Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek baslik, birkac soru :)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Deloth tarafından paylaşıldı.

1. Deloth

Deloth Üye

Seviye:
    Bisikletimin donanimini maddi durumum elvermediginden tek seferde olmasa da yavastan XT yapmak niyetindeyim. Tek aciliyeti olan ve alinca takmam gereken uyumsuzluk yaratabilecek parca ise jant seti (Su anki jant gobegim sorunlu ve alinca kullanmam lazim). Diger aksamlari (aynakol, attiricilar, dual fren-vites kollari, ruble vs.) set halinde tamamladigimda takacagimdan sorun olmayacaklardir. Bisikletimde su an Shimano 105 7'li sistem var.

SHIMANO WH-M540 jant seti bana hem gorunus, hem agirlik hem de ihtiyaclarima yeterliligi acisindan cazip gelmekte, bu set ya da XT gobekli 9'lu rubleyi destekleyen bir jant seti ile 7'li sistemimi kullanabilme durumum nedir ?

http://bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productId=23831 bu linkte ve http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,448,DeltaBisiklet,403 bu linkte tamamen farkli fiyatlara sahipler. Bu bir indirim nedeniyle mi, genel fiyati hakkinda saglikli bilgisi olan varsa ve bilgilerini paylasirsa sevinirim.

Ayrica bu jant seti yerine ayni maddi aralikta asfaltta binilecek 2kg alti daha kaliteli bir toplama jant seti olusturmak mumkunse onerilerinizi bekliyorum.

Tesekkurler :)

2. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abi o fiyat farkı bence bisikletcim.com da sadece tek jant delta bisiklette ise çift yani ön arka olarak verilmiş bir fiyat heralde...

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    WH-M540, çok dayanıklı bir jant setidir.Eğer onu akrobasi/tepe inişi kategorilerinde kullanmazsanız çok uzun süre bakım bile gerektirmeden size hizmet edecektir.Üretim amacı da Xc sınıfı içindir, uzun yola da uygundur.
    Bu yüzden 540'ı tavsiye ederim.

Dağ bisikletinde full 105 mi kullanıyorsun?
    Sadece göbeğin 8'li/9'lu olacağından 7'li sistemle sadece bu parçanın uyumlu olması gerekir ama göbeğin body'si 8'li/9'lu sisteme uyumluyken, 7'li rubleyi takabilir misin emin değilim.

1.sitedeki fiyat doğru. Sanırım Delta uzun süredir 540'ın sayfasını güncellememiş, ya da fiyat yanlış girilmiş olmalı.Yalnız bisikletcim.com ile ilgili forumumuzda olumsuz yorumlar görmüştüm, eğer oradan alacaksanız önce forumdaki mesajları okuyun.
    Netice itibariyle bir indirim sözkonusu değil, 540'ın şu ara piyasası 200-250ytl arasıdır.

Şimdi de alternatifini toplayalım;
    Öne Mavic 117 + LX HB-M580 göbek + DT Champion 1.8" teller
    Arkaya Mavic 117 + XT FH-M760 göbek + DT Champion 1.8" teller
    = 880gr + 528gr + 359gr = 1767 gr + tel başları ile 1800gr lık bir set.
    300gr daha hafif.
    Fiyatı da 36eu + 70$ + 30$ = yine 540'tan ucuza çıkıyor.

Bu set bir de DT Swiss X450 çemberle toplanabilir.Tabi fiyat yükseliyor o zaman.

Hayır, fiyat farkı tek çift ayrımından değil.Delta'daki fiyata neredeyse XT (WH-M765) alınır.

Deloth ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  4. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu Sitenin Güvenilmeyen bir site olduğunu okumuştum daha önce Forumumuzda... Arkadaş ödeme yapmasına ramen bisikleti gelmemişi telefoların açılmadığını duymuştum...

HaliliOzturk bunu beğendi.
  5. fatih__66

fatih__66 Aktif Üye

Seviye:
    bnce o sadece tekinin fiyatı olmalı öle sacma sey olmaz