Tek mi, bir arkadaşla mı, yoksa kalabalık gruplarla mı gezersiniz?

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Sorunun başına anket koysaymışım keşke :d yüzde elli tek yüzde elli grub demiş sanki :D .Kafa dengi bir kişi en iyisi sanki :harika:

• Beğen
Tepkiler: Fatih Karabas
Scudo

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Genelde tek binerim daha dikkatli ve güvenli oluyor bana göre.

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Tek gezmenin ayrı bir güzelliği var insan yalnız kalıp kendini dinliyor kendi sınırlarını zorluyor kendi temposunu yaratıyor, arkadaşlarla çıkmanın ise ayrı bir güzelliği var gırgır şamata ve biraz daha güven iyi oluyor kısaca ikisininde yeri ayrı...

• Beğen
Tepkiler: bsklt07 ve atag

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kulaklığımı takarım tek başıma pedallarım.Yalnızlık iyidir

D

Domestik

Misafir
Tek gezmenin de grup halinde gezmenin de kendine göre iyi yanları vardır. Canın sıkkınsa, insanlardan uzaklaşıp sinene çekilerek pedallarken düşüncelere dalmak veya özgürlüğü hissetmek istiyorsan tek başına sürmek güzeldir. Grup halinde sürmenin de kendine has güzellikleri vardır tabii. Grup halinde sürdüğünüzde daha az yorularak daha verimli sürüş gerçekleştirme imkanınız olur. Bir yardıma ihtiyacınız olursa arkadaşınız size yardımcı olur. Temponuz düştüğünde gruptakiler size tekrar tempo kazandırabilir.

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
2ve 3. En fazla. Daha fazla olunca gruba uymak zorunda kalırsınız. Keyfi olmaz. 2 ve 3 kişilik grupda ortak kararlar verilebilir. Keyifli olur. tek gezmek ise. Özgürlüğü yaşamaktır keyfine göre. Gider gelirsin konaklarsın diledigin gibi yaşarsın

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet.KOÇ
(link) olayı güzel özetlemişsin :harika:

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grup halinde ortam olması ve çevrenin genişlemesi güzel oluyor, tek ise rahat ve daha hızlı oluyorsun.

Hasan Uzun

Üye
Tepki
77
İsim
Hasan UZUN
Tek sürünce daha huzurlu oluyorum çünkü sadece kendimden sorumluyum , arkaşlarla sürünce daha eğlenceli oluyor , kalabalık sürünce bisikletin üstünlüğünü görüyorum buda bence bu göğüs kabartan bişey sonuç olarak kaç kişi olursan ol önemli olan bisiklet sürmek :)

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir arkadasim var en cok onunla beraber 2 kisi yaptigimiz suruslerde zevk aliyorum
Daha sonra tek yaptigim suruslerden
Daha sonra onlarca kisiden olusan gruplarla yapilan gruplardan hoslaniyorum
En az haz aldigim surusler arkadaslarimla beraber yaptigimiz toplu surusler.

Emre Semerci

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
b'Twin
Haftasonları topluluk olarak geziyoruz. Tek olarak şehir içinde sürmekten sıkılıyorum malesef.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Birçok kişinin yazdığı gibi ben de hem tek hem de iki kişi ile yapılan gezileri seviyorum. Mesela geçen forumdan bir arkadaşla Göztepe'den Beykoz'a gidip gelelim dedik. Bir baktık ki birbirimizi gaza getirerek Yoros kalesine kadar tırmanmışız :) Biri olunca ve hele de bisiklet sürüşü konusunda sizden biraz daha tecrübeliyse, kondisyonu arttırmak açısından çok faydalı oluyor. Ama tabii tek başına olmanın da keyfi ayrı :)

kafkas

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Scott
Duruma göre değişir, uzun turları en az iki kişi yapmak, kısa turları da tek yapmaktan yanayım. Ama bu da duruma göre değişir. Bence en güzeli bir gruba üye olmak ve periyodik olarak turlara çıkmak ve bunun dışında da tek olarak kısa turlar yapmak. Her ikisinin de güzel ve zor yanları var. Mesela ben son zamanlarda genelde tek çıkıyorum ve bir yerlerde durmak istediğimde/durduğumda aklım hep bisikletimde oluyor kilitli olsa da.

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
1 aydır tek başima gezerken bugün yeni bisiklet alan arkadasimla sürduk 2 saat o kadar cok sıkıldım ki anlatamam. Neredeyse hic zevk almadim evet muhabbet sohbet ede ede gitmek guzel lakin gruptan birinin kondisyonu ve kadansi sizden düşük ise onun icinde sizin icinde pek zevkli olmuyor bu yolculuk

Tepki
18
İsim
Abdullah Şengül
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek değil de yanında sadece kafa dengi, yakın yaşlarında 1 kişi olduğunda tadından geçilmiyor. 3 kişi olduğunda bile dengesizlik oluyor zaten

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber

orhankou

Aktif Üye
Tepki
407
İsim
ORHAN
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yek başıma geziyorum aslında 2-3 ideal

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Bazen yolu paylaşacak birilerinin olması güzel oluyor, bazen de yorucu. Genelde tek başına bisikletle uzun yolda olmanın keyfi bambaşka . Tek başına olmanın keyfili tarafı nerede duracağına, ne yapacağına sen kendin karar veriyorsun.:)

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber