Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekerlek Sola Kayıp Yükseliyor...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Sabah Bisikletimde Hiç Sorun Yoktu Akşam Bindigimde Tekerlek Hep Aynı Noktada 1-2 MM Sola Kayıp Cok Hafif Yükseliyor Yada Bana Yükseliyor Gibi Geliyor Ama Hep Jantın Aynı Noktasında Hafif Sola Kaydıgını Gördüm Bu Yüzden Belkide Bana Hafif Yükseliyormuş Gibi Geliyor Olabilir Sizce Bu Jant Akoruylamı Alakalı Yoksa Dış Lastik Biraz Eridi Kabak Gibi Oldu Yanlardan Falan İp Parçaları Cıkmaya Başladı..Bunun Nedeni Lastikmi Yoksa Tahmin Ettigim Gibi Jant Akoru Hissedilir Derecede Bozuldumu...

Akor Ayarı Nasıl Oluyor Tam Olarak..
    Akor Sehpasında Jantın İgneye Dokunan Kısmındaki Telleri Ayarlamakmı Oluyor Yoksa Sehpanın İgnesine Değen Jant Zırbara Gibi Kendini Düzeltiyormu...Eger Akor Ayarı Yapılırken Teller Sıkılıyorsa Sanırım V-Freni Akor Masası Gibi Kullanabilirim En Azından Sehpa Alana Kadar V.Fren Yada Benzeri Bi Sistemlede Yapabildigim Kadar Akor Yapabilme Şansım Varmı...

2. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yapman gereken 2 şey var.Birincisi dış lastiğini değiştirmek,ikincisi de jant akordunu bu işten anlayan bir ustaya yaptırmak. Ayrıca Şu linkte yazılanları da dikkatlice okuyun.

3. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Linkdeki Anlatım Gayet Yeterli Gibi Ama Yapmak Biraz Ustalık İstiyor Gibi Genede Ömrümün Geri Kalan Kısmında Bisiklet Olcaksa Ögrenmek Zorundayım Uygun Fiyat Bulabilirsem En Kısa Zamanda Akor Sehpası Alıcam Aslında Orta Seviye Alivio Yada Deore Almadıgım İçin Cok Pişmanım Özellikle XC 500'De Acera Ve Jant Seti Durmaksızın Sorun Cıkarıyor 1 Senede 200 Liradan Fazla Para Harcadım Sence Orta Seviye Bir Lastikmi Almalıyım Yoksa Aynı Model Lastiklermi Devam Etmeliyim...Bendeki Lastık Rubenna Kewlar 10 Dolar Falan Para Toplayabilirsem Karbon Kadro Ve Jant Alıp Athena Yada 105 Set Falan Almayı Düşündügümden Dag Bisikletine Yatırım Yapmak Hiç İstemiyorum En Son Bakım Spreyleri Pabuç Falan Derken 1 Hafta Önce 70 Lira Harcadım Şimdide En Az 120 Lira Girdi Dersek Ucuz Malın Yahnisi Pahalıya Geliyormuş:D