Tek fark gidon mu?

Tepki
25
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşılacağı üzere sormak istediğim soru şu: verdiğim linkteki bisiklet merida T2'nin yol bisikletinden tek farkı gidonu mudur? Ben bu bisikleti fıtness ve tur amaçlı alıyorum. Bu bisikletin yol bisikletinden tek farkı gidonu ise , bu bir yol bisikleti demektir. O halde tur bisikleti olarak satılan bisikletlerden ayıran şey nedir? Cevap veren eller dert görmesin :) (Bu arada bisiklet çok şık ve çok klas değil mi, ne dersiniz?)

(link)

Scudo

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
Kadro açıları ve fren tipleri de farklı

yol bisikletinden aldığınız performansı,tur bisikletinden alamazsınız.
tur bisikletindeki konforu,yol bisikletinden alamazsınız :)

Tepki
25
Peki sonuç olarak ben bu bisikleti- Gidonu ayrı tutarsak- Yol bisikleti mi kabul etmeliyim?

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
Ürün bilgisinde;
"Yarış bisikletlerinin şehir içi kullanıma uyarlaması ile ortaya çıkan düz gidonlu antrenman bisikletleridir." denilmiş
kadro olarak yol bisikleti kadrosu sayılmaz bana göre
lastikleri de sanırım 32mm yani kalın sayılır yol bisikletine göre.

Bence yol bisikleti almak isteyen, yol bisikleti alır. bu bisikleti almaz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Tanıtım kısmı tamamen palavra :) (yarış bisikletlerinin tüm üstün özelliklerine sahip cümlesine 2 dakika güldüm :) )

Kesinlikle yol bisikleti tadını vermez.Daha konforlu olduğu kesin ama yol bisikleti olması imkansız.Ne aynakol diş sayıları ne ruble diş sayısı,fren sistemi, lastik çapı ,hatta kadro açısı bile (üst boru yukarı doğru açılı) tamamen konfor için yapılmış hız için değil.Yol bisikletine uyan tek şey aktarıcı modelleir ile teker çapı :)

Edit:Bu yazdıklarım sizin sorunuza yöneliktir(tek fark gidon değil komple farklıdır)yoksa bisikleti incelediğimde şehir tur bisikleti olarak cidden hoş bir bisiklet.Eğer ki amacınız yol bisikleti almaksa sizi tatmin etmez ama şehir tur bisikleti arayışı içindeyseniz güzel seçimdir.

Tepki
25
Arkadaşlar her iki cevap da tam öğrenmek istediğim şeyleri karşıladı. Çok teşekkür ederim. Çok az da olsa şüphem vardı alıp almama konusunda ama kesinlikle almaya karar verdim. Ben zaten yarış bisikleti istemiyorum. Lastikleri de daha kalınsa(ki ben de öyle olmasını istiyordum) bu tam istediğim gibi bir bisiklet. Boyum 1.82 Sizce kaç cm olanı almalıyım... 50,52,54 ?

Murat.T

Üye
Tepki
6
Merhaba
Ben 2013 model T2 kullanıyorum. Sizin linkteki sanırım 2012.
Yukarda yazılmış, ben de teyit edeyim: Bu bisikletin yol bisikletinden tek farkı gidon değil. Geometrisinden donanımına tamamen bir hibrid bisiklet, fitness da denebilir. Ancak belki şu söylenebilir: Hibridler arasında yola ve hıza en yakın yapıya sahip bisikletlerden biri.
Fitness ve tur için arıyorum demişsiniz, öyleyse 4*4'lük bir seçim. Ben de aynı amaçlarla kullanıyorum.