Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek Başına 1500 Km'lik Güzel Yalnızlık

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında İbrahim Yurtseven tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    07.temmuz 2007 sıradan hazırlıklar tamam. o6.00 gibi edirneden çıkıyorum. heyecan yok.şüphe yok.tedirginlik yok.çok rahatım.doğada hep huzur bulmuşumdur.Güzergahım Edirne,çanakkale,izmir,aydın,muğla,antalya ve iç akdeniz ile iç ege. Fakat adli bir sorundan dolayı aydından güzergahı değiştirip denizli ilçeleri,uşak,kütahya, bilecik,iznik,yalova, istanbul,pendik olarak değiştirmek zorunda kaldım.
    06.00 edineden çıkış.[​IMG]

2. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    GEziniz hakkında biraz daha bilgi verirseniz seviniriz...
    İyi yolculuklar...

3. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar.Aramıza hoş geldiniz.Güzel bir tur planı ancak fotoğraflarla desteklenirse sanırım daha iyi olacaktır.

4. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    günlerdir uğraşıyorum.şuanda uğraşıyorum.birtürlü foto.ekleyemiyordum.bugün oluyor gibi. selamlar.

5. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Sabırsızlıkla bekliyoz..Teşekkürler...:in:

6. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    pusat ağbi fotolar ne oldu ?

7. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ilgi ve merakla fotoğraflarınızı ve tur güncenizi bekliyoruz..

8. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    bende merak ettim fotoları bekliyoruz

9. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ya arkadaşlar, gençler,bütün gece uğraştım.bugün hala uğraşıyorum,50'den fazla resim kopyalıyamadım. 600'ün üzerinde resim var.bu nasıl oluyor.tek tek yüklenince birtanesi enaz üç dk. sürüyor. sıkıldım,bunaldım,sinir oldum. vazgeçiyorum resimden, reklamdan.Edirnedeyim.yakın olan arkadaş varsa veya açık adresini vermesinin mahsuru olmayan bir arkadaşa CD'leri vermek veya postalamak istiyorum.böyle elektronik sıkıntılara hiç gelemem. Ben bisikletle gezmeye çıkıyorum. Hepinize selamlar.telefon numaram:05543153533

burssuz, murty, Ceyhun Oğuz ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  10. A.Bülent Yamaner

A.Bülent Yamaner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende gezinizi çok merak ediyorum.
    resimlerden önce kısa bir hikayesini okumakta çok zevkli olabilirdi.
    Nerelerde konakladınız ? konaklama yerlerini nasıl seçtiniz ? yemek meselesini
    nasıl hallettiniz ? geçtiğiniz yollar kalite olarak nasıldı v.s. gibi.
    resimlere gelince bu konuyu açmış olduğunuz bölümün başında dikkat ederseniz
    resimleri toplu olarak küçültme hakkında açıklama var bu yazıda tüm resimleri
    toplu olarak ölçülendirmeniz mümkün. işiniz çok kolaylaşıyor.
    Selamlar.

A.Bülent Yamaner

eminozk, çirkin ve murty bunu beğendi.
  11. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

07 temmuz 2007 sıradan hazırlıklar tamam.kahvaltımı yapıp 05.45 sıraları evden çıkıyorum.heyecan yok,tedirginlik yok,şüphe yok.akşama kadar keşan koru dağlarına varıp orada konaklamayı hesaplıyorum.yolu 10-15 km kısaltmak için meriç nehri ve yunan hududuna paralel olan köy yollarına giriyorum.karakasım,doyran elçili,sığırcılı,çakmak köylerinden uzunköprüye çıkacağım.15-20 km sonra uyanıklığım işe yaramıyor,eksik bilgi beni ilk saatlerde mahvetti.yolun enaz 15km yol yapım çalışmalarından dolayı tam bir felaket.yürümek bile mesele. enaz 1,5 saat kaybım oluyor.geçen araçlardan üstüm başım,bisiklet toz toprak içinde kalıyor.

[​IMG]uzuuuuuuun bir köprü.bilgi ve açıklamaya gerek varmı.? varsa kitabeye.[​IMG]

uzunköprüde kalmıyorum. keşan'a devam.

keşanda gıda ikmali yaptıktan sonra yine yola devam.dağlara varmak istiyorum.koru dağları görünüyor.geceyi zirvede geçireceğim.temmuz sıcağında gağlarda uyumak süper oluyor.

[​IMG][/URL
    ]iki kısa mola ile çanakkale il sınırına girip zirveye ulaşıyorum.anlatıldığı kadar zor olmadı.zirveyi aşınca saros körfezi görünür.350-400m gidince solda küçük otoların uğradığı,tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ve bir lokantanın olduğu küçük bir yer vardır.ihtiyaçlarımı giderip günbatımınıda seyrettikten sonra lokantanın 30-40m ilerisinde çam ağaçlarının altında çadırımı kuruyorum.sabah 04.00 sıralarında dağ ve çam kokusuna doymuş olarak uyanıyorum.yarım litre süt,iki muz,yola devam.

Bolayır'ı geçince ana yoldan ayrılıp saros körfezine paralel köy yollarından anafartalara çıkmayı,birazda ıssız yerlerden gitmeye karar veriyorum.ama gidemiyorum.15-20km sonrasına bakalım.bittiğimin resmidir.

evet Bolayırdan sonra güneyli,ocaklı,yeniköy,fındıklı,değirmendüzü,tayfur köyleri istikametine girdim.yeni köye kadar herşey güzeldi.trafiksiz yol,ıssız bakir doğa

unutamadığım ilk köy.köye 600-700m'lik öyle bir yokuşla giriyorsunuzki,yokuş değil bana göre duvardı.hangi dağ, hangi yokuş olursa olsun dinlenerek ama bisikletle çıkacağım diye karar almıştım.işte bu yeniköye giriş cğerlerimi söktü.haa bu arada hatırlatayım,sigara kullanıyorum.ona karşı zayıfım işte.çeşmenin başındaki o sigaralı foto. sigara reklamı değil.nefesif öyle kesildiki o anda bırakmaya karar verip resmetmek istedim.önce sigarayı çeşmenin yalağına atacaktım,karşıdan el arabası ile ot taşıyan köylü dede gelince ona vermek istedim.oda içmiyormuş.içen birilerine veririm diye aldı.içinden birtane eksikti.

değişik yerleri göreyim diye girdiğim köy yolları.anafartalara kadar 30km cıvarında yolların bundan iyi olmadığını söylüyorlar.tarla yolu gibi.toprak,çakıl.28 jant bisiklete göre.yokuşlarıda çıkışlar gibi takviyeyle inmek zorundasın.istersen inme.

sıcak,sıcak,sıcak.ah biraz rüzgar olsa.

URL=http://img514.imageshack.us/my.php?image=pict0069qn1.jpg][​IMG]

12. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    http://im[​IMG][​IMG][​IMG]akbaş şehitliği.yarımadadaki tüm şehitlikleri ziyaret edeceğim.gezinin ilk amacı buydu.benim için büyük eksiklikti.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]şehitlikten ayrılıyorum.eceabat'a girmeden sakin biryer bulup kamp kurmam lazım.bugün köy yollarından dolayı ilk güne nazaran çok torgundum.20.30 sıraları eceabat görünüyor.ilçeye iki km kala Tarihi Milli Parklar müdürlüğüne gelmeden deniz kenarında sakin bir yer buluyorum.yerleşim alanı yok.gürültü yok.insan yok.karayoluna 50-60m.deniz 15m önümde.40m kadar arkamda çeşme.çadırı kurup doğruca serin sulara.yorgunluğumu unutuyorum.çeşmeden 5lt.'lik pet şişeleri ile taşıdığım suylada bir güzel duşumu alıyorum.karnımıda doyurunca (burhanlıda tekrar sigara aldım.düze çıktımya)denize karşı oyurup birde sigaramı yaktım.Herşey süper.görünen kamp yerinde iki gece kaldım.sebebi.milli parkları eceabattan gezmeye başlarsanız,daire çizip aynı noktaya çıkılır.bende sabah kahvaltımı yapıp eceabat,kilitbahir,istikametinden başladığım için aynı noktaya 22.45 sıralartında gelebildim.oda birbaşka sorundu.[​IMG][​IMG]kilitbahir kalesi.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]queen elizabeth'in hedefi kilitbahir tepesi ve tabyaları.[​IMG][​IMG][​IMG]seyit onbaşının Quen zırhlısını vuran top mermisini ateşlediği nokta.

[​IMG][​IMG]yoruma gerek varmı. buradan ayrılıp Soğonlıdere şehitliğine hareket.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]buradan şahindere şehitliğine geçiyorum.[​IMG][​IMG][​IMG]taş patikaların sağı solu ve ormanın içi şehitlerimizin gerçek mezarları ile dolu.buradan şehitler abidesine hareket ediyorum.şehitliklerin bulunduğu tüm yollar yeni asfaltlanmış ve tek yön olmasından dolayı sorunsuz.[​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]Evet arkadaşlar bundan sonrası,(Ayvacık-Behramkale)arasına kadar kayıp.bilgisizliğimin kurbanıyım.Akçay'a geldiğimde Foto. Makinamın hafızası dolduğundan bir internet kafeye uğrayıp CD'ye tüm resimleri kaydettirdim.ben öyle olduğunu sandım.Taaki bir hafta sonra Kütahyada ikinci CD için İnternet kafeye uğrayana kadar.Şehitliklerin %80'ini ziyaret edip, akşam kaldığım kamp noktasına 22.45 te ulaşabildim.Gezimin en etkilendiğim günüydü.Bu yarım ada hakkında hiçbirşey yazamam.Hiç kalır.Kitaplardan okuma ilede hiçbirşey anlaşılıp hissedilmiyor.Muhakkak ziyaret edilecek bir yer.
    Behramkaleye (Assos)kadar birşey yazmıyorum.o mesafeyi yok sayın.Yalnız Ezineden 18-20 km sonra Kaz dağları tırmanışı bittiğinde yolun sağında Bir öğretmenin yeri var.Yolu düşen arkadaşların o dağda çam ormanında çadırda konaklamasını tavsiye ederim.

DEVAM EDİYOR....

13. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar bugece bukadarını gönderebildim. Foto.ların başı bitarafta kıçı bitarafta oldu.bilen bir arkadaş şunları hizaya sokarsa sevinirim.DEVAMINI YARIN yazmaya çalışacağım. Selamlar.

nikanam bunu beğendi.
  14. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ellerinize, ayaklarınıza sağlık... Büyük bir ilgiyle takip ediyorum ve size imreniyorum. Bir gün gerçekten emekli olmak nasip olursa ben de böyle bir macera düşlüyorum. Edirne'ye gelirseniz görüşmekten mutluluk duyarım.

15. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ayvacık Behramkale arası yeni yapılmış,geniş, trafiği çok az,manzarası güzel tam bisiklet yolu.20km cıvarında.rahat bair şekilde behramkaleye geliyorum.Behramkale(Assos)tan manzaralar.
    Köyün içinden dar ve dik bir yokuşla kaleye çıkıyorsunsuz.sokak hediyelik eşya satanlarla dolu.satıcının biri öğle sıcağında bana acıdımı ne, abi bundan sonrası daha zor bisikleti istersen bana bırak der demez, iikiletmeden ve kilitlemeden bisikleti bırakıp devam ettim.
    Behramkaleden ayrılıp Küçükkuyu Altınoluk istikametine hareket ediyorum.Bilinen bir güzergahtır.Solunuzda Kaz dağları,sağda deniz,Zeytin ormanlarının içinde süzülüyorsunuz.İnsan bir süre sonra fotoğraf çekmeyi unutuyor bazen.Her adım ayrı bir güzellik.saat 20.00 sıraları Küçükkuyuya ulaşıyorum.Bugün pek rampa çıkmadığım için pek yorgun değilim.Tek sorun aşırı sıcak.Küçükkuyuda değişiklik yapıp bu gece kampta kalmayı düşünüyorum.Denizle arasında ana yol olan bir kampa uğruyorum.Bugece burada kalmak istediğimi belirtiyorum.Yalnızmısınız?diye soruyor teyzem.Yalnızım diyorum.Bekarlara yasak diyor,bekar değilim diyorum.Olsun diyor.şimdi bekarsın.Canın sağolsun teyze.Oradan ayrılıp,caddeden karşıya geçiyorum.Teyzemin kapı iledeniz arasında cadde var.Benim kampım ile deniz sıfır.Kampı kurduğum yerle beni kabul etmiyen kamp arasında en fazla 20m mesafe var. üstelik benim bulunduğum yerden denize giriyorlar ama kimse bana bekarmısın demedi.neyse bende serin sularda serinleyip yemeğimi yedikten sonra..? sabah uyandığımda biraz yorgundum.rutubet ve nemden.Dağ havasının gözünü seveyim.4-5 saatı yetitor.kahvaltımı yapıp hareket.
    Altınoluk ve kazdağları.Görünen kanyona pek girebilenin olmadığı söyleniyor.Küçükkuyudan itibaren sahil tamamen istila edilmiş.Ege ve akdenizin tamamı böyleya.Benim görmek istediğim beton yazlıklar değil.Altınoluktan sonra Güre var.ama sahildeki değil.ben Kaz dağlarının yamacındaki gerçek Güreye gidiyorum.Ve sahilden Güre köyüne kadar 2,5-3km görünen çam yolundan gidiyorsunuz.Köyün merkezinde bikaç hasırlık çınar,gölgesinde çay bahçesi.Kahveci çınarın 804 yaşında olduğunu söylüyor.Harika bir köy.Birkaç çay içip dağlara doğru,Pınarbaşına hareket ediyorum.Ben sevdiğim yerleri anlatamıyorum.İzleyelim.Yetersiz görürseniz,pedalınıza kuvvet.Gidip görün.

