağ salim bitirmenize sevindim.Gelecek günlerde güzel birliktelikler için bol performanslı turlara da beraber imza atarız inşallah.

Ozkan Aydin ve enver avcı bunu beğendi.
  4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Üst düzey bir tur olmuş... Tebrikler...

Vedat METİN ve enver avcı bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

çok önemli anektotlar,,,,,,,,,
    performans içeren turlarda pek fazla beklenmez, bekleme olduğu vakit performans yapan kişide etkilenir bu performans turu yardımlaşmalı olmuştur tacettin arkladaşın bisikleti son derece ağır idi ve çok gerilerde kalmasına rağmen genede 194 km yi bi günde aldı yalnız dönüşte önden kopan 3 adam enver hocam ve özkan ve yetkin tempolarından taviz vermediler aradaki mesafeyi kısaltmak için tempoya geçecektimki telsizden enver hocam abdülü kolla dedi ,,nitekim giderken abdül arkadaş ayağım kasıldı dedi henüz 16 yaşında idi onun yalnış bi hareketi olabilirdi abdül gücünü kontrol etmekte zorlandı daha önce 160 km lik hiç bi antremanı olmayışı onun eksi hanesine yazıldı,,sabah 3 lü bi tempoyu çok iyi yakaladık özkan ben yetkin birbirimizi adeta vakumladık,,enver hocam arkada kalan arkadaşlar ile ilgilenirken sonra dönüşte topu bana attı ve paslaştık bence bu önemli idi herhangi kötü bi olay olsa idi burda kendimi sorumlu hissederdim ama enver hocam topiği açarken özellikle performans turudur arkadaşlar dedi malesef dostlarımızın bu olayı irdelemesini isterim yarın öbürsügün gene böyle bir performans turunda özellikle genç dostlarımızın olayı iyi irdelemesi tememnimdir biz burda tecrübelerimizi her zaman paylaşacağız abdül arkadaş giderken enver hocanın rüzgarında asılınca olan olmuş olabilir nitekim daha önce kubilay genç dostumuz aynı hataya düşmüştür ve polinez dönüşü rampada zorlanmıştır kişiler arasında performans farkı her zaman olacaktır önemli olan doğru adam ile partner olmaktır yalnış adama yazılırsanız o vakit yorulma durumu ile karşı karşıya kalınabilir performans turlarda ekipler halinde olmak çok önemli a-b ekip a ekipte hızlı basanlar orda toplanır b de ise biraz daha az sıkı basan ama a ile arasında sadece 10-15 dakikalık bi fark olur gerçek performans turu böyle olabilir genede abdülü kutlamak lazım hiç antremansız başardı ama sonra araçta epey yorgun idi tacettin gerilerde kaldı ama onada helal olsun o bisiklet ile imkansızı başardı tam 194 km sürdü o ağır bisiklet ile ,,,saat 20.00 de hepimiz ben tacettin ve abdül buluştuk büyükçekmecede ,enver hocam ,özkan ve yetkin çok önce ulaştılar herkezi tebrik ederim son derece önemli bi tur idi ,,unutmadan yaşlılar katogorisinde uzun ve rampalı 194 km etabında 50 yaş üstünün galibi özkan kankadır ben ikinci oldum,,,
    lodosa karşı verilmiş bi savaş idi şu bi gerçekki lodos hem gidişte hem dönüşte bizi dövdü,,,,,,

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

cevizli sucuk tavsiye ederim,,,

7. VOLKAN ÇELİK

VOLKAN ÇELİK Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hepinizin ayaklarına sağlık, çok güzel bir tur olmuş. Kudret Abi söylemiştim sana, Silivri-Tekirdağ arası giderken de gelirken de rüzgar olmadığı zaman ben hiç görmedim, yandan geldiği için iki tarafa doğru da hızı ciddi şekilde kesiyor..Fotoğraflar için de Enver'e teşekkürler, görünce aranızda olamadığıma daha da üzüldüm doğrusu...

