Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tek Bacak Ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, 1 haftadır antrenmanda (ısınınca) daha az, normalde, otururken bilgisayar başındayken gayet net belli olan bacak ağrım var ve sadece sağ bacakta oluyor, yani sağ bacağım sol kadar sağlıklı olsa daha iyi performans sergileyeceğimi biliyorum bu ağrı çok azı mekanik (düşük watt kaybettiriyor diye düşünüyorum) büyük bir kısmı psikolojik sorun yaratıyor sebebine yönelik kendi düşüncem antrenmandan sonra eve geliyorum bilgisayar başında uzun zaman geçiriyorum dandik bir sandalyede. Solak veya sağlak değilim biriyle daha az/fazla güç uygulamıyorum bacaklarımın ağrıyan yer b noktasının ön kısmı

2. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ağrı kuyruk sokumu tarafına vuruyor mu ?

3. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayır o taraflarla hiç alakası yok.

4. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aman olmasında zaten.. 20 yaşındayım ve bel fıtığı ile mücadele ediyorum..

5. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun bisiklet üstünde 3 saatten sonra bende oluyor bel ağrısı

Engin ATAL bunu beğendi.
  6. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    benim de sol bacakta E noktası hafif ağrıyor.. bu ağrıya rağmen bisiklete binmeye devam edilmeli mi yoksa ara mı verilmeli?

7. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bacakların dinlenmesine izin verilerek devam edilmeli

8. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kendini çok fazla zorladığını düşünüyorum. B noktası hem bisiklete yeni başlayanlarda hem de uzun süredir kullanıyor olsak bile bazen yokuşlarda ağır viteslerle tırmandığımızda ortaya çıkar, ağrı değil de halk arasında " kesilme " diye bilinen kas acısı ve titremesi yaşıyor olabilirsin, yine de en doğru tespiti doktor yapacaktır, bir doktora görün ki senin de bizim de gönlümüz rahat olsun :)

9. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sol bacağın da ağrıması gerekmez miydi zorladığımda?

10. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun,

Bacak ağrıların bir çok nedeni olabilir,

Sinirsel yada kas ağrısı olabilir,en güzeli ortopedi ve nöroloji doktoruna görünmek..

Emre Akcan bunu beğendi.
  11. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    geçmiş olsun. Bu zamana kadar çok uzun süre bisikletlere ilgilenirim sadece bgn ağrı oldu sabah turumda konuyu görünce yazayım dedim. C kısmını uzun ok tarafında tam. sol bacagımda pedal çevirirken bacak düz konumdayken çekilme kasılma şeklinde oldu. daha 1 saat olmuştu bisiklete bineli. ağrı girdikten sonra 3 pedal çevirebildim 4.yü atamadım. indim gevşetme gerdirme hareketleriyle masaj yaptım sonra 10 dakika dinlendirdim. bu 10 dakikaiçerisinde kısa kısa birkaç adım yürüyüş yaptım düzeldi şimdilik. bakalım tekrar olacakmı.

12. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bahsettiğiniz agrı antrenmanın neresinde başlıyor?artarak devam ediyormu? ağrı nasıl batıyor? yanıyor,geriyor?noktsalmı? yanıyormu,patella üzerinden aşağı iniyormu? tedavi uyguladınızmı? uyguladıysanız ne yaptınız?bisiklet antrenman karakteriniz nedir?

13. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    E noktasi diye bahsettiginiz nahiyenin agri yapmasinin en birinci nedeni; selenin cok alcak olmasidir! Selenizin yüksekligi dogru mu? Topugunuz pedal üzerinde iken bacaginizin gerilmis durmasi lazim. Bacak hala kirk duruyorsa sele cok alcak, topugunuzla pedala degmek icin asagiya kayiyorsaniz seleniz cok yüksektir! Sadece bir bacaginizda oluyorsa, iki bacaginizi da kontrol edin. Bir bacak daha kisa olabilir.

