Teker mandallari hk

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Arkadaslar merhaba.
Asiri yuklenmelerde zincirim on aktariciya degiyor on aktaricinin ayarinda sikinti yok tahminim ya kadro esniyor ya da tekerin mandali ama emin olamadim ilk degisimi mandallardan yana yapmak istiyorum
Sizce esnemez bir qr mili bulma sansim var midiri? Onerileriniz nedir arkadaslar
Ilginize simdiden tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Masraf yapmanıza gerek yok. Bisikletinizin öncelikle kadrosuna ve eklemlerine bakın. Daha sonra ki olasılık vites ayarlarınızdan kaynaklanabilir. En son ve söylemek istemediğim olasılık ise kilolu birisi olmanızdan dır. Bu arada kaç kilosunuz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynı sorun benim bisiklettede var. Benim arka göbek hapı yutmuş, yenisini sipariş verdim. Mandallara dokunmayın. Onlar tekeri sıkıştıran elemanlar. Hnagi mandalı takarsanız takın esnemeye etkisi olmayacaktır.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@halil fatih akbaş

Aşağı yukarı 80 kg dan sonrasında ses çıkması, kadro esnemesi normal..

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende de bisikleti sağa doğru yatırınca disklerde sürtme oluyor. Bunlar normal mi?

Sanırım aynı sorunun değişik versiyonu :)

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
bende 86 kilo falanim yokus cikarken dusuk viteste bisiklet citirdiyor bir de pedala yuklendigimde bisiklet one giderken ben arkaya gidiyor gibi oluyorum bu neden kaynaklaniyordur @SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@umudo123

Merhaba. Bu tamamen ağırlık dengesi ile ilgili. Dik rampalar çıkarken gövdemizi biraz daha öne doğru eğmek gerekiyor. Çatırtı olayına gelince büyük olasılıkla sele kelepçesi yada selenin sele borusuna bağlandığı noktada gevşeme olabilir. İlk olarak sele borusunu yerinden çıkarın ve temizleyip gres yağı sürün. Sonra da sele borusunu takın. Ses ya azalır yada kaybolur.

• Beğen
Tepkiler: umudo123