Evet arkadaşlar burası güre Pınarbaşı.(Bilmeyenlere)Kazdağlarında.Buz gibi su kayalardan kaynıyor.Birazdan yine denizin rutubetli havasına döneceğim.Akçay'a, ordanda yine Kazdağları.Hasan boğulduya
    .[​IMG]
    1,5 saat dinlenip yemek yedikten sonra ayrılıyorum.Milli parklar kontrolunda olan bu yerlerde kap kurma izni verilmiyor.girişteki görevli abiyle biraz sobet edip gece burada kalmak istediğimi söylüyorum.Önce yasak diyor.Daha sonra hava kararıncaya kadar beklersen olur diyor.Süper olurdu.ama daha çok erken.Akçay'a doğru yola çıkıyorum.
    Akçay.Burda kalmaya niyetim yok.Hedefim ufuktaki Kazdağları.Hasanboğuldu.
    Zeytinli'yi geçip yine dağlara sarıyorum.Şu kaz dağlarında gönüllü ölmeye razıyım.

Veee Hasanboğuldu.Heryer,hernokta harika.Anlatılmazki.orada olmak gerek.Yalnız Hasanın nasıl boğulduğunu anlayamadım.

Hasanboğuldudan bukadar.Hava kararıyor.yatacak yer bulmam lazım.Tabiikide buralarıda yasakmış.Deniz istikametine süzülüyorum.Edremite yakın mesafedeyim ama ben merkeze girmeden biyer bulmak istiyorum, derken Edremit Anadolu Lisesi ayağıma takılıyor.Okullar tatil ama müstahdem geceleri geliyormuş.Tanışıyoruz.Bahçede çimenlerin üzerine çadırımı kurmak istediğimi söylüyorum.Kur abi diyor.İstersen nöbetçi kulübesini açayım,çadırla uğraşma orada yat diyor.Benim için süper.Çadır kuma-toplama yok.sabah 08.00 sıraları okuldan ayrılıp Edremit merkezde kahvaltımı yapıyorum.
    Ve yola devam.ilk durak ayvalık.

16. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş teşekkürler paylaştığınız için

17. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Abi sen süpersin.. Hep böyle yap.. :)

Abi, böyle dağınık daha güzel.. Hem senin hatırana dokunmak saygısızlık olur..

Foto çeken ellerin, pedal basan dizlerin, mat üzerinde uyurken ağrıyan sırtın dert görmesin... Selam ve sevgiler.

murty bunu beğendi.
  18. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mesut bey anladığım kadarıyla siz bu cihazın uzmanısınız. Hasanboğuldudan sonraki foto.ları saatlerce uğraşıp kaydettim.neolduğunu anlamadan,göndermeden, yokoluyorlar.Bunların devamını gönderemiyorum.İşleme CEVAPLA kısmından girip devam ediyorum. Yanlışmı yapıyorum.Biri bana yardımcı olsun.Selamlar.Veya yeni bir başlıktamı açmalıyım.

19. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    buraya kadar rüzgar bayağı etkiliydi.Kavşaktan sağa dönünce Ayvalığa kadar keyifli biryolculuktu.Rüzgarın yardımıyla.[​IMG]
    Edirneden buraya kadar en rahat yolculuğumdu.Rüzgarın yardımı ve yolunrahatlıyla.
    doğruca Alibey adasına geçiyorum.Boğaz köprüsünden.[​IMG]

Alibey adasını turladıktan sonra Şeytan sofrasına hareket ediyorum.Ayvalığın içi tam bi cehennem.Yaz ortası,nüfus aşırı şişmiş.caddede bisikletle yürüyerek arabaların arasından yürüyorum. Trafik tıkanmış,ilerlemiyor.Sıcaktan kalabalıktan iyice bunaldım.Plajlarıda teğet geçip şeytan sofrasına çıkmadan uygun biryerde denize girip serinliyorum.kısa süreli.ege kıyılarına indikten sonraki günlerde sıcaktan ve nemden bunalmaya başladım.Bölgede bana yeni birşey vermiyor.Şeytan sofrasına çıkmış olmak için çıkacağım.Önceki yıllar etrafındaki ormanlık alan yanınca tam Şeytana yakışır bir yer olmuş.Ama manzaraları harika.Tabii heryerde olduğu gibi birileri tarafından RANT SOFRASINA dönüşüvermiş.
    Burayıda gezdikten sonra ayrılıyorum.Bugece Bergamada kamp kurmayı düşünüyorum ve yola çıkıyorum.kısa molalarla Dikili - Bergama yolayrımına geliyorum.İşte asıl sorun burada başlıyor.Zaman zaman arkamdan bazam-nda solumdan esen aşırı rüzgar şimdi tam cepheden esiyor.Bergama 30km. saat20.00 cıvarı.normalde hava kararmadan bergamaya ulaşabilirdim.Yokuş yok.
    Ancak bizim hesap yollara uymadı.ve ben 28-30 km'lik yolu rüzgar yüzünden katedemedim.kaslarım tükendi,ayaklarımda bayağı şişti.Hava karardığında kendimi Petrol istasyonuna zor attım.Rüzgar karadan deniz istikametine müthiş şiddetli esiyordu.Bergamaya 8 km.kala tükendim.Geceyi burada geçirdim.İstasyonda lokanta olarak kullanılan kısım boşmuş.Çadır kurmadan mat'ın üzerinde yattım.Uyuyana kadarda inşallah sabah rüzgar kesilir diyede dua ediyordum.
    Sabah oluyor uyanıyorum.ilk aklıma gelen rüzgar.Maalesef.Sanki sabaha kadar nöbet tutmuş.Aynı şiddetiyle belkide daha fazla şekilde esmeye devam ediyor.Toparlanıyorum.Orhan ustayla vedalaşıyoruz.Kahvaltıya davet ediyor ama ortam uygun değil.İstasyonda market bile yok.Aç karnına yola çıkıyorum.Nasıl olsa 8km sonra Bergama. Yola çıkıyorum.Şok.açık alanda beni uçuracak gibi.Sabah sabah yamuluyorum.8km'yi Bir saatten fazla zamanda zor alıyorum.İki kaşımın ortasını kezlemiş gibi esiyor.İzmir-Bergama kavşağına ulaştım.Karnım aç moralim bozuk.Kavşakta durdum.Bergamaya doğru baktım.Ani bir kararla İzmir istikametine döndüm.O fırtınaya çalımı atmıştım.OOOhbe dünya varmış.Çoğu zaman pedal basmadan yolalmaya başladım.Zev bu kardeşim.Birkaç km. sonra HASAN BABA petrolde çorbamıda içip yola çıktım.Güle oynaya İzmire doğru yolalıyordum.Bugünkü durağımı Selçuk olarak kararlaştırdım.İzmir ve çevresinde kalmaya niyetli değildim.Biran önce AYDIN'da ablalara gitmeyi düşünüyorum.
