Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

teker kesilmesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Faik BİLGİN tarafından paylaşıldı.

1. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar başıma geldiğinden değilde gelirse diye soruyorum hemde konu hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz

neyse konuya giriyim dağdan inerken yavaşlamak için arka freni sıkıp kaydırsak ve sivri bir taşa gelse oda lastıği baya bi kesse ne yapmalıyız bu sadece dağdan inerken değil normal bir yoldada olabilir konu hakkında bilgisi olanlar veya deneyimi olanlar varsa lütfen paylaşsın sevgilelrimle...

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bisikletten inilir eve kadar yürünür. yada alternatif olarak eğer ön kaldırmayı iyi biliyorsanız yola kadar yürürsün.ön tekeri arkaya takarsın tek teker gidersin. :)

Faik BİLGİN bunu beğendi.
  3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Eğer dış lastik kullanılmayacak kadar açılmışsa, tabanlarına kuvvet. Ama sorun sadece iç lastikte ise, o zaman mesele yok. Tabi yanında yama takımı veya yedek iç lastik bulundurduğun sürece.

Bu cam parçası, arkadaşın lastiğine girmişti,neyse ki fazla derine girmemişti. Akşam, Florya Atatürk Ormanı na gittiğimizde. Neyseki yanımızda yedek lastik ve yama var. Problem halledilip yola devam edildi.

4. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben çıktığım 1gece kalmalı kamplı bir turda uludağın arka yamaçlarından birinde keskin bir taş parçası maxxis maxlite 330 arka lastiğimin yanağını yarmıştı.fakat delik allahtan çok büyük değildi 1,5cm civarı birşeydi.normal iç lastik yamasını iki kat olarak oraya yapıştırıp tur sonuna kadar idare etmiştim.

5. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Benim başıma turda geldi bu olay.1,40 slick ön lastiğimi nasıl olduysa küçük bir taş parçası tam ön kısmından keser ve içine girer.Sonra kendiliğinden çıkar ama 1 cm ye yaklaşık bir yarık vardır yerinde.O gün akşam ön lastiği söktüğümde yarık derinlik olarak ipleri dahi kesmiş fakat iç lastiği patlatmamıştı.Turda pek bir müdehale yapamayacağımdan sadece iç taraftan yama yaptım.Fakat dıştan bakıldığında yarık ulu orta görünüyordu.Tur bitti eve geldim nasıl kapatırım diye düşünürken biraz amatörce bir çözüm buldum.Lastiğin havasını indirdim yarığın içine japon yapıştırıcısı döktüm ve yarığı kapatacak şekilde üstten basınç yapan bir lastik sardım.1 saat sonra tüm testlerimden geçti.Yarık tamamen kapandı.

Fakat bu yazdığım olay lastiğin ön tarafı etli olan slick lastikte yaşanmıştır.Umarım sizde de faydası dokunur yazdıklarımın ;)

6. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    aslında benim başıma daha garip bir olay geldi tekerimin havası inmişti evde çalışır pompa yoktu benzinciye gidip hava basacaktım am giderken abii tekerde beni taşıyacak kadar hava var üstüne bindim hiç pedal çevirmeden bayır aşağı salladım giderken bir ses duydum hiç dikkte almadım hava vuracağım yere gittim havayı vurdum teker gene indi ben sandımki küçük patlak var tekrar hava vurdum deliği bulmak için birde baktım 5cm lik bir çivi batmış ALLAH tanki tekere yatay girmiş yoksa jantta gidiciydi bisikletçiye gittim iç lastık değişti dış lastiğede bir yapıştırıcı sürdü 0 gibi oldu çivi hala bende hatıra olarak saklıyorum