Bisikletle tek seferde 260 km!

Tepki
671
Herkese merhaba,
Bisiklete ilk okula gitmeden önce binmeye başladım, yaşımın 56 olduğunu düşünecek olursanız o tarihledeki imkanları tahmin edbilirsiniz. Düzenli olarak spor yapmaya 40 yaşından sonra başladım ama sürekli olarak devam ettim. Yanıma arkadaş bulamadığımdan bisiklete tek başıma biniyorken benim şansım dan olacak Mesut bey gibi çok iyi bir bisikletçi ile, yine spordan arkadaşım Ergin bey vasıtasıyla tanıştım. mesut beyin Karapınar planını duyunca her ne kadar kendime güvensem de heyecanlanmamak elde değildi. Bu kıymetli arkadaşım sayesinde çok güzel bir gün yaşadım ve hayatımın en uzun sürüşünü gerçekleştirdim. Şu anda kendimi çok mutlu hisediyorum. ve hafta sonunu özlüyorum. herkese çok teşekkürler.
Dede.

Scudo

açelya

Üye
Tepki
4

Dede, sizinle tanışmak isteriz(Konya'da). Seni ve foruma senden dolayı üye olup giren tüm hemşerilerimi(ve tüm diğer forum iyelerini de) sanal ortamın dışında bir arada görmek ne güzel olurdu..(bu forumu oluşturanlara teşekkür)

ymgirgic

Üye
Tepki
115

Aslında Dedem’in resmini daha önce vermiştim..
Ama isteğiniz üzerine bir tane daha upload ediyorum.

Dedem; bu resminde günbatımında Konya semalarındaki ışık tayfını yakalamak için pusuda bekliyor..

Konya’ya yaklaşık 45 km. kalmış ve saat 18:00 suları..
Redimde Dedem’i ben çektim.. manzarayı da o..

Tepki
0

Bacakların ağrımadı mı hadi ya yolda kalp krizi geçirseydin, neden bir seferde, bunu anlayamadım
liseden bekir

hakank

Üye
Tepki
1

Gerçekten ilginiç bir gezi olmuş Ben de adeta gitmiş gibi oldum..Meke Gölünün uzaydan nazar boncuğu gibi göründüğünü hiç duymamıştım..Elinizde varsa bu görüntüyü de bizimle paylaşırsanız sevinirm doğrusu.:)

ymgirgic

Üye
Tepki
115

Harun’cum meraba,
Seni burda görmek ne güzel.. (burayı nasıl buldun çok merak ettim.. )

Lisede senin 3 vitesli, nefti yeşil bisan marka bisikletin vardı. Benim Çekoslavak malı Favorit marka yol bisikletim vardı.. ( o zamanlar kurs bisikleti deniyordu, sonra onu fakültede bir hoca beğenip, satın almıştı benden.. )

O bisikletlerle Konya-Meram-Dere yolunda 20-25 km. yol gittik mi, Amarika’yı yeniden keşfetmiş gibi sevinirdik.. Kendimizi sıra-dışı insanlar gibi hissederdik. (Sene 1980 ler.. )

Sen daha iyi bilirsin ama, düzenli yapılan her şeye insan organizması mecburen adapte oluyor.. Belki lisedeki yıllarda 260 km. gitseydik çok zorlanırdık..(aslında bunu yapmak aklımızın ucundan geçmezdi, ve denesek te eminim o zamanlar bunu beceremezdik)

Ama bugün bisiklete binince değil kalp ağrısı çekmek, kalbini yeniden doğmuş gibi hissediyor insan .. (belki diğer tüm bisiklet sevdalıları gibi )…

Teşekkürler eski dostum.. keşke sende tekrar binmeye başlasan...

• Beğen
Tepkiler: ozcansn

ymgirgic

Üye
Tepki
115

Hakan kardeş merhaba;
Aslında "Twist of Fatih" bey. güzel bir görüntü yollamış.( uzaydan değil ama uçaktan.) ben de uzaydan çekilenini gönderirim bir ara (aslında bende mevcuttu şimdi aceleden bulamadım.)

aşağıda; yeryüzünden çekilmiş bir enstantane daha gönderiyorum.

