Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek Başına İstanbul-Sakarya Günü Birlik

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hasim_hakli tarafından paylaşıldı.

1. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba sevgili pedalsever arkadaşlarım.
    Serkan Taşdelen'i kıskandım ve her ne kadar onun gezileri kadar uzun zevkli ve güzel olmasada kendi çapımda yaptım bi şeyler. Akşamdan da benim fırtınayla (Bisikletim) bu konuyu paylaştım. Olur mu? Yapar mıyız bi Sakarya yarın? dedim. Olur dedi. "Zaten süs diye mi aldın beni paslanıp gidecem evde dura dura" diyede serzenişte bulundu. Neyse yedik fırçayı. Tamam o halde yarın sabah çıkıyoruz yola dedim. İşte sizlerle paylaşıyorum. Dönüşü Tren ile yaptım. Herkese selamlar.

İşte rotam. Eflatun çizgi rotayı gösteriyor...

Toplam Mesafe :115 km
    Bisiklet üstünde geçen zaman : 7 saat 16 dk
    Ortalama Hız : 15.8 km
    En yüksek Hız :56.8 km
    Başıma gelen ilginç olay sayısı : 0
    Yolda uzaktan; "hello, ıslık çalma, görünce enterasan sesler çıkarma, abi nerden geldin nereye gidiyosun, abi bisikletleri değişelim mi?" gibi laf atılma sayısı :7-8 tane

Yanlız öyle kuvvetli rüzgar vardı ki yokuş aşağı inerken bile pedala basmak zorunda kaldım. Rüzgarla çok mücadele ettim. Daha önce de İzmit'e gitmiştim. Rahat rahat 25-28 bastığım yerde 12-15 zor gittim. Yine de güzeldi.

Gebze ile Dilovası arasında bir yer.

Aslında tekbaşıma nadir çıkarım. Fakat tek çıkıyorum diye kaskın sağ tarafına kimlik bilgilerimin yazdığı etiketi yapıştırdım. Bilmiyorum sizler yaptınız mı? Allah göstermesin herhangi bir kaza yada bilinç kaybı esnasında yardımcı olmaya çalışanlar için çok önemli diye düşündüm. Adım Soyadım, Telefonum, kan grubum, hakkımda bilgi aktarabilecekleri yakınımın Adı Soyadı ve telefonu hepsini yazdım. Ne olur ne olmaz diye düşündüm.

Dilovası'na doğru inişe geçiyorum ama rüzgar beni engelliyecek. pedallamak zorunda kalacağım.

Her inişin bir de çıkışı var. Otobüs tarafından sollanıyorum.

İşte marmara gülümsedi. Denizin üzerindeki buharlaşmadan havanın ne kadar sıcak olduğunu tahmin edersiniz. Üstüne bende yokuş çıktım bi hayli terledim.

Üzerimden geçen viyadüğün direkleri

Kirazlıyalı düzlüğünden sonra yol çalışması var. Eskiden Lotus diye bi bilgisayar oyunu vardı bilenler bilir. Onu hatırladım.

İşte Körfez

Körfezi geçtikten sonra bir mola verme zamanı. Rüzgar bi hayli yordu beni. Gördüğüm ilk gölgeye ve çimene yumuldum.

Yukarıdaki manzara nasıl mıydı?

İşte Derince'deyim.

İzmit'in merkezi

Uzuntarlayı geçince bir grup yerel bisikletli arkadaşla karşılaştım. Sapanca'dan yüzmeden geliyorlarmış. Önce ufuktan ben görününce içlerinden bi tanesi diğerlerine beni gösterdi. Sonra ben yaklaşana kadar garip garip bana baktılar. Taa ki yanlarına yaklaşana kadar. Yanlarına yaklaştım hala çıt yok. Merhaba gençler dedim. Merhaba abi dediler. Sonradan dilleri çözüldü. Abi nereden geliyosun? Kaçta çıktın yola? Nereye gidiyosun? Bu bisiklet kaç para? Bu nasıl pedal abi böyle? Kaç basıyo abi bu vs. vs. Bende onlara nerede yüzdüklerini sordum. Bisikletforumu bilip bilmediklerini sordum. biliyorlarmış. (bilmeyen mi var?) İyi o zaman dedim. Bir iki resim çekelim Yarın akşama bütün bisiklet camiası sizi tanıyacak. Gençler size tavsiye bisiklete binmeyi bırakmayın. Foruma üye olun. Sizde gezilerinizi paylaşın. Tekrar görüşmek dileği ile. Sayımız artsın ki bu en doğal en organik en sevkli aleti herkesler kullanır olsun. Türkiye'deki insanların %25'i bisiklet kullanır olsun. Ülkece büyük bir enerji tasarrufu yapmış oluruz.

