Tek yaprak aynakola geçiş.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Selamlar.

Scott Speedster 50 bisikletimin üzerine Shimano Claris FC-2403 Black 30x39x50 T model aynakol var, bunu tek yapraklıya düşürmek için komple aynakolmu almam gerekiyor yoksa üzerindekilerden eksilterek geçiş yapabiliyormuyum acaba.

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Geçmişte kısaca tartıştığımız, pek önerilmeyen bir değişim.
(link)

Göbek seçimine dikkat edilmeli ki kadronuza uysun. Zinciri de bir miktar kısaltmanız gerekecek. Alacağınız aynakol büyük ihtimalle 44'lü olacaktır. Türkiye'de göremedim, belki de yoktur. Linkini verdiğim konuda MTB için konuşulmuş, fakat yol bisikleti olarak da düşünebiliriz pek bir fark yok.
Özellikle Doğukan Aksu'nun dediği kısım problem. Aynakolu takarken spacer kullanıp pozisyonunu doğru ayarlamanız gerekecek, yani tam olarak rublenin ortasında olmalı ki en küçük ve en büyük rubleye vitesiniz sorunsuz geçebilsin... Fakat sizin arka aktarıcınız buna dayanabilecek mi? Arka atarıcınız vitesiniz çok düşükte ve çok yüksekteyken bir miktar çapraz duracak. Bu da kadro kulağı kırılması ihtimalini artıracak...
(link)

608_thumb.jpg

• Beğen
Tepkiler: Tasogare
Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
iyi bir bisikletciden yardım alın derim hassas konudur kendi parcalarınızla yapacaksanız uyum önemli

Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
valla bende singlespped kullanyorum farklıdır viteslı sevmiyorum :D ama sen bilirsin genede

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Neden Compact'a geçmiyorsunuz ki 34/50?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikleti biraz hafifleteyim diye bir sürü masraf çıkacaktı ayrıca Serkan abinin dediği gibi kadro kulağı kırılabilirdi. Vazgeçmen iyi olmuş.

SpsFR

Üye
Tepki
2
İsim
Çağrı Y.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Street ve DJ
@gokhanaltinellliler dostum single speedden memnunmusun wheelie ve yokuşlarda zorlanıyormusun