• Beğen
Tepkiler: sonersomuncu

ozcansn

Üye
Tepki
1
Siteye girer girmez gözüme çarpan ilk şey ''tek seferde 260 km!!'' oldu.
Belki uzun zamandır bisikletle böyle bir maceraya (benim için macera,sizin için gerçekleşmiş bir olay) katılma isteğimden, belki de aldığım nefese uzun zamandır bir anlam katamadığım için tüm dikkatim ''260 km'ye'' takıldı. Tek diyebileceğim sizi gönülden tebrik etmek ve bana hayallerimi hatırlattığınız için teşekkür etmek. Umarım aldığınız her nefes en büyük anlamıyla size geri döner.

sarrri

Üye
Tepki
4
Merhabalar,
Mesut beyin bisiklet sporuna bu denli gönül verdiğinin farkına ikinci kez vardım.Mesut beyi haftada en az iki kere görürüm.Görüşmelerimizden birisinde bisiklet ve uzun yoldan bahsettik.Kendisi bir gün ona katılabileceğimi söyledi,ben de zevk duyacağımı belirttim.Geçen hafta cumartesi sabah buluştuk.Benim altımdaki bisiklet çok da iyi değildi.Sıradandı.Buluşacağımız yerde beklerken bir de baktım,Mesut bey karşıdan geliyor.Tam takım kıyafatlerini kuşanmış,belli öyle özenmiş.Ve mutlu geliyor ki bu aktiviteden ne denli keyif aldığı ortadaydı. Açık olarak belirtmeliyim ki onun yanında hafif kalacağımı düşündüm.Bunu kendisinede söyledim.Ancak o mütevazi kişiliğini bir defa daha ortaya koyarak böyle düşünmemem gerektiğini belirtti.Ardından tam yola çıktık 200-300 metre sonra benim bisikletin vites sekmanı attı ve ben üzülerek geri dönmek durumunda kaldım.O devam etti.Bu günde gördüm ki Meke gölünü fethetmiş.En kısa zamanda kendisine katılmak isterim.Ne kadar eşlik edebilirim bilmiyorum ama hırslıyımdır.Sizlerle küçük bir anımı paylaşmak isterim.
Ben de 13-15 yaşlarımdayken arkadaşlarımla beraber sabah erkenden bisikletle Eskişehir'den Eskişehir'in bir ilçesi olan İnönü'deki yüzme havuzlarına gider.Bir kaç saat yüzdükten sonra geri gelirdik.Mesafe gidiş dönüş 80 km. idi.

Bu arada biraz kendimden bahsedeyim.
29 yaşındayım. Eskişehir'liyim.Konya'da Tıbbi mümessillik yapıyorum.Asıl mesleğim Beden Eğitimi Öğretmenliği. Ve sporun her türlüsüne aşığım.

Ve bugün bu sitede sizlerle olmaktan keyifliyim...

İyi günler

• Beğen
Tepkiler: ymgirgic ve eYa

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781

Bir hemşehrimiz daha oldu forumda :D :) Esk-inönü yolunu ve havuzları bilmeyen yok gibidir zaten. Havuzlar da tam yerinde. bir tarafında dimdik yamaç, bir tarafında THY eğitim sahası, planörler, paraşütçüler... Bu yaz bi havuz gezisi de yapmak lazım aslında :D

Tepki
3
slm kanka adım murat bende ilaç firmasında çalışıyorum ve beden eğitimi mezunuyum.tek seferde 260 km ekibindenim.ana sayfada bir göz at ama ben o gün yoktum.arada bizim ekibe bekleriz.05554850805 bu no dan ulaşabilirsin

ymgirgic

Üye
Tepki
115
Bizi Siteye davet eden “Gürsel Bey’e”, (Belki bu 1000. ci teşekkürüm ama daha hakkı bitmedi)

Dedem’e,

Konuyu ilk farkeden ve uçaktan çekilmiş Meke resmi için “Twist of faith’e”,

Tayfur Bey’e (Site kurallarını iyi bilmeme rağmen, bir anlık dalgınlık sonucu yaptığım hatalı bir uploada karşı gönderdiği uyarı bende kaktüs dikeni etkisi yapmış olsa da, kullandığı dil frenk hurması tadında olduğu için ):D

Gönderdikleri "teşekkür"lerinden dolayı : (açelya (09-03-2006), ataruh (07-03-2006), Bally (08-03-2006), drtezcanbekir (Dün), gürsel (07-03-2006), Kotex (Dün), Mantis (07-03-2006), nirvana (07-03-2006), otec (08-03-2006), ozcansn (Dün), rudi4219 (09-03-2006), spectracef tb (Dün), Süleyman Şatır (07-03-2006), twist_of_faith (07-03-2006) ), bikergrrl (07-03-2006), otec (08-03-2006) ve burada sayamadıklarıma..