Yetişmiş hazır çınar ağaçı ihtiyacı olan var ise Uzuntarla ile Sakarya arasında sağda bi tane var. Geleceği görüp bu işten şimdiden kar etmek isteyen akıllı bi girişimci yapmış atraksiyonunu...:D Küresel olarak ısındığımız için bi çok bitki ve mahlukat 20-30 seneye yokolacak diyorlar ya... :unsure:

Uzuntarlayı geçinçe yine yol çalışması var. Sağ şerit kapalı. Bir düğün konvoyuna rastlıyorum.

Ve ileride asfalt makinaları önümü kesiyor. Ey makinalar birazda bisiklet yolu yapsanızya. Hep otomobillere çalışıyonuz. Aaaa olmaz ki canım...

Arkamda silindirler

Önümde asfalt makinaları arada kaldım.

Neyse bi ali cengiz oyunu aralarından sıyrıldım geçtim.

Yok kenarında elmalar.

Keyifleri yerinde elmaların. Göl manzaralı yerleri var.

Bu arada yeni yapılan asfaltta açılışı ben yapıyorum galiba.

Böğürtlenler olmuş. Duyurulur.

Yaban eriği

Tadı güzel

2. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:

Ve nihayet Sakarya il sınırına geldim.

Sakarya il sınırlarında bol bol yol kenarlarında madeni yağ satıcısı var bu da onlardan biri. Duvara "Düşenin dostu olmaz düşte gör" yazmış. Bu bisikletciler için geçerli değil. Birimize bi şey olsa koşa koşa yanına gideriz. ne oldu bi şeyin var mı? Bende yara bandı var. Kimde kolonya var. vs vs.. :D Hele bu konuda Kaptan mert ve Robocop(Kudret)'in kullaklarını çınlatayım. Kahrımızı çok çektiler. Her turda önde mert hocam en arkada robocop...

Sapanca gölünün bittiği an:D :D :D

Şehir merkezi sapağına dönüyorum.

Ve Tren garının önü

Oo ilk tren 21:15 te daha vaktim var. Çok acıktım bi şeyler atıştırmam lazım.
    Biraz dolaştım. Gara yakın bi yerde Meşhur yeni cami ıslama köftecisini gördüm. Zaten Sakarya'ya gelip te ıslama köfte yememek olmazdı. Harbiden çok ayıp olurdu. İlk Aydın abi karşıladı beni. Dedim ıslama küfteniz meşhur muş.
    Öyle dedi gel yede bi gör...:D O zaman yap bi küfte be ya en ıslağından... :D :D

Köfteleri Bahattin abi cızbızladı. Eline sağlık Bahattin abi. Kendileri eski pehlivanlardan. Şekersporda uzun yıllar güreşmiş.

Kamil abi Bahattin abinin abisi.

İçeride bol bol Sakaryanın tarihi resimleri, lokantanın ödülleri, Bahattin abinin ödülleri mevcut.

Köfte bi harikaydı parmaklarımı yedim resmen. Bi de arkasından güveç kabında köy yoğurdu... Süperdi. Sakarya'ya yolunuz düşerse mutlaka buraya uğrayın. Harika ıslama köftelerden tadın. Ellerinize sağlık ustalar. Bahattin abi buraya gelirsinde bi şeye ihtiyacın olursa haber ver dedi. Sağolasın pehlivan, senin ince düşüncen cihana yeter.

Tren saati yaklaşıyor.

İşte bineceğim tren. kaçırmamam lazım çünkü son tren. Bi daha yok. En arka vagonda yerimi alayım. Yine aklınızda bulunsun bisikletle trene binerseniz en arka vagona binin.

Fırtına'da trende yerini aldı.
    -Nasıldı güzel miydi tur bakıyım ha. Merak etme bundan sonra paslanmazsın. Bol bol gezilere çıkıcaz seninle. Hem sen "Alpha hydroformed technology Aluminum"dan yapılmamış mıydın? paslanmazsın ki sen? Ne lafın gelişi miydi o. Tamam tamam anladık. Gereksiz artislik yapma.

Vagonumuz da bu

Ve eve doğru yola koyuluyorum. Bayağı yoruldum. Trende biraz kestireyim.

Herkese çok selam, pedallarınıza guvvat

3. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Güzel bir gezi yapmışsınız. Kaskınıza yazdığınız bilgiler çok şık bir düşünce.
    Yolunuz açık olsun...

hasim_hakli bunu beğendi.
  4. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Herşeyiyle muhteşem bir tur olmuş. Yalnız abi, Lotus'u nereden hatırladın... :D Saatlerimizi harcardık o oyunun başında. :)

5. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Çok Teşekkür ederim.

6. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Bizde öyleydik :D

tayfur bunu beğendi.
  7. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    abi keşke konu açıp yazsaydın.gebzeden geçmissin,bende gebzedenim,bende gelirdim,eskihisara kadar ordan uğurlardım seni.eylül ayında bir organizasyon var.kapımız herkeze açık,çok güzel olucak,deniz,kum,güneş,adrenalin,downhill,orman,kuçu kuçular:D

Barış Çalışkan ve hasim_hakli bunu beğendi.
  8. B.Emre Kodal

B.Emre Kodal Kıdemli Üye

Seviye:
    cok gzl bi gezi olmuş bnm sormak ıstedıgım bı soru var bisikleti trene ayrı bagaj parasıylamı alıolar?ve ölese fiatını sölrmisin:D bnde bi yere goturmeyi planlıorumda:D

9. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:

Teşekkür ederim. ilgin için sağol. Birden karar vermemiş olsaydım başlık açardım emin ol. Organizasyonu bekliyoruz...:in:

10. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Sakarya-Kartal arası tam 6 ytl bisiklet için de 3.5 ytl ödedim. Önce kendin için gişeden biletini alıyorsun. Trene bindikten sonra bilet kontrol için geldiklerinde arkada duran bisiklet bana ait diyorsun. 3,5 ytl verip güzel bi tren yolculuğu yapıyorsun.

B.Emre Kodal bunu beğendi.
  11. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba çok fazla zaman olmadığnı biliyorum ama yinede o gölde yasak değilse bir tane bile olsa olta atmadan geri dönmek olmamış :(

12. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet ile muhabbetiniz geziniz ve resimler güzel olmuş paylaşımınız için tskler.gezileriniz devamlı olması dilegiyle...

13. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, geziniz çok güzel olmuş.
    Başka geziler için paylaşımlarınız bekleriz...

14. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili kuzen yine harika bir gezi çıkarmışsın,ayağına pedalına sağlık, müteakip gezinde banada haber vermezsen seni kuzenlikten reddeceğime şüphen olmasın:D bilhassa lotus benzetmene bayıldım:D ne oynardık demi nefes bilem almasdık oynarken bide hatırlıyonmu daha bi bisikletimiz bile yokken 5 liraya ikimiz bisiklet kiralamıştık (bmx kalın dişli lastik yaklaşık 20 kiloluk:eek: ) ve nasıl mutluluk çığlıkları atıyoduk.. paylaşım için tekrar sağol sağlıcakla kal

15. B.Emre Kodal

B.Emre Kodal Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgi için cok tşk ederim :D

16. Barış Çalışkan

Barış Çalışkan Aktif Üye

Seviye:
    güzel bir tur olmuş her yeri gezmişsin keşke gebzeyede uğrasaydın hayko-cepkin ve ben seni görsek birlikte bisiklet sürer ve az muhabbet ederdik ama başka bi zaman :)

hasim_hakli ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  17. lato

lato Misafir

Haşim kardeşim harika bir tur olmuş.. bravo sana bu tur gösteriyorki sen Türkiye yi adım adım dolaşacaksın sana başarılar diliyorum yolun açık olsun ....
    LATO

18. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Öğretici, bilgilendirici, eğlendirici ... Hepsi birden var :) Fotolar da çok güzel , paylaştığın için teşekkürler...

19. metan

metan Üye

Seviye:
    henüz bir kere şehirdışı gezi yapmış olmamdan edindiğim tecrübe ile trafiğin yoğun olduğu yollardan uzak durmak gerekmekte özellikle yandan egsozunu saça saça bir kamyon geçtimi insanın sağlığından bi ömür gidiyor heralde :)
    bu rotada trafik yoğun değil mi? eğer değilse sapanca gezisi düşüncemiz var. gerçi gebzeye kadar yoğun onu biliyorumda sonra rahatlıyormu acaba, pek de sanmıyorum istanbuldan baya bi uzaklaşmak lazımki rahatlasın :)

ayağına sağlık, gençelere tavsiyelerin için diline sağlık ;)

20. ismailscott

ismailscott Yeni Üye

Seviye:
    Gezi çok iyi olmuş elinize bileklerinize sağlık.
    Bu arada sıcakta yanmadınız mı?(Tedbir almış mıydınız?)
    Kaska yapıştırdığınız şeyi(!) nerden buldunuz acaba?