Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ-barbaros-yazır (11.05.2015)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serhan E. tarafından paylaşıldı.

1. Serhan E.

Serhan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar,
    Sınav stresinden bunalmış, özgürlüğe az günler kala ve yoğun derslerden dolayı biraz olsun eğlenmek ve kafa dağıtmak için çıktık yola. Geçen seneki kullandığım rotanın tersine yolu uzatmak için bilmediğimiz yollardan geçtik. Kimi zaman yanlış yerlere girip geri döndük. Altımızdaki bisikletlerden de anlaşılacağı üzere kimi yerlerde de yürümek zorunda kaldık ama önemli olan turu tamamlayabilmekti. Özgür arkadaşımla yaptığımız rotayı resimlerle birlikte canlandıralım.

Barbaros'a ulaştık. Burada mola verip marketten birkaç şey alıp devam ediyoruz.

Kumbağ'a gelmeden köy yoluna sapıyoruz. Burada birkaç metre gittikten sonra yol ikiye ayrılıyor ancak rotada saptığımız yol görünmüyordu. Sonradan bu yolun başka bir köye gittiğini anladık ve gittiğimiz yaklaşık 2 km yoldan geri döndük. Döndüğümüz yol daha berbat haldeydi ve kaskın önemini bir kez daha anladık.

Burada keçilerin başında duran çoban çeşmenin diğer yanında duran traktörüne zehir tankına su doldurmaya çalışan abimize kızıyordu, haklıydı da tabi. Yolumuza devam ettik elden bir şey gelmez.

Yolda giderken bir köylüden bakkalın yolunu sorduk ama malesef yokmuş o da bize kahvehanenin yolunu tarif etti. Selamımızı verdikten sonra sorular başladı: Nereden geliyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz?. Birkaç sohbetten sonra elimizi yüzümüzü yıkayıp dönüş yolundan ilerledik. Anayola çıkmamıza 3 km vardı.

Bu 3 km'lik yola az kala tekerleğimin indiğini farkettim. Mecburen yürüyerek gitmek zorundaydık ama anayola çıktığımızda hemen az ileride bir benzinlik vardı. Anayola çıkmadan önce kamyonetle gelen birkaç çiftçi tarlada çalışıyordu. İçlerinden biri arabada oturuyordu ve bizi görünce kalkmış olacak ki inip sohbete başladık. Neden binmediğimizi sorunca lastiğin inik olduğunu söyledik o da işler 15 dakikada biter tabi el atarsanız dedi bittikten sonra kamyonetin arkasına koyup bizi bırakabileceğini söyledi. Israr etmesine rağmen binmedik.

Yolculuğun sonunda dinlenmek için sahilde durduk. Yol toplam 32.2 km sürdü. Wikiloc ayrıntıları (Sahilde molada kapattım programı bu yüzden dönerken kaydetmedim):

Güzergah çok keyifliydi ve bir o kadar yorucuydu. Malkara yolundan Tekirdağ'a girişi seçmemizin nedeni o yolun acısını çıkartmaktı, çıktı da tabi.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. İyi pedallamalar!

2. Mert Ahçı

Mert Ahçı Yeni Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    gezdiğiniz yerler çok güzelmiş insanın kamp kurası geliyor :)

Arda Bozlak bunu beğendi.
  3. Arda Bozlak

Arda Bozlak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen yaz ben de kumbağa gitmiştim 2 gün kalmıştık fotoğraflar silinmiş bunları buldum çok güzel bir yerdi ben de Lüleburgaz-Tekirdağ-Kumbağ rotasından gittim gece vardığımızda girişteki benzinlikte kalacaktık tuğla fabrikası yolu uzerinde diye vazgectik biraz ilerledik kamp atma yeri vardı sağolsun oranın sahibi bizden para almadı şezlongların üzerinde matla tulumla yatmıştık 2 gün güzel kafa dinlemiştim haziranin başı gibi tekrar gideceğim :D
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Fevzi Orak, Serhan E. ve recep24ank bunu beğendi.
  4. TunahanBİLGİN

TunahanBİLGİN Üye

Adı:
    Tunahan BİLGİN
    Seviye:
    Gidip görmek lazım ,güzel yerlermiş :)