Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teker patlamasından bıktım. Mtb için iç ve dış lastik tavsiyesi.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Umut Tekin tarafından paylaşıldı.

1. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. 1 ay önce Salcano ng 650 26 v model bisiklet aldım. Tekerleri gerçekten çok kalındı. Bende deneme amaçlı olarak alabildiğim en ucuz 1.75 lik lastiklerden aldım. Rubena marka. Çifti 34 lira idi. Neyse çok iyiydi lastikler. 1 hafta felan günlük 25-30 km sürdüm hiç patlama olmadı. Ve yol tutuşum değişti o eski yere sürtme hissini uyandırmıyordu bende lastikler. Hızım anlaşılabilir derece de arttı diyebilirim. Ama son bir haftada neredeyse her gün teker patladı. Yama atcak yer kalmadı artık iç lastik de :)

Çifti 150 tl yi geçmemek şartıyla dış lastik arıyorum. Ayrıyeten iç lastik de. Bilmiyorum bu bisiklete değer mi 200 tl lik lastikler ama gına geldi gerçekten her yola çıkmamda acaba patlar mı diye düşünüyorum.
    Genelde asfaltta sürüyorum. Toprak yola çok az giriyorum diyebilirim. Mersin'in kışı çok sert de geçmiyor. Yağmur en fazla. 1.50 lik lastik istiyorum çünkü hızın engellenmesini istemiyorum lastik tarafından. Yani lastikten son performans almak istiyorum hız konusunda. Tabi çok da kaygan olmasın en kücük dönüste kendimizi yerde bulmayalım.
    Özellikle bu jantın boyutu falan varmış. 700* 566* hakkında pek bilgim yok. Salcano ng 650 bisiklet modeli. Buna uygun bir lastik gerekiyor. 1.75 de olabilir ama daha hızlı gidecegi bakımından 1.50 istedim. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

Edit: Birde yurt dışından sanırsam çok daha ucuza getittiriliyor. Ama güvenemiyorum. Daha önce yurt dışından alış veriş yapanlar var mı ?

2. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    patlak önleyici sıvı kullan tavsiye ederim, şeritler zamanla iç lastikte kesme yapıyor.

3. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir lastikçi onlar hikaye dedi. Bende merak etmiştim. Rubena takıp o sıvıdan sıkarım belki içine. Ama ne kadar idare eder. Her gün ya diken batıyor ya cam kesiyor. Birşeyler oluyor yani. Her şeyi geçiriyor maşallah lastik.

4. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bence o "bir lastikçi"'ye pek itimat etmeyin siz.

enes savaş bunu beğendi.
  5. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Hikaye falan değil senelerce kullanan arkadaşım var.Eğer çivi yada büyük diken batması durumlarda bir işe yaramıyor.Ancak ufak çaplı delikleri kapatıyor.200 lira verdiğin lastiğin patlaması daha çok koyar adama :)

Umut Tekin bunu beğendi.
  6. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hikaye diyen kişiyi görmek isterdim en son lastik patlatışım yılan ısırması şeklinde düşük basınçla kullandığım için ondan önceki lastik patlatmam haziran 2012 çok kötü bir arazide 6-7 delik görmüştü. içindeki patlak önleyici sıvı tükendiği için kapatamamış.

7. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok teşekkür ediyorum. Şimdi markete gidip alacağım. Önce ucuz yöntemleri deneyelim. Eğer işimi görmesse o zaman kesin çözüme gideceğim.(150 tl bir lastige vermek gibi)

8. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Schwalbe'nin patlak önleyici sıvısı ile birlikte rubena marka iç lastik ve cst city traveller 26x1,50 dış lastik kullanıyorum. dış lastiklerimde patlak koruması olmamasına rağmen çok şükür patlak vs... gelmedi henüz başıma.

9. deniz.güvercin

deniz.güvercin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    slime lastik kullan. deltadan almistim 70 km de 3 kere patlayan teker slimedan sonra 170 de hic patlamadi. http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6103,OdesisMc . dis lastik olarakda bir lastik onerdiler iki katmanli patlamadan 3000 km gidebilecegin onun linkini bulamadim ama herhangi bir deltadan sorabilirsin.

10. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    önceden üzerindeki orjinal lastiklerim vardı. bisikleti aldım 2 hafta kullandım iki haftada 7 kez lastiğim patladı maltepe sahilinde. senin dediğin gibi gına gelmişti ve gittim Schwalbe marathon green guard aldım 1,5 senedir 1 kere patlamadı şükür sürekli sürdüğüm halde. tavsiye ederim. ;)

11. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  12. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Cömert abinin bize söylediği bir teknik vardı. Sargı bezi ile jantın içine 1 tur attırın problem geçsin demişti :)

13. Mehmet Ali Çetin

Mehmet Ali Çetin Yeni Üye

Seviye:
    diğerlerinin bilmiyorum ama maxxis derim,2000 km den fazla yol yaptım mükemmel bir lastik ve yol tutuşu harika,öyle asfaltta filan da değil çoğu zaman arazi ve dağda kullandım.tavsiye ederim

14. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yazınız çok dikkatimi çekti. Yani gerçekten bıktım. Risk istemiyorum 50 liraya yakın param boşuna gitti. Tekrar riske girmek istemiyorum. Arkadaşımla alacağım. Stokta 3 tane kalmış. Bana 4 tane lazım. Başka alabileceğim güvenilir bir site var mı ?

Ayrıca bu tekerin bir farkı var mı ? http://www.decathlon.com.tr/700x35-C-Adventure-SehirArazi-Bisiklet-Lastigi,PR-15171.html

Bir de iç lastik önerirseniz çok güzel olur. Sizden cevap bekliyorum. Beni kurtarın şu dert den.

15. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    schwalbe marathon plus smart guard var bende memnunum youtube aratın videoları da var. yurt dışı çifti 140-150 tl civarına almıştım. tavsiye edebilirim.

16. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam kocakarı yöntemleri kullanmıyorum artık. Gına geldi ucuz yöntemlerden vallahi anlayamassın halimi her gün 2-3 kere yama yapıyorum. Bugün yine patladı. 4-5 yerinden delik çıkmış yama yemedi. Eve koşarak geldim. Yaklaşık 6 kilometre.
    Evet duydum. Schwalbe maxxis vb bunlar bilindik markalar. Ama ilgimi Nuri Alper Ulupınar'ın dediği lastik çekti. Hem fiyat hem performans anlamında. Benim de bir arkadaşımda var aradığım lastikti zaten. 500 km gittim daha patlamadı dedi.

Şu an dışarı çıkamıyorum bisiklet ile tekerler dakikasında patlıyor. 2 hafta bekleyemem sanırsam. Hem Nuri Alper Ulupınar'ın önerdiği lastikler yeterli gibi. Yamaya alıştım. Sadece her gün yapmak istemiyorum. Ayrıca marathon plus biraz hızımdan kesebilir.

17. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende mtb me ince teker arayışlarındaydım bu tavsiyenizi göz önünde bulunduracagım

18. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Decathlonda son 1 ürün kaldı malesef. Stoklara ne zaman gelir bilmiyorum. Daha şimdi 2 tane aldım. Eğer aynı lastiği başka güvenilir bir sitede bulabilirseniz haber verin lütfen. Arkadaşıma da almam gerekiyor. Ayrıca bu lastik ile uyumlu güzel bir iç lastik tavsiyesinde bulunabilirseniz çok minnettar kalırım.

19. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Slime lastik alıp dağ-tepe 2400km yaptım. Gittiğim yerleri forumdan görebilirsin daha 1 kere bile patlamadı. En son arkadaşımla 1 hafta önce karagöl'e gittik. 3 kere arka lastiğini değiştirdi, ben o sırada sağda solda fotoğraf çekiyordum. Can sıkıcı bir durum tabi. Dış lastiklere 150-200 lira vermene gerek yok, al gönül rahatlığıyla kullan.

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6103,OdesisMc

[video=youtube_share;EloYWhpCF70]http://youtu.be/EloYWhpCF70[/video]

Daha birçok tanıtıcı video var, girip bakabilirsin.

20. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok güzel bir ürünmüş gerçekten. Lastik almışken bunu da alırım. Hem 1.50 lastik almam iyi oldu. Yolda daha akıcı gidebilirim.