Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekerlek patlaması bıktırdı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında oguzhancgdm tarafından paylaşıldı.

1. oguzhancgdm

oguzhancgdm Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaklaşık iki yıldır continental race king 2.2 kullanıyorum.Haftada 2 gün bisikletçideyim.Kaç iç lastik değiştirdim kaç yama parası verdim bilmiyorum.Yaklaşık 1 hafta önce lastik keti aldım patlamayı engelliyor diye 2 kez daha lastik patladı.Dış lastik mi çok kötü yoksa talihsizlik mi bilmiyorum bunun bir çözümü yok mu?

2. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dış lastiğinin içinde çok ufak bi cisim kalmış olabilir iyice incelemelisin veya jant tellerinden olabilir. Bu söylediğim eğer hep aynı lastik patlıyorsa geçerli.

3. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yetersiz lastik hava basıncandan olabilir dediğiniz lastik kaliteli lastiktir ufak bir tel parçası girmiş olabilir lastiğe ufak ama problemi büyük oluyor iyice kontrol edin

4. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    2 yıldır bu sorun var ve sürekli bisikletçiyemi gidiyorsun :) raceking çok incedir çok çabuk patlayabilen lastiktir bir ara bende kullanmıştım bisikletten soğutma derecesine getiriyor insanı
    önerim araziye girmiyorsan dişsiz ekonomik yollu rubena zırhlı lastikleri var çifti 80 tl yada schwalbe alabilirsin maddi durum iyiyse 200-300 arası çifti
    rubena kullanıyorum 1 yıldır patlamadı lastikler
    jant içine elektrik bandı ile bir tur bant çekmeni ve iç lastiği pudralamanı öneririm
    zırhsız lastik alırsanda iç lastik - lastik arasına katılan bantlar var onlarıda deneyebilirsin
    iç lastiğe koyulan sıvılar pek önermiyorum herkes te farklı sonuçlar veriyor

Emrah Demirci bunu beğendi.
  5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Schwalbe maraton kullanirsan omurluk patlama yasamassin. Birkere verirsin biraz para aklinda hic patliyacakmi sorusu olmaz. Ben 3.5 senedir kullaniyorum, gunluk ortalama 140 km lik onlarca tura ve karadeniz turuna cikti hala patlamadi. Bujun disinda lastiklerin evet ince ama jel filan var bilemiyorm ne kdr etkiler. Onlarida deneyebilirsin. Jant tellerinin uclarinin bulundugu kisimlar aciksa onlarin uzerinden elektrik bandi ile 3-4 kat gec ki kiymiklari vs batmasin. Diyebilecegim cozumler bu sekilde. Gecmis olsn

6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Patlamaya dayanıklı özellikte lastik kullanmalısın.

7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Yilaaaar evvel ground Control Extreme kullanmıştım. Patlamiyordu hala üretilip satılıyor mu bilmiyorum

8. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence kendiniz yama yapmayı öğrenin. Zor bi iş değil ancak raceking'i sökmek ve takmak biraz sıkıntı. Kenarları çok sert
    Bir de, sizin dış lastikte muhtemelen bi diken parçası kalmıştır. Onun için, sökülmüş dış lastiğin içini elinizle kontrol etmeniz lazım (Bi diken falan varsa elinize sürter ve çıkarırsınız)

9. İ.Deniz

İ.Deniz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @oguzhancgdm Schwalbe Smart Sam (2.2) kullanıyorum dağ bisikletimde. 1 yıla yaklaştık Allah'a şükür bir kez bile patlamadı. Araziye girmeme, cam kırıklarının üstünden geçmeme rağmen. Bundan önce kullandığım teker Continental Race King 2.2 idi yani sizinki ile aynı teker. Şöyle diyebilirim 10cmlik bi kaldırıma çıkarken bile patladığını hatırlıyorum. Seçim sizin :) Asla soğumayın bisikletten 1 teker yüzünden. Değistirme imkanınız yoksa da. Bisikletçide lastiği elinize alın ve ışık altında iyice inceleyin elinizi sürterek. Yabancı cisim olabilir belki.

oguzhancgdm

oguzhancgdm Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepinize teşekkür ediyorum.Jant tellerinden kaynaklı patlama yaşamadım hiç.Hep yabancı cisim battığından patlıyor.Bir arkadaş yazmış iç lastikle lastik arasına takılan bişey var diye konudada belirtmiştim onu taktıktan sonra iki kere daha patladı.Yamayla uğraşmak açıkçası zor geliyor.Her seferinde lastiği sök tak.Ama mecbur bir yama seti ve pompa edineceğim. olmazsa lastiği söküp kontrol edeceğim.Cevaplarınız için teşekkürler :)

Son düzenleme: 4 Mart 2015
  11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @oguzhancgdm aynı lastiği 2 yıldır kullanıyorum bir kaç defa patlama yaşdım ve sürekli arazi kullandığım için oldukça rahat bir kullanımı var.
    arkadaşların dediği gibi lastiğin içini titiz bir şekilde temizlemenizde fayda var. Bence bu bir talihsizliktir.

hsnbykkls ve Emrah Demirci bunu beğendi.
  12. Emrah Demirci

Emrah Demirci Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende continental race king kullanıyordum iç lastik ve dış lastik arasına konan şeritden ve sıvı aynı anda kullanırım, 4000km'de bir kere patladı oda büyük bir çivi girmişdi, bu sene aldığım bisikletle gelen swhalbe smart sam ların race kinge göre yer tutuşu daha iyi olsada akıcılığını beğenmeyince, çıkarıp tekrar continental race king taktım memnunum..

Lastiğiniz patladığında sökmeden sibop hizasından işaret vurmanızı ve iç lastiği dış lastiğin üzerine koyarak işarete göre batan cisimin yerini tespit etmeye çalışın, içinde kalan cam vs. birşey olup olmadığını bulmak o şekilde daha kolay olacakdır..

Son düzenleme: 4 Mart 2015
    oguzhancgdm

oguzhancgdm Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sıvı kullanınca iç lastiğe zarar veriyor değiştirmek zorunda kalıyoruz diyenler var.Hangi sıvıyı kullandınız ?

14. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende race king var patladı ama yama bir türlü yapamıyorum dış lastik çıkmıyor yardımm

normalde bir lastiğin dış lastiği çok kolay çıkıyor ama bu çıkmıyor bir türlü

bende race king kullanıyorum yukarda yazdığım gibi dış lastiği bir türlü çıkaramadım

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @OnurCG

Race King lastiği jant'tan çıkartmak için en az 2-3 levye kullanmanız gerekir

16. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 levye kullanıyorum ama başka bir öneriniz varmı :)

17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @OnurCG Ben 3 levye ile çıkartıyorum, 2 yetmiyor :D

18. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim :D

sert bir lastik

"ALİ ben forumda yeniyim konu açınca kimse cevaplamıyor nedeni nedir

19. Emrah Demirci

Emrah Demirci Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @OnurCG bey benim kullandığım lastik raceking'in katlanır telsiz modeli olması sebebiyle elle bile çok kolay bir şekilde çıkabiliyor, hatda teker patlayınca bisikleti elimle 300metre bile götüremiyorum çünkü lastik yürütünce kendiliğinden çıkıyor :D

20. OnurCG

OnurCG "Onur"sal üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok teşekkür ederim benimki telli ne yapmamı önerirsiniz:D