enver avcı bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    volki bekledim sabah ,göstermelik yağış olduğunu saat 05.00 de wundere bakarak anladım ,nitekim yerler kurudu sonra ,,rüzgara gelince, sabah saat 10.00 da yakaladı açık arazi ve batıdan esen lodos bizi tuttu ,,,,dönüşte arkadan bile vurmadı yandan vurdu yalnız tekirdağ sabah çekilir akşama dönüş çekilmez tam ring yapmak lazımda, dönüşü farklı yerden yapmak ama mesafe bayağı uzar tabi,,

VOLKAN ÇELİK bunu beğendi.
  9. burak durel

burak durel Forum Bağımlısı

Adı:
    Burak D.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bir performans olmuş ellerinize ayaklarınıza sağlık..

10. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hepinizin ayaklarına sağlık dostlar

11. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hepinizin ayaklarına sağlık,daha nice bu ve benzeri uzun turlar yapmanız dileğiyle..

enver avcı bunu beğendi.
  12. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet ne yazıkki kudret babanın da dediği gibi yardımlaşmalı oldu bu tur.diğer türlü olsaydı limitlerimizi daha da zorlayabilirdik elbette.ama yinede geride kimseyi bırakmak istemedik.kötü sonuçlar doğabilirdi..geri dönüşte özkan abi yetkin ve ben nasıl bir tempo aldıysak baya bir mesafe açılmış arada.ben toplanma yerine gidip araç başında neredeyse 45 dakika beklemek zorunda kaldım..en azından açık sayılabilecek bir alan da olmamıza rağmen telsizler neredeyse yarım saat boyunca sinyal alamıyordu...abdullah konunun başında da yazdığım gibi çok şaşırttı herkesi..ilk start'dan kısa süre sonra arkamızda kalıp kendilerini göremeyince döneceklerini düşündük.kahvaltı için mola verdiğimiz sırada bi çaba ile yardırdıklarını görünce gülmekten başka bişey yapamadık.yetkin arkalarından fırlayıp getirdi yanımıza...uzun zaman antremansız ve yaşı 16 olan bir kardeşimiz için süper bir performans gösterdi.tacettin dostumuzda ne yazıkki kışın abdullah gibi antreman yapamayarak tura katılınca ister istemez sonlarda pedal basmak durumunda kaldılar... dönüşte baktım aytekin ve ben basıyoruz özkan baba da enerji jelini yutup hızını arttırarak yanımıza gelince kanımız kaynadı.depar atmaya başladık.hazır kudret baba da arkada kalanlar ile ilgilenirken biraz ter dökelim dedik.kudret baba da sağolsun kırmadı sahip çıktı geridekilerle...ama bu arada sabah giderken abdullahın ayağına kramp girmesinde benimde katkım oldu ne yazıkki.aynama bakıp abdullahın arkamdan bedava rüzgarın tadını çıkardığını görünce :D vay kurnaz dedim.. :D:D birazda zorlamak ve alışması için (yapmamam gerekirdi belki ama ) aynamda gördükçe daha da yüklendim pedallara.baktım inatçı ;) ayağa kalkıp depar atmaya başladım ki oturunca bir baktım ayna da abdullah yok...bir an nasıl yani dedim farkında olmadan yanımdan geçti gittimi diye düşündüm :D ama büyük bir azimle yetişicem diye ayak uydurmaya çalışınca bacağı kasılmış.bazen can yakıcı şeyler de insana dikkat etmesi gerektiğini gösteriyor.ve öğretiyor..ama bu azimle eminimki 1-2 yıl içinde fırtına olacak.şahsen iki sene sonra abdullah ile aynı tura katılıp madara olmak istemem... ayrıca bu hibrite bisiklet benim için gerçekten süper oldu..gerçekten kendi limitlerimi görmeye başladım.bundan sonra sadece arazide mtb kullanırım.herkese de hibrite bisikletleri tavsiye ederim.yol bisikletleri çok da rahat sayılmaz.tur bisikletlerine resimlerde göründüğü gibi (türkiyede dandik modelleri olduğundan) triathlon bar takıp süper bir rahat kullanım sergileyebilirsiniz.isterseniz mtb gibi dik konumda da kullanabilirsiniz yokuş tırmanırken...havalar düzelir düzelmez edirne turu geliyor.ve yine performans turu...gidiş dönnüş 450 km civarı..lütfen kimse cuk atlamasın..sadece kendine güvenenler...

