Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek Başına Mersin 600 Km.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Feyyaz Alaçam tarafından paylaşıldı.

1. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    hepinize tekrar merhaba... henüz fırsat bulabildim arkadaşlar...

Mersin turum 25 temmuzda sabah etabı saat 06:30 da gözne - sogucak - bekiralanı - kızılbag- Hangedigi ve sunturas olarak başladı. bisikletin arkası yaklaşık 35 kg oldugu için ilk etapta cok zorlandım cünkü %70 rampaydı.ilk saatlaerden itibaren aksilikler başladı.önce ipod un şarzı bitti hangedigi rampasında 3 köpek arkadaş önümü kesti..Akşam etabı sunturas - ismini unuttugum bi köy - - fındıkpınarı - akarca - kuzucubelen - kuyuluk - mezitli - davultepe - tece - kargıpınarı - erdemli olarak saat 22:20 de son buldu.Erdemli camlıgında konakladım.
    1.gün
    toplam yol 107km

ertesi gün sabah 04:30 da yola koyuldum... aksilikler devam etti divi-camera mın batarya problemindem dolayı (batarya erimesi) artık fotograf cekemicektim.Bu cok kötü oldu. kocahasanlı - limonlu - tırtar - kumkuyu - merdivenlikuyu - kızkalesi - susanoglu olarak sabah etabını sona erdirdim,saat 17:30 a kadar susanoglunun yaprak koy plajında (buz gibi tertemiz bi koy) serinledim.akşam atakent - atayurt - silifke - ayatekla dan sonra taşucuna vardım.
    2. gün
    toplam yol 53km

yolculugum cok güzel geciyordu,ben bu gazla antalyaya kadar giderdim.aksam cadırımı sahile kurdum tam yatmak üzereydim ki bi telefon kız arkadaşım hüngün hüngür alıyor,kardeşi, kaza yapmış motosikletle.gelmene gerek yok dedi fakat kalp işte.gece düşündüm artan nem (sahil seriti oldugu için cok fazla) ve sıcaklıgında etkisiyle mersine dönme kararı aldım.

sabah saat 04:00 da yola koyuldugum gibi tek etapta 103km yol yaptım ve saat 09:03 te mersine vardım.

ben karakter olarak radikal bi yapıya sahibimdir aslında yani bişeye karar verdiysem kimse geri çeviremez.ama işin içinde biraz aşk olunca işler biraz degişiyor.neyse yorum sizin... ben bu ilk yolculugumda yakalşık 263 km yol yapıp cok büyük bir aksilik yaşamadıgım,yolculuk boyunca cok insanla tanıştıgım ve bi o kadar insanın meraklı bakışları içinde,tek başıma olmasına ragmen güzel bir macera yaşadıgım için cok mutluyum... aydıncıga gitmedigim için de cok üzülmüyorum cünkü sonbahar veya önümüzdeki yaz için akdeniz turu düşünüyorum,sonuçta oralarda da pedallıyacagım.

öncelikle yanımda oldugunuz için size ve onca rampada banamısın demeyen tek yoldaşım KarayeL ime sonsuz teşekkür ediyorumn kalın saglıcakla...

işte fındıkpınarı yaylasına kadar ki resimler...

2. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tebrikler.. Paylaşım için teşekkürler.

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlk önce paylaşım ve resimler için çok teşekkürler. Yolculuk biraz talihsiz geçmiş ama sağlık olsun. Kız arkadaşınızın kardeşine de çok çok geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin. Kazasız belalasız bol pedallı günler dilerim. Selamlar

4. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    ilginize coook teşekkür ederim...

ismailofli bunu beğendi.
  5. N.Utku Yamaner

N.Utku Yamaner Üye

Seviye:
    Gözne-Mersin!!! Mükemmel bir yol!!! Baya zevk almış olmalısın!!!

6. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    iniş aşagı evet.ama mersinden gözneye cıkarken cok zor tam 2 saat 45 dakika sürüyor tabi bu benim zamanım :) 28 km...

7. okan_ergun

okan_ergun Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel olmuş dostum fındık pınarı tarafını bende özledım 2 senedır gıtmıorum o taraflara nese yenı bi bisiklet alınca daha çok turlar yaparız senınle. keşke daha çok foto çekebılme ımaknın olsaydı...

8. everon

everon Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    helal sana

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tebrikler Kardeşim :)

10. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, aksilik olmayan tur olmaz, bu hayatta olduğumuzu gösterir, önemli olan üstesinden gelebilmek, paylaşım için teşekkür ederiz.

11. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    merhaba
    bu kadar olumsuzluklara rağmen azmine hayran kaldık.umarım geri kalan yol için umarım herşeyin yolunda gider ve tamamlayabilirsin.ayağına sağlık...

12. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş ellerine sağlık. paylaşım için tşkler

13. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Valla tebrikler...Bir biz cesaret edemiyoruz böyle bir şeye.....:)

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  14. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş.Olumsuzluklar seni yıldıramamış.Bence yine de azimli ve güzel bir tur.Bence daha önemlisi;Aşk çok Güzel Bir Duygu:Sağolasın tekrar hatırlattığın için.

15. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    saolun arkadaşlar.üzerinden 3 hafta gecmesine ragmen mutlulugumdan hiç bişey eksilmedi.sizin ilginizide görünce benden mutlusu yok.yanımda oldugunuz için ayrıca teşekkür ederim,yüzünüzden tebessüm eksik olmasın hoşcakalın....

16. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Sizi azminiz,paylaşomnız ve önce insan diyerekten kimbilir nezamandır planladığınız turu kesebilecekkadar sevgi dolu kalbiniz için tebrik ederim. Kız arkadaşınıza geçmişolsun dileklerimizi iletiniz saygılar.

17. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    Tebrik ederim,çok hoş bir gezi olmuş.

18. Feyyaz Alaçam

Seviye:
    hepinize merhaba... çok içten söylüyorum ülkenin bütün saygıdeger insanları bu forumda toplanmış.insana,sevmeye,sevilmeye,aşka bu kadar deger veren insanların varlıklarını yanımda hissetmek,aynı catı altında olmak cok büyük mutluluk benim için... ben bu turu nisan ayından beri planlıyorudum.tamamlayamadıgım için cok üzülmedim açıkcası.çünkü ilk deneyimimde bu kadar yol yapabilmek başlangıç için fena degil diye düşünüyorum.ayrıca bu kadar macera bile bana o kadar cok sey kazandırdı ki anlatamam.ileride lazım olacak anıların bi kısmını oluşturdum mesela,ben her yaz mersinin gözne yaylasına cıkıyorum,bu yaz göznede bi dergi cıkartmayı düşünmüşler bana da teklif ettiler yaptıgın gezileri yaşadıklarını yazar mısın diye bende kabul ettim yazdım,cok begendiler çarsamba cıkıcak bakalım tepkiler nasıl olucak.yani bu gibi kazanımlarım oldu.sizlerden de güzel yorumlar alınca daha ne istiyim.EKSİK OLMAYIn kalın saglıcakla.... :)

19. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    daha güsel geziler sizi olsu

20. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Özel mesaj attım :)