    Geldik Aliağa'ya.Şehrin pis trafiğine.Aliağa Menemen arasında seyrediyorum.Yol duble.Fakat emniyet şeridi sıfır.Trafik yoğun.Aliağa menemen arasında Petrol ofisine ait bir tanker beni öyle sıkıştırıyorki,koluma teğet geçiyor. Yoldan çıkıyorum.Şarampol olsa uçmuşyum.Sinirden kanım dondu.Yolda müsaitti aslında. 50m ileride ışıklar.Kırmızı yanınca tankerde durdu.Sağına geçip bisikleti yere attım.Sağ camdan şöföre aklıma gelenleri sıraladım.Herkes bana bakıyor.Yeşil yanınca hareket etmek zorunda kaldı.5-10dk. orada sakinleşip yola çıktım. Birkaç km sonra şahsın biri bana durmamı işaret ediyor. Bu bizim tanker şöförü.Sağ taraf müsait.Parketmiş beni bekliyor.Aynı zamanda yolun ters yönünde Polis ve Jandarma müşterek kontrol yapıyor. Şahsın yanında durup bisikleti bıraktım. Tartışmaya başladık. O anda Ast subay yanımızda bitiverdi.Komutanım ben bu şahıstan şikayetçiyim.Bana küfür etti dedi.Komutan bizi yolun karşı tarafına davet etti.Komutan önde biz arkada karşıya geçitoruz. Ben acele edip Şöförden önce Polisin ve Askerlerin yanına geçiyorum. Ve onlara ikii kelime söyleyip kenara çekiliyorum. Tanker şöförü gelince bir güzel fırça yiyor.ne olduğunu anlamadan şikayetinden vazgeçiyor. Memurların yanından ayrılıyorum.Ters yönden bir süre yürüyorum.Trafik çok yoğun.Odane tanker çok ağır ilerleyip şöför benim karşıma geçmemi bekliyor. İş büyüyecek gibi. Yolun kenarında durup ön bagajı çözüyorum. Tedbiri alıyorum. 50 yaşında dayak yemeye niyetim yok.Tanker 250-300m ileride beni izliyor. Busefer onun bulunduğu tarafa geçiyorum. Nedendir anlamadım. Hızını arttırıp devam etti.
    [​IMG][/URL
    ]15.30 sıraları İzmire giriyorum.Selçuk istikametine çıkıp uygun bir yerde kamp kurmayı düşünüyorum.Yine müthiş sıcak.İzmiri çıkınca yemek yerim diye meve ile geçiştiriyorum.Defalarca oto ile Aydın istikametine geçmeme rağmen etrafa bakınırken yolları karıştırıp Bornova yoluna girmişim. Saat 17.00 geç kalıyorum.Taksicinin birine Aydın yoluna nesıl çıkacağımı soruyorum.Abi çok ters yöndesin diyor. Şuradan geri dön ileride yol ikiye ayrılır, sen sağ tarafa devam et diyor. Tarif ettiği otoban.Ses çıkarmıyorum.Düşünüyorum.Bu arada simitçiden üç simit alıp birini yiyorum.Otobana girsemmi diye düşünüyorum. Otobandan Aydın 110km cıvarında.Saat 17.00.Kesin geceye kalırım. İzmirde kalmakta istemiyorum.Giriyorum otobana.Buarada Aydına telefon edip bu gece geleceğimi söylüyorum.Otobana girdiğimde bikaç araç korna çalıyor.Yasakya. Duymamazlığa geliyorum. Önce turnikelerden nasıl geçerim diye düşünüyorum.Geçemesemde çadırı oraya kurarım diyorum. İzmir çıkışı 5km'lik rampa, gününde yorgunluğu ile beni mahvediyor.Turnikeler göründü.Bu arada kalan iki simitte arka bagajdan düştü.Durup almadım.Çekeceğim varmış.Turnikelerde Jandarmalar uygulamada. Saf saf yaklaşıyorum.Askerin birine Aydına gidiyorum doğru yoldamıyım? diyorum. Devamet abi.diyor.Asker bisiklete yasak olduğunu bilmiyor.Tam pedallara basacaktım,karşıdan Polis,buraya gel diye işaret ediyor. Gidiyorum.Polise laf anlatılır. Tanışıyoruz.Biraz sohbet.Beni ters yönden sırada bekleyen araçların arkasından yola devam etmemi,ileride karşıya geçmemi söylüyor.Oda Aydın'lıymış.Turnikelerin yanından geçerken karayolları görevlisi hooop nereye diye bağırıyor.Duymuyorum. Ver elini Aydın.Rampa aşağı gidiyorum ama Aydın istikametine döndüğümden itibaren rüzgar karşımda. Şimdide İzmir-Aydın arasındaki tüneli nasıl geçerim diye plan yapıyorum.Zira tünelin girişinde Karayolları Tünel bakım görevlileri sürekli var. Yine aynı teselli. Bırakmazlarsa çadır kurarım. Torbalı ovasına indiğimde rüzgarın şiddeti dahada arttı. Müthişte ecıktım. Sabahtan beri pedal basıyorum. Gerçekten bittim.Tünelden sonra 50km yolum var. Tünele yaklaşıyorum.Daha bir km.kala yoldaki