İslam Gölge ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver hocam aytek demişşin ,,, ;) yetkin olacak ,, evet senden telsiz gelince üstelik sabah gidişte ayağı kasılan abdülü ben orda bıraksa idim ve abdül yetişmek için dönüşte gene bassa idi ne olurdu o zaman diz kilitlenecek ve kalacaktı tempomu düşürdüm arkamdan beni takip etti abdül bi ara öne geç dedim ama baktım tempo düşük zorlandığını anladım çok düşük tempoda seyir ettim hava karardı ışıklandırma son derece kötü orda,,,yorgunmusun dedim evet dedi rampaya gelirken bekledik, sonra bizi yakaladı tacettin tekrar yola soyunduk havanın kararması ile son 15 km de tempo yaptım abdülü tabi arkada bırakmadan yalnış yola girdik o köprüde kafa karıştı tercihli yola girdik, fazla gitmedik gerçi,,,yalnız 26 evet hammallık o güzergahta gerçekten şehir ya da yol olacak gerçi yetkin kondüsyonlu olduğu için 26 ile işi bitirdi temposu yüksek idi,,,genede herşey güzeldi sorumsuzluk yapamazdım yoksa şimdi kendimi suçlu hissederdim,,

İslam Gölge ve enver avcı bunu beğendi.
  14. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hakkaten eytekin demişim.adam benziyor ayteke ne yapayım.o gün de adı geçince öyle yazmışım :D

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  15. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Her zaman bekleriz.Buyrun gelin.Güzel bir tanışma kaynaşma oldu bizim açımızdan.Yeni dostlar,yeni arkadaşlar tanıdık.

Kudret Kurtcebe ve enver avcı bunu beğendi.
  16. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tüm ekibin ayaklarınıza sağlık. Paylaşımınız için ayrıca teşekkürler.

enver avcı ve İslam Gölge bunu beğendi.
  17. Hasan Bahri Toros

Hasan Bahri Toros Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar ayağınıza sağlık güzel bir tur olmuş :)

enver avcı ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    vayyyyyyyyyyyyy korsan babo,,,,,,,,,,,,,,,

19. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hasan da çanakkaleye pedal bastım diyor bir bakıyoruz tur otobüsü :D:D:D:D yoksa bi insan evladı gece yola çıkıp sabah çanakkaleye varıp gün içinde şehitlikleri gezerek akşama doğru istanbula doğru pedal basıp yarım saat kadar arkamızda olduğunu söyleyemez ;) ama hasan söyledi...tabi bunu cepden söylerken otobüsün şöför arkası konumunda keyif yaparak söylüyordu.bende nasıl yoldasınız hiç araç sesi falan gelmiyor diyince birdenbire teybe birileri asenayı koydu :D:D:D öyle değilmi hasannnn ;)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla bende şahidim,,,,

;)

enver hocam şimdi şu kartepeyi yapalım ama nasıl gebzeye kadar araç olur ve gebzeden sonra iş kolay hemde çok kolay 73 km pedal basmaca ve sonra 18 km rampa otel kartepe ve sonra rahmiye yönüne suadiyeye inerek ordan gölcük ve topçular feribot ile geçiş bu iş çok kolay toplam 150 km yav 194 gittik nedirki 150 km ha bi 18 km rampa var sadece yaparız biz bu işi yalnız senin araç kadar kapasite olur 3 adam anadolu yakadan hazırdır bunu bi planlayalım 20 mayıs pazar, tarih belli ne sıcak ne soğuk tam vakti,,,