Ve teşekkür etmeyen diğer forum üyelerine, hatta üye olmayan bisikletseverlere.. (potansiyel üyelere)

Resim upload konusunda yardımlarından dolayı(benim için önemli bir konuydu) Behcetatinc, kiliçreis, tuğrul’a

Yediğim her şeyle, her zaman, yakın ilgisini eksik etmeyen “bikergrrl” ye.:)

Tek oturumda 350 km. gitmiş olan “athletic” e.

Konya’dan daha ziyade, internette karşılaştığım, aslında Konya’da yaşayan “mumi”ciğime..

Foruma yeni üye olup ilk kez bu sayfalarda görünen : rudi4219, mkasımoglu, yurttasserkan,dmale, orpol, açelya, dede, buzkıran, drtezcanbekir, hakank, ozcansn, sonersomuncu, sarrri ve adını burada sayamadığım diğer forum üyelerine.. (kimini tanıdım, kimini çıkaramadım)
Güzel yorumundan dolayı “superonlayn” kardeşime,

Bölüm moderatörleri sayın Süleyman Şatır Bey' e ve eYa'ya

İlk 4 günde (bence) rekor sayılabilecek 52 yanıt ve 682 görüntülenmeden dolayı, pek çok dostu bu sayfalarda buluşturan "BİSİKLETFORUM.COM “ sitesine..
ve bu siteyi destekleyen sponsorlara..

Teşekkürü borç bilirim..
Sürçü-lisan ettikse affola..
11,03,2006/16:45

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
valla gittim geldim, gittim gelemedim, sonra bir ugradim, baktim hala burdasiniz :D e helal vallahi :D

ama ymgirgic bey.. haftanin puflerini ihmal ediyosunuz bakin olmuyo boyle.. en son balik tarifi dedik, kaldik.. hayir ben simdi oturup ton balikli omlet tarifi yapicam, herkes mutfaktan soguyacak :D

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903

bende size bisikletforum.com yönetimi adına foruma katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.sağolun.eksik olmayın.

Mumi

Üye
Tepki
44
Mesut abi Selamlar :D

Bu Cumartesi gecesi bir Köseler Yaylası yapamadık ama olsun...Hafta içi yapalım diyorum,uygun olursa ;)

Hani diyoruz " Konya Konya " diye ama,hiç Akyokuştan aşağı baktığımız bir resmimizide koymuyoruz da ondan yeterli gaz olmuyor :) [Ah birde sabahları uyanabilsem...(bkz: Şu an saat 4:49) ]

http://i18.photobucket.com/albums/b135/halfmumi/PHTO0102.jpg

Madem ölücez hepimiz,peki neden sağlığım ve deliliğim varken 500km+ 24S- görmeden öleyim ki? ;)

Arka planda Rocky 4den,No Easy Way Out çalarak sizlere gönderiyorum efendim...

Ve diyorum ki;

http://i18.photobucket.com/albums/b135/halfmumi/forumsal/kamikazeowyeah.jpg
Bir gün elbet.... (link) (link)

dokayon

Üye
Tepki
2
Sevgili Mesut ,seni yıllardan beri tanırım. Giriştiğin işlerdeki azmini daha öncedende bilirdim. Ancak bisikletle ilgilenmeye başladığını daha sonradan duydum. Bu iştede bir uçukluk yapacağını tahmin etmek benim için zor değildi. Ancak tek seferde 260 km yol gittiğini duymak beni bile şaşırttı. Giderek kendini aşıyorsun. Seni tebrikmi edeyim yoksa durdurayımmı bilemiyorum.
Bildiğim şu ki, benim tanıdığım Mesut bunu yapabilir.Yapmıştır
Sevgiyle kal
Dr Ayhan ONUR

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
hay allah birden kim, kim, nooldu, ne bitti dedim, sonra baktim, eheheh evde hatlar karisti galiba :D vallahi muhterem acelya/ymgirgic, kilo konusuna hic girmeyelim, saglikli tarifler gelmedigi surece buradan yana, ben buzdolabindaki ancuezle aci biber tursusuna saldiriyorum, ama kepekli biskuvi ile yedim :p zarar ziyan az olsun diye :p :D

zehirlenmekten laf acilmisken, bu arada elime kakuli (ya da kakula) ile cekilmis bir kahve gecti, turk kahvesi inceliginde, uzerinize afiyet, mirra tarzinda yapmayi becerebilsem, hic durmam, turk kahvesi olmuyor, ama evdeki eski espresso demligi sagolsun, 2 yanlis denemeden sonra 3.sunde ayari tutturdum :)

115 km. yi de bekliyoruz en yakin zamanda, fotograf cektiniz umarim :D Pedalli gunleriniz bol, yolculugunuz dostlarla olsun :D su siralar cok sık yazamasam da okumayi ihmal etmeyecegi, söz

ymgirgic

Üye
Tepki
115

evet, hatlar karıştı.. :D
açelya benim "sevgili eşim" olur.. notbookun başından o kalktı.. onun oturumunu değiştirmeden ben cevap yazınca böyle oldu..
kendisini bisiklet selesine alıştıramadım(seleleri hep rahatsız bulmuştur), bari dedim foruma alıştırayım... önce forum, sonra sele demiştim kiii...
maşşallah siz ne kadar hızlı klavye kullanıyorsunuz.. pedalı da böyle kullanıyorsunuz pes, vallahi pes.. beni de kabul buyrun o zaman "tebaa"nıza..

hanım kalktı sandalyeden ben oturdum. baktım bu aradaki 3-5 saniyelik sürede siz 1500:)D ) kelimelik cevabı şutlayıvermişsiniz. sayfaya..
bakalım ne cevherler cıkacak sizden.. daha..
pedal hızlı, eller maharetli, klavye süper.. pes ki ne pes..

işte size cevabım şuydu..
biricik bikergrrl;
Valla bu konuda ne deseniz haklısınız.. Bu kadar süre aç kalmanız (pardon yani, yemek tarifleri için sizi bekletmemi kastetmiştim) beni de şaşırttı. (laf aramız da, kilonuzu da hep merak etmişimdir)

Size ve forum üyelerine feda olsun yemek tarifleri.. isterseniz ve benim tariflerden beğendiğiniz olursa ve çok aceleniz varsa, size kargo'yla hazırca gönderivereyim.. (zaden pek çoğu soğuk tabak türü şeyler.. )

Aslında haftanın püflerini ihmal etmedim.. çok güzel tarifler, püfler, atasözleri(güzel fon resimleri üzerine yazılı olarak) hazırladım, upload etmemi bekliyorlar.. Ama, bisiklet tepesinde fazla oyalandığımdan sıra gelmiyor, bu işlere.. (aslında bugün, yani hemen şimdi 115 km. lik çok güzel bir parkurdan geliyoruz arkadaşlarla, Beşgöz gölü/Konuklar/Sarayönü/Konya'ya gidip geldik.(hani derler ya "pedalınızın artığı", yani sizden arta kalanlarla idare ediyoruz demek istedim), onun için hafta sonu vakit bulmak zor oluyor..

tüm yemek tariflerimiz "bisikletforum.com" üyelerine, ziyaretçilerine feda olsun..

müsadenizle izin istiyorum... zira sizleree tarifi vermeden önce mutfağa girip bir deniyorum.. ne olur ne olmaz.. zehirlenme olaylarına sebep olmak istemem..
ama siz de benim gibi hala hayattasınız.. doğru ya.. kimseye birşey olmuyor demek ( )..
ilginize sonsuz teşekkürler.. haftanın püflerinde başta siz olmak üzere, herkesi bekleriz..

WEBMASTERE NOT:
KILIÇREİS (iyilerin dostu, kötülerin korkulu rüyası, altın pedal ödülüne layık tek web master) selam olsun sana.. yine kurtardın bir zordakalmışı.. öptüm yanaklarından..(tabiki bebeciğinin)..

• Beğen
Tepkiler: ozcansn