direklerde kameraları görüyorum.Tünel görevlileri Beni kesin görmüşlerdir. Tüneli girişine kadar yol rampa.Her yanım toz,ter içinde.200m kala durup biraz su içiyorum. İstasyona girip görevlilere durumu anlatsam yardım ederlermi.? Geri çevirme ihtimalleride var. Bunu hiç riske edemem.Bisiklete atlayıp son gücümle tünele dalmayı, beni farkederlerse ki edeceklerdir,onlar gelene kadar 500-600m tünel içinde ilerlersem, onlarda araçla gelecekleri için, tek yön olduğundan geri dönemeyecekler. Mecbur kalıp beni karşıya geçirecekler. Budüşünce ile tünele dalıyorum. daha 15-20m gider gitmez bütün ikaz ve alarm cihazları ötmeye başladı. müthiş sesler insanın kulağını sağır edecek gibi.Ben habire pedallara asılıyorum. İyice bittim. 500m'yi geçtimki, Karayollarına ait bir doblo tipi araç önümü kesti. Adamlar burunlarından soluyor. Önce beni yabancı uyruklu sandılar. Okadar elektronik önleme rağmen bir bisikletli onlardan habersiz tünele nasıl girer. Başladılar bağırmaya. Bende mazeret olarak.=İzmir turnikelerinde görevlilerin beni bir kamyonete bindirdiğini,Torbalı çıkışına geldiğimizde kamyonetin beni bırakıp otobandan çıktığını,bana bu yoldan devam etmemi söylediğini,tünelin varolduğunu bilmediğimi,Bakım istasyonu önünden geçerken kimseyi görmediğimi= söyledim. Beni karşıya geçirin ilk çıkıştan otobandan çıkacağım dedim. Özür diledim. Aynen düşündüğüm gibi oldu. Beni araca alıp karşıya çıkardılar.Tünelde bayağı uzunmuş. Üç km. otoyla geçince farkedilmiyor. Karşıya geçtik.Adamlar hala sinirli
    .p?image=pict0303gl3.jp
    Tünelden sonrası.Bir matara sudan başka hiçbirşeyim yok.Sabah planımda bu yoktu.Bayağı halsiz düştüm.
    Bisikletin arka bagajdaki yansıtıcılardan başka ışıklandırmamda yok.Açlıktan karnım sırtıma yapıştı.Suyumda bitmek üzere.Rüzgar hala deva ediyor.Resmen hayal görmeye başladım.Pek sevmesmde,Tünelden beri Sucuklu Yumurta sayıklıyorum.Çok ama çok yavaş ilerliyorum.Sucuklu yumurta ile bugece evde yatmanın hayalini kuruyorum.İncirli ova cıvarında iyice tükendim.Otobandan çıkış olsa çıkacağım.Gündüz olsa kesin çıkerdım. İzmirden beri tlf.şarjıda yok. Eniştemi aratıp beni almasını isteyecektim. Uzaklardan Aydın'ın ışıkları göründü. Sevinmesini akıl edemedim. Turnikelere ağır aksak yaklaştım. Bacaklarım şişmiş heryerim sızlıyor.Jandarma ile Polis buradada uygulamada. İnşallah beni alıp karakola götürürler diye dua ediyorum. Daha 3-4km yolum var.Askerlere selam veriyorum, belki dur derler diye,tık yok. Polise selam veriyorum, umurunda bile değil. Şehre girişinde tlf.kontrol ediyorum. Bir msj. yollarım diye.=Abla Aydındayım sucuklu yumurtayı hazırla= gönderiyorum.Msj.gitti.
    Ve eve 00.30'dan sonra zor ulaşıyorum.Sabah 07.00 itibaren bisiklet üzerindeyim. Sucuklu yumurtayı yedim. Dört gün Aydında kaldım.Son günden dolayı ancak kendime gelebildim.
    Devamı Var….

20. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bülent bey merhaba.Niyetiniz varsa teferruata takılmayın.Bir pompa,yama takımı,Çadır,mat,uyku tulumu.Heryerde yatabilirsiniz,yemek yiyebilirsiniz,Bozuk yolmu?anında değiştirebilirsiniz.
    Yukarıdaki malzemeler varsa sabah hemen çıkın kurtulun büyük şehir pisliğinden. Selamlar,saygılar.

Ergun bey ben zaten Edirne'deyim.Burada ikamet ediyorum.Hangi kurumda çalışıyorsunuz. Tanışmak isterdim.Slm.