Emre Sertkaya ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    antrenmanın bir yerinde başlanıyor denemez genelinde var zorladıkça artıyor yanıyor ve geriyor, ağrının yeri değişmiyor masajdan başka bir şey yapmadım
    antrenman olarak yıldız-a kategorisinde yarışçıyım günlük 80-110km arası güç/dayanıklılık antrenmanlarım var antrenmanlarım imzamda var daha net bakmak isterseniz

15. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    15 yasinda bir insan hala gelisme cagindadir. Gelisme caginda adele ve keniklerin büyümesi paralel olmadigi icin bu tip agrilar oalbilir. Özellikle spor yapmazken agri yapar. Agrilari dindirmek icin en iyi care, agri olan bölgeleri sicak tutmaktir. Bir doktora görünmenizde yarar vardir.

16. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    söylediklerinden yola çıkıp bir sonuç elde etmek çok zor,önce elle muayene gerekir,sonra ultrason ve gerekirse mr,yanıyor olması kasın genel olarak noktsal yırtık olmayabilir anlamı taşır ama dediğim gibi buradan çok zor,anladığım quadricepsin ortasında rectus femoris (önden bakıldığında B harfinin yukarıdan aşağı ilk ok olan yer)üzerinde bir porblem var ancak bu quadricespsi patellaya bağlayan tendonda da olabilir çünkü bağlantısına çok yakın,o sebeble dize iniyormu diye sormuştum,eğer bu ağrı kısa zaman önce olduysa,1-3 gün veya zamana bakmaksızın antrenmanlara devam ettiyseniz ve ağrı devam ediyorsa ,gözle görülür ve elle basıncaca bir boş şişlik veya ödem varsa buz kompres yapabilirsiniz,ancak bunu denedikten sonra rahatlatma olmazsa hemen kesin derim,iyi bir ortopedi dr ,bilhassa spor yapan ve seven biri olsun ,yoksa sana diyeceği antrenmanı kes,ağrı kesici al dinlen cevabı alırsın

Emre Akcan ve ihtiyar bunu beğendi.
  17. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aslında ağrıyı tarif etmek basit bacaklarımı uzatınca sağ bacağımı hissediyorum ağrı bile denemez sanırım sadece o kası hissediyorum :)

18. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu dediklerin ışığı altında rectus femoriste basit bir gerginlik var gibi anlaşılıyor,şok tedavi yapabilirsin,soğuk ve sıcak beraber,ama şişlik,ödem ve hematom yoksa,kısa süreli soğuk ve sıcak arka arkaya yaparak kas grubu şok edilir,sonra bilen biri tarafından gerekli pomatlarla masaj yapılıp ,sıcak tutulur,kas gevşeltici takviyesi dr önerisi ile alınabilir,düz yolda yumuşak bir şiddette bisiklet çevirmek,ve esneme hareketleri işinizi görebilir.

ihtiyar ve Emre Akcan bunu beğendi.
  19. Artun B.

Artun B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kusura bakmayın konuyu tam okuyamadım yani biri söyledimi bilmiyorum. Ağrıyan yeri doğru anladıysam o ağrı bende de oluyordu. Özellikle koştuktan sonra. Çözüm olarak her gün 1-2 kere ısındıktan sonra şu aşağıdaki esnetmeyi yapın. Pozisyonu bir veya bir buçuk dakika tutsanız yeter. Fakat ayağınızı çok şiddetli çekerseniz daha kötü olabilir. Sadece azıcık esneme hissetmeniz yeter. 2 bacağı da yapmayı unutmayın. Benim sıkıntımı çözmüştü umarım sizinkini de çözer.

Emre Akcan ve ihtiyar bunu beğendi.
  20. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    canını sıkan bir şey var mı gündelik hayatında yansıyan ağrıda olabilir sebepsiz

ihtiyar bunu beğendi.