Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teker ölçüsü kafamı karıştırmaya başladı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Yunus Emree tarafından paylaşıldı.

1. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar yurt dışından lastik ve başka malzemelerin siparişini verdim bugün. Daha takip no felan gelmedi, heralde kargoya verilmemiştir(öyle umuyorum).
    Bisikletin üzerinde yazan lastik ölçüleri 37-622 (28 x 1.40, 700x35C), aldığım lastikte ise 35-622 (28 x 1.35, 700x35C) yazıyor.
    Ben hep 700x35c üzerinden ölçüyü alıyordum, acaba yanlış mı bakmış oldum. İç lastik ölçüsü mü oluyordu bu kafam gitti birden.
    Siparişi de verdim geri dönüş nasıl olacak bilmiyorum. Site almanca çünkü.

2. evrenozbilen

evrenozbilen Velocity216

Adı:
    Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    37-622 yazan ETRTO (European Tire and Rim Technical Organization) tarafından standın adı ve mm cinsinden değerlerini gösterir. Yani; lastiğin 37mm genişliğinde ve 622 mm iç çapını belirtir.

28x1.40 ise inch(") cinsinden belirtilen ölçülerdir. Yani; lastiğin dış çapının 28" ve yine genişliğinin 1.40" olduğunu gösterir.

Dolayısıyla sizin almış olduğunuz lastik, eski lastiğinize göre 0.05" daha ince.

Yunus Emree bunu beğendi.
  3. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet incelik açısından 0.05" fark var ama ikisinde de 700*35 yazdığı için diğer tarafa hiç dikkat etmemişim.
    Neyse şimdi aradım aslı bisikleti lastiğin ölçüsünde sorun yokmuş, jant destekliyormuş.
    Sağolun cevap için.

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Lastik ölçüsü olarak kullanılan 3 farklı standart var:

Birine göre yeni lastiklerinizle mevcutlar aynı boyda, diğer ikisine göre 2mm (veya 0,05") gibi bir fark söz konusu. Farkı üreticiler bu ölçümleri farklı jantlara takıp yapabildikleri için markalar arasında da ufak farklılıklar olabiliyor zaten.

Endişelenecek birşey yok, en kötü ihtimalle yeni lastikleriniz mevcut lastiklerinizden birazcık daha ince olur...

MUSA Ç. ve Yunus Emree bunu beğendi.
  5. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında üretici aynı(schwalbe), var olanı road cruiser, sipariş verdiğim marathon racer.
    Benim için ince olmasında sıkıntı yoktu zaten ama tek endişem jantın desteğiydi onu da hallettim.