Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekerimin havası sürekli iniyor :(

Konu, 'Tekerlekler' kısmında HeRoGaki tarafından paylaşıldı.

1. HeRoGaki

HeRoGaki Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar geçen gün ön tekerim patladı sağlam bir yama attım bisikleti şişirip 1-2 saat kadar deneme sürüşü yaptım herşey normaldi fakat bisikleti yerine bıraktıktan 1 saat sonra baktığımda ön tekerin havasının tamamen indiğini gördüm tekrar şişirip 1-2 saat sürdüm yerine bıraktıktan 1 saat sonra havasının tekrar indiğini gördüm.
    *Sorun yamadan kaynaklanmıyorum sanırım başka bişey var iç lastiğimin kapağı yoktu alıp taktım ama sonuç yine aynı :(
    *Bisikleti sürdüğüm zaman havasında kesinlikle bir inme söz konusu değil ama bisikleti yerine bırakınca havası iniyor.
    *Bisikleti tekerleklerin havaya geleceği şekilde yerine bırakıyorum
    Sizce sorun nerden kaynaklanıyor olabilir yardımınız gerekli arkadaşlar :)

2. özel

özel Üye

Seviye:
    Sibop iğnesini tükürük veya başka bir sıvı ile kontrol et. Sibopta kaçak yoksa ya yama açmıştır ya da görünmeyen başka bir küçük delik vardır. İç lastiği söküp iyice şişirerek su dolu kovaya batırarak test edebilirsin. İyice şişirmez isen küçük delikleri bazen fark edemeyebilirsin. Kolay gelsin.

3. HeRoGaki

HeRoGaki Yeni Üye

Seviye:
    Sibopa bir bakmam gerekecek o zaman :) yamadan sorun yaşadığımı sanmıyorum ayrıca patlakta yoktur çünkü bisiklet aralıksız 4 saat sürdüğümde bile 1 milim hava inmedi :)

Peki eğer sorun sibop ile alakalı ise ne yapacağım ?

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşım bisikleti bıraktığınız yer beton'sa iner malum lastikler dönüyor ve ısınıyor.bir anda soğuk betona bırakırsan beton çeker lastikler iner bendede aynı sorun oluyordu ben altına kalın araba paspası koydum lastiklerin ve şimdilik sıkıntı yok.

5. HeRoGaki

HeRoGaki Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti bıraktığım yer beton değil bisikleti özel bir düzenekle havada tutuyorum hiçbir tekerlek yere değmiyor :)

6. lacivert110

lacivert110 Yeni Üye

Yama yaptığınız esnada lastiğe batan her ne ise onu çıkarttınız mı dış lastikten?

7. HeRoGaki

HeRoGaki Yeni Üye

Seviye:
    Yamayı çıkartıp kontrol ettim tekerlekte bir patlak yok sorun sipobtan kaynaklanıyor nası düzeltecem bunu ? Sibop biraz yırtılmış

8. özel

özel Üye

Seviye:
    Lastiklerin dubleks değilse ve sibop yırtıksa ona yapılabilecek bir şey yok. Sana yeni bir iç lastik gözüktü. Ama sibop iğnesinden kaçırıyorsa iğne değişiyor. Lastiklerin dubleks ise sibopda değişir.