Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek kişilik gezi hikayesi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Seyyah özkan tarafından paylaşıldı.

1. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu akşam uzun zamandır kendimle çelişiyordum ve şöyle bi karar aldım bundan sonra gezilerimde tek tabanca olacağım tamamen kişisel olacak en azından şöyle zorluğu olacak kimse yok sohbet edicek yardımcı olucak canım cok sıkılacak artıları kimsenin kahrını çekmiyeceksin kimsenin egolarıyla kafanı kurcalamayacaksın ve acabalardan kurtulacaksın bilmiyorum nasıl sonuç çıkacak ileride göreceğiz bakalım

2. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    sizinle aynı fikirdeyim, küçük bi farkla
    sözlerinizin altından yalnız olmaya "fayda" "çıkar" açısından baktığınız okunuyor. bunun yerine "olmak" "farkındalık" yönlerinden bakmak insana daha dingin bir ruh kazandıracaktır kanımca.

3. Hsyndeli

Hsyndeli Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin
    Seviye:
    Haziran ı bekleyin :) üstad @Seyyah özkan sizin memlekete de uğrarım belki ;)

Mahmut. bunu beğendi.
  4. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @yakubi gardaşım diye hitap ediyorum yanlış anlamassan ben yaşını bilmiyorum kusura bakma... Şöyle bi sonuç oluşdu yaklaşık 4 aydır gurup halınde gezilere çıkıyoruz genelde 6, 7kişi ben yanımda benimke gelen herkesin memnun olması güzel vakit geçirmesi ve arkadaşca muhabbet sohbet kaynaşma amaçlı elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama bakdımki senin verdiğin değer kadar değer görmüyosun kişisel kaprisleri hayatta kaldıramam hayatta kimseye eyvallahım olmadı ama insan bir zaman sonra diyorki neden.... Nedeni şu hep kaybeden sen olunca insan kendini suçluyo ister istemez.. Ve diyosunki gerek yok kendini karşuna aldığın zaman hiçbirşeyin anlamı kalmıyo bu arada guruotaki arkadaşların heosi birbirinden deperli bu tamamen benim tercihim kişilik olarak çok değerli insanlar ama ben gurupla gezicek kişiliğe sahip değilim heralde durum budur arkadaşlar...

5. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    uzun turlarda 2 kişiden fazlasının samimiyetin derecesine bakmadan muhakkak sorun çıkaracağını düşünüyorum.
    bunu hiç denemedim bu yüzden.
    söylediklerinden anladığım kadarıyla epey dertlisin: )
    yine de olan olmuş. hayata bu yönden bakarsak tecrübe kazanıyoruz böyle. takılmadan önümüze bakmak gerekir.

nonsteril ve Mahmut. bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Seyyah özkan

bu foruma üye olmadan önce çoooooook tek takıldım seyyah dostum ,en doğru hareketi yaparsın,bu foruma 2009 ocak ayında üye oldum bir sürü organizasyon yaptım insanlar ile,ama hiç biri burda değil çekildiler köşelerine emekli oldular belkide bir çoğu evlendi, nişanlandı,düşük tempolu turlar düzenledim ,performans turlar düzenledim ,ama performans deyince millet aynen kaçtı ,zati performans turları artık bitecek, kartepe 18.tur belkide olmayacak,katılım olmayacak gibi,bakalım zaman ne gösterecek,yalnız kısa mesafe güçte dayanıklılık topiği aynen sabit kalır, 30 km tempo aynen beni kendime getirmekte

7. Fatihacr

Fatihacr Gezer fotoğraf çeker

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Seyyah özkan
    Tek başına gezi her zaman daha iyi istediğin gibi hareket edebiliyorsun. Kimsenin kahrını çekmeden sürüşünden keyif alıyorsun.

Mahmut. ve Seyyah özkan bunu beğendi.
  8. Hakan Özcan

Hakan Özcan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tek seyahat etmek insana gerçekten çok şey katıyor. Sabır, özgüven ve cesaret duygularını dolu dolu yaşıyorsunuz. Birçok kişiyle yola çıktığınızda, başınızdan geçen ekstrem olaylar nadir olurken, tek çıktığınızda ise başınıza gelmedik kalmıyor. Her duyguyu en üst seviyede yaşıyorsunuz. Müzik listenizdeki en iyi parçayı dinlerken, o müziğin ses formatından çıkıp, gözünüzün önünde adeta kişilik kazandığını görebiliyorsunuz. Bir süre sonra da ağaçlarla, kuşlarla konuşmaya başlıyorsunuz. Bu duyguları; "yalnız sıkılırsın", "ya başına bir şey gelirse", "korkmuyor musun?" gibi takıntılı insan sözlerine değişenleri anlamakta güçlük çekiyorum.

ERCANCEBER, Aly, camoko06 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
    Son düzenleme: 16 Nisan 2016
  9. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kudret ABİ biz seninnyaşını belkide göremeyiz inan ibretle takip ediyorum seni Allah sana sağlıklı uzun ömür versin abi senin varlığın bile birçok arkadaşı cesaretlendiriyo idolümsün abi baştacımsın senin tecrübelerine bizim ihtiyacımız var abi saygılarımla..

Bu pazar gece 4 gibi çıkıp gidicem şöyle bi 150 km. İnşallah kazasız belasız ben gece çalışdığım için uyku sorunum asla olmadı kendimi tartacam bakalım bu konuta fikir sunan abiler gardaşlar hepiniz cansınız fikirleriniz ve tecrübeleriniz benim için çok değerli saygılarımla....

Aly, camoko06, ayhandeniz71 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Seyyah özkan

teşekkür ederim ,arkaya bir ışık öne far iyi olur seyyah dostum.daha önce 100 km yapmış isen artı 30 kolay gelecektir,tabi 100 km 'ler fazla olmuş ise artın var demektir,ara vermemiş isen gene artın var demektir,bence 130 km 'de kalabilirsin 130 km 'den sonra vücudun yüzde 10 luk son kapasitesi devreye girer ,bu kapasiteden ödün vermeden 130 km 'lerin sayısını artırmakta fayda var.

şamilkafkas, ayhandeniz71 ve Mahmut. bunu beğendi.
    Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  11. Ruhpastası

Ruhpastası iyisin tabi

Adı:
    Şafak Çalışkan
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    tek başına keyifli oluyor fakat teker değmemiş topraklarda acil durumlar için bir arkadaş daha güvenli olur. tavsiyem gece sürmemeniz çünkü karanlıkta ne olacağı belli olmuyor

mehmetkalac ve Mahmut. bunu beğendi.
  12. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    kardeş gibi; kötü sözünde bile art niyet olmadığını sezdiğin arkadaşlarla tura çıkılır ama tanımadığın, elektriğinin tutmadığı insanlar oluyor çoğu zaman. bende öyle durumlarda rahat olamıyorum. onun için yalnız ya da kardeşin gibi olan biriyle tura çıkmak en iyisidir

13. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe abim aydınlatmalarım var daha önce birçok kez 130 km ri çantalı gittim tavsiyelerine uyacağım saygılarımla abim

Mahmut., nonsteril ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. vlknbskrt

vlknbskrt Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yalnızlık güzeldir. Bisiklet turu içi söylüyorum tabiki :)

Bir tarafı yeşil doğa bir tarafı deniz manzaralı bir yolda ilerlerken, kulağınızda kuş yada ağustos böceği sesleri var. Güneş tepede teninize dokunuyor ve bu sırada mataranızdan bir iki yudum soğuk suyu yudumluyorsunuz. O an sadece siz varsınız ve sadece hissediyorsunuz. Hayattaki en güzel ve gerçek hislerden biridir heralde...

15. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merabalar, herkesin yorumunu okudum, hepiniz de güzel takdire şayan bir şekilde kelimelerle buluşturmuşsunuz düşüncelerinizi.Geçen hafta sonu bende 2 günlük kısa bir tur gerçekleştirdim toplamda 250 km. Evet tekim bilmediğim bir yerdeyim ve plan dahilinde pedalıma dokunuyom istediğim yerde mola veriyorum istediğim yerde yemek yiyorum. birde dipnot eklemek istiyorum hergün işe biiskletle gidip geliyorum(25 km) insnalar tarafından eleştirildiğim için yanından geçtiğim bisikletçilere sadece selam verip geçiyorum. Bisiklet sürdükleri için onları takdir ediyor vede seviyorum.Yalnız beni eleştirme sebepleri ne biliyor musunuz selam verip yoluma devam etmem.Çünkü bi kaç kişiyle bisiklet sürdüm tempolarını artırmak için birazcık hızımızı artırdım.Tamamen amacım biraz canlılık getirmek olmuşken bu tür bir hareketimden dolayı yapılan bir kaç uzun tura çağrılmadım düzeni bozacağım düşünülerek daha sonradan duymuş bulundum ve bundan sonra kimseyle pedal çevirmem dedim.dedim ama gelin görün ki olmuyor işte insan yanına en azından bir kişi daha istiyor.Yeni yeni başladım şehirlerarsı turlarıma ve insan bi kişi daha diyor. Ama o kişi hem kondisyon yönünden hem düşünce yönünden aynı rayları takip etmeli.Yoksa sizlerin dediği gibi çekilecek kahır değil. Burda sizler görmüş geçirmiş insnalarsınız sizler daha iyi bilirsiniz.Bunlar sadece benim düşüncelerim.Tek kişilik tura gelince öncelikle 10 günlük tek başıma çıkacağım bir tur planlaması yaptım ve tura 1 gün kala iznim iptal edildi.Turum engellendi.Evet insanlar kaygılanıyor tek niye çıkıyorsun tek gidilir mi başına bi iş gelirse hep varsayımlar ve hep kötü düşünceler.İnanır mısınız ben bisikletime bindiğim zaman müziksiz yapamam çünkü müzik benim yol arkadaşım ayynı bisikletim gibi ama 2 günlük şehirler arası turda 1 saat sadece müzik dinledim.Çünkü yol konuşuyordu ben cevap veriyordum, kuşlar şarkı söylüyordu ben nakaratta başlıyordum söylemeye, akarsular çağlıyodu ben sadece dinliyodum, gökyüzü yağmur indiriyordu ben bütünkirlerimi bırakıyodum, bir rüzgar yel esiyordu başımı okşuyordu. Yalnız değildim ve yalnız değiliz.Yinede yanımda bir kişi olsun isterim farklı yerler görmüşken farklı insanlarlada tanışmak isterim.tanımak ve tanışmak.Tur yazımdada dediğim gibi haftasnu turlarına eşlik edebilirim.Tekerlerimize daş değmesin.

16. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sabah bismillah dedim önce borcumu ödedim bi kahvaltı yaptım ve bastım pedalıma yalnız sessiz ve serin serin vurdum kendimi yollara DSC_0632.JPG

Sırasıyla göçbeyli üzerinden şileye kadar ulupelit ahmetli kalealtı gibi köyleri geçtim müzik kulağımda sessiz yalnız ve sadece ben vardım saydım bi elin parmağı kadar yokdu gecen araç pazar olması itibariyle en sonunda saklıgöle vardım saat on olmuşdu bişeyler atışdırıp bi meşe ağacının altına yattım tam iki saat ömrümde böyle tatlı ve huzurlu bi uyku uyumamışdım ve dönüş yolu dönüşde foto çekmedim bunlar yeterli sanırım şunu anladım imkan dahilinde gezip görecek yerler okadar çokki zaman kaybetmeden gitmek görmek gerek.... Bu gün yalnız gittim inanın yalnızlığun keyfi başka ama dönüşde rüzgarı karşıma aldım biraz zorladı ama çok güzel bir geziydi....

Ekli Dosyalar:

Aydinozgur, Aly, directedby ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  17. mehmet haliç

mehmet haliç Üye

Adı:
    memo
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    ben hep yanlız sürüyorum 1-2 defa toplu sürüş yaptık hatta başı ben çektim ama birdaha bir araya gelinmedi,en güzel tek sürüş illaki konuşacak birileri bulunuyor,her turumda 1-2 kişi ile sohbet ederim genelde.

Seyyah özkan ve Mahmut. bunu beğendi.
  18. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Seyyah özkan abi yüreğine ve ayağına sağlık.Keyifli bir tur olmuş. Yalnızlıkta güzel. Yalnız istanbula geldiğimde senle bi tura çıkmak isterim :D kabul etmesende arkandan gizlice gelirim :D

Seyyah özkan ve nonsteril bunu beğendi.
  19. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Şehir içi veya dışı tek olunca araç sahipleri daha bir dayılanıyor,daha bir agresif oluyorlar bu yönden zor tek tabanca olmak ama şöyle 3-5 kişi olunca pek yanaşmıyorlar yinede tek olmak iyi tabi.

nonsteril ve Mahmut. bunu beğendi.
  20. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Morningstar terbiyesiz insan heryerde terbiyesiz. dediğiniz gibi 3-5 kişi olunca belki yapmazlar ama yapsalarda ne kaybedeceğiz ki. Kötü sözde Kötü harekette sahibinindir diyip yolumuza bakmamız daha uygun olur.

Morningstar